results
Num# Description Start price Buy price
87551832 kompletny składany list z Podgórza do Wieliczki.

120 PLN

120 PLN

87561833 list wysłany 18.11 z miejscowości Włoszczowa do Kielc, czarny jednowierszowy w ramce stempel nadawczy typu IIB z dopisaną - co rzadkie - pełną, w tym roczną, datą wysyłki; papier ze znakiem wodnym, adnotacja zwalniająca przesyłkę od opłaty pocztowej "In(teres) Rząd(owy)"; zaczerniony adres odbiorcy; na odwrocie negatywowa pieczęć nadawcy z godłem Królestwa Polskiego.

60 PLN

54 PLN

87691839 koperta listu wysłanego z miejscowości Podhorce do Lwowa, czytelna i wyraźna czarna odbitka ozdobnego stempla nadawczego, dodatkowo stemple pomocnicze "FRANCO" i "RECOM"; podręcznik J.Adamczyka i J.Bartke pokazuje stempel nadawczy, ale ilustracji stempli pomocniczych w Podhorcach brak; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i łukowy stempel odbiorczy bez daty - również nie opisany w powyższym; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN

400 PLN

87711839 kompletny składany list z Podgórza do Tarnowa.

160 PLN

160 PLN

88001850 WIELICZKA - NIEBIESKI KASOWNIK, list z treścią wysłany 27.I z Wieliczki do miejscowości Droginia, niebieski dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie przejściowy dwuwierszowy stempel z datą - MYŚLENICE 29.MAR i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN

120 PLN

88521859 parka na wycinku unieważniona stemplem Schubin (Szubin).

200 PLN

200 PLN

88701872 AMBULANS relacji KOSZALIN-BERLIN, znaczek niemiecki za ½ Gr na wycinku unieważniony datownikiem ambulansu "COSLIN BERLIN"; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

80 PLN

88751875 KURNIK, niemiecki znaczek za 5 Pf, skasowany prostokątnym datownikiem w Kurniku, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

89401913 karta pocztowa nadana 15 3 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim w Warszawie do Berlina, znak opłaty skasowany owalnym datownikiem ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ. z wyróżnikiem "Б" odciśniętym dodatkowo obok; fioletowa owalna kaszetka nadawcy MIECZYSŁAW ZMIGRYDER INŻYNIER TECHNOLOG; czerwony z datą 29 MRZ stempelek wpływu odbiorcy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN

80 PLN

89761858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1100.-); unieważniony bardzo czytelnie polskim okrągłym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, który musiał zostać użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich (1865) był już wycofany i zastąpiony kasownikami kwadratowymi (1864); znaczek ma dziurę w brązowym owalu, ale prezentuje się bardzo dobrze.

200 PLN

210 PLN

89821860 pionowa parka pierwszych polskich znaczków w barwach jasnoniebieskiej i różowej na wycinku listu dwułutowego z Warszawy, dolny znaczek z błędem w postaci podwójnej obwódki herbu typu 1 bez innych usterek, znaczki w doskonałym stanie zachowania, idealny materiał do badań i rekonstrukcji formy pierwszego polskiego znaczka, fotoatest Korszeń.

12 000 PLN

28 690 PLN

89851860 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i ciemnoróżowej o odcieniach jasnych na niekompletnej obwolucie listu z Białej do Warszawy, znaczek unieważniono stemplem numerowym Białej z liczbą 55 w okręgach, dwujęzyczny datownik Białej z datą 13/4, znaczek w dobrym stanie i ładna odbitka stempla numerowego, ogólnie dobra prezencja, list ze zbioru W.Rachmanowa z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, fotoatest Weźranowski.

10 000 PLN

10 000 PLN

89861860 pierwszy polski znaczek z kolorach jasnoniebieskim i jasnokarminowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w okręgach, ciekawe odbicie stempla firmowego na prawej części znaczka, znaczek posiada usterki w postaci uszkodzeń obu dolnych cyfr 10 i plamą w kolorze niebieskim w prawej dolnej części owalu, bardzo ciekawa usterka ząbkowania - wyłamana igła perforująca na prawym marginesie znaczka spowodowała powstanie ząbka o podwójnej grubości - lewy margines 14 dziurek, a prawy 13 dziurek perforacji, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym na odwrocie rysunkiem znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

1 800 PLN

1 800 PLN

89881860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na wycinku listu z warszawy, piękny stan zachowania z wyjątkowo centrycznym i ładnym ząbkowaniem, gwarancja Ryblewski.

