1863 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na liście z Pyzdr do Warszawy, znaczek unieważniony rzadkim kasownikiem Pyzdr z cyfrą 220 w czterech okręgach, stopień rzadkości 6 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, datownik Pyzdr w kolorze czerwonym z datą nadania 20/11 (20 listopad), na odwrocie datownik odbiorczy z Warszawy z datą 23/11 (23 listopad), listu z Pydr nie było w zbiorach Bojanowicza i Kossoya - być może jedyny zachowany list z tej miejscowości, znaczek i list w doskonałym stanie o doskonałej prezencji, list z kolekcji W.Rachmanowa z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu.

Lot # 240

Auction 87
Current price: 35 600 PLN
Catalog: Fi.1b
Mi.1b
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 5 Bid history