1 300 PLN

1 300 PLN

89921860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, na cienkim lekko prześwitującym papierze - 0,07 mm, z niewielkimi, cienkimi pozostałościami gumy na części powierzchni znaczka, bardzo ładny stan, kolorowy fotoatest Krawczyk.

6 000 PLN

6 000 PLN

90001863 obwoluta listu z Warszawy do Petersburga opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym o odcieniach jasnych, znaczek unieważniono warszawskim stemplem numerowym, datownik rosyjskojęzyczny Warszawy z datą nadania 1/11 (1 listopad), na odwrocie stempel odbiorczy z Petersburga, znaczek z poz. 61 w arkuszu z charakterystycznie uszkodzoną lewą ramką, wycięte nazwisko Grünzburg z adresu.

8 000 PLN

8 000 PLN

90011863 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych stemplowany rzadkim stemplem ambulansowym na trasie Petersburg - Warszawa z cyfrą 15 w punktowanym heksagonie, znaczek posiada dodatkowo ostemplowanie pieczęcią firmą firmy Segal & Sohne z Wierzbołowa, tak więc list z tym znaczkiem musiał być nadany w ambulansie pocztowym w czasie postoju w Kibartach, średni stan zachowania, bardzo rzadkie ostemplowanie, podniesiona gwarancja Korszeń.

2 000 PLN

1 500 PLN

90041864 pierwszy polski znaczek w barwach zielonkawoniebieskim i karminowym w odcieniach jasnych na liście z Zamościa do Petersburga, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Zamościa z liczba 97 w czterech okręgach, stopień rzadkości 4 punkty w dziesięcio stopniowej skali według Bojanowicza, datownik polskojęzyczny z Zamościa z datą 7/5 (7 maja 1864), na odwrocie stemple odbiorcze z Petersburga z 29 kwietnia 1864 roku według kalendarza juliańskiego, znaczek posiada na prawym marginesie obcięta część sąsiedniego znaczka lub marginesu, jest to bardzo rzadko spotykane i ciekawe, znaczek posiada ubytki w perforacji po lewej stronie, piękna prezencja i doskonały stan zachowania, fotoatest Mikulski.

28 000 PLN

35 600 PLN

90091865 Królestwo Polskie - KLIMONTÓW 306; znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, ma on bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek pochodzi ze słynnej kolekcji Agathona Faberge - jego adnotacja ołówkiem o nabyciu VI.07 od Mertensa na odwrocie, oferowany jest na fragmencie karty z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza; nie był moczony więc znaczek zachował oryginalne żywe barwy, na spodzie resztki oryginalnego listu z fragmentem tekstu (Fi.250+1700.-).

1 600 PLN

1 600 PLN

90291869 kompletny list z Warszawy do Zgierza, na odwrocie datownik warszawski.

50 PLN

50 PLN

90541915 okupacja austro-węgierska, komplet prób w kolorze czarnym serii Feldpost II, znaczki niegumowane, cięte (19 sztuk), na oryginalnych papierach jak w serii definitywnej: wartości halerzowe – papier biały średni, 1 K – papier kremowy, 3 K – papier zielony, 5 K – papier jasno szary, 10 K – papier szary.

700 PLN

700 PLN

91291917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Puławy „b” do obozu jeńców rosyjskich Celle w Niemczech, cenzura trójkątna z Wiednia i okrągła obozowa.

80 PLN

72 PLN

91571917 okupacja austro–węgierska, karta polowa wysłana ambulansem Kowel – Trzebinia nr 31 ze stemplem formacyjnym "Kommando / der K.u.K. Heeresbahnstation / Strzemieszyce We.E.".

250 PLN

225 PLN

91641918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv Warschau", rzadka fioletowoniebieska odmiana znaczka za 20 fen na liście poleconym (Mi.150 euro) wysłanym 6.11 z Łodzi do Wiesbaden, formacyjna pieczęć listowa; brak tylnej klapy; gwarancja i opis (stary) Krawczyk.

200 PLN

200 PLN

91811918 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego z prywatnym dodrukiem, nadana 24.IV w urzędzie etapowym Noworadomsk do Kalisza, stempelek cenzury Granica.

120 PLN

100 PLN

91861918 okupacja niemiecka "Etappengebiete West", list ofrankowany 6 najniższymi wartościami wydania przedrukowego, wysłany 30.I do Lipska, znaczki unieważnione kasownikiem "Postüberwachungsstelle 33".

40 PLN

40 PLN

91921918 okupacja austro–węgierska, widokówka (Busko) wysłana z poczty etapowej Busk in Polen „b” do Pragi ze stemplem formacyjnym.

90 PLN

81 PLN

92061914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach (Fi.700.-) unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW".

600 PLN

600 PLN

92081914 ROSYJSKA OKUPACJA LWOWA - w wyniku ofensywy w Galicji, Rosjanie 3.IX zajęli Lwów - list do Kopenhagi wysłany 23.12 z rosyjskiej poczty polowej nr.114 stacjonującej we Lwowie, znaczki unieważniono datownikiem "POLOW.POCZT.KANT.No114" (ПОЛЕВ.ПОЧТ.КОНТ. Иo114), przesyłkę przez Kijów skierowano do Piotrogrodu do ocenzurowania i dalszej wysyłki; na odwrocie owalny stempelek cenzury i kasownik odbiorczy KJØBENHAVN 22.1.1915; niezwykle ciekawa całość z wczesnego i krótkiego okresu okupacji Lwowa przez wojska rosyjskie; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN

450 PLN

92101914 widokówka (port w Rydze) datowana 3.XII, wysłana przez Polaka służącego w armii carskiej ze szpitala w Rydze do Chabarowska, okrągła pieczęć listowa szpitala "Рижцкiй Сводный 2 Госпиталь"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN

90 PLN

92211915 widokówka wysłana 24.III przez Polaka służącego w armii carskiej ze szpitala wojskowego w Jałcie do Żyrardowa, okrągła pieczęć szpitala z symbolem czerwonego krzyża "Лазаретъ Временнaго Комитета помощи больнымъ и раненымъ воинамъ в Ялтѣ", datownik odbiorczy z 20.3; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN

108 PLN

92281915 karta polowa wysłana 27.4.15 z pozycji w okopach na zachodnim brzegu Nidy z audytoriatu 1. Brygady do Nowego Targu, datownik ETAPPENPOSTAMT 118 (najpóźniejsze użycie!!).

80 PLN

80 PLN

92331915 list w kopercie poczty polowej wysłany z frontu w Besarabii 8.5.15 do Baden koło Wiednia, datownik K. u. K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem "KOMENDA 3-go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU *", stempel cenzury ZENSURIERT.

90 PLN

90 PLN

92501916 specjalny ilustrowany formularz przesłany 20.VI za pośrednictwem poczty polowej do Rzeszowa przez Polaka służącego w armii austriackiej, zwraca uwagę nietypowy numer poczty polowej 22/II; pieczęć formacyjna "K.u.K.ETAPPENSTATIONSKOMMANDO".

100 PLN

90 PLN

92621916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 28.XII za pośrednictwem poczty polowej 378 do Krakowa, datownik odmiana z wyróżnikiem "a" (Berek D5), pieczęć formacyjna "KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P192), oba stemple bardzo ładnie odciśnięte; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

200 PLN

200 PLN

92681916 S.M.S. "Kaiserin" widokówka z niemieckiego pancernika wysłana 10 9 przez nadawcę o polskim nazwisku Kwiatkowski za pośrednictwem poczty polowej do Berlina, datownik KAIS.DEUTSCHE MARINESCHIFFSPOST No83; okręt brał udział m.in. w największej bitwie morskiej I wojny światowej - bitwie jutlandzkiej, w czasie kiedy wysłano oferowaną kartę prowadził działania bojowe na Bałtyku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN

135 PLN

92801916 ? kartka poczty polowej z Tarnowa do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. K. BAHNHOF - KOMMANDO / TARNÓW C.L.B." i stempel cenzury wojskowej z Tarnowa.

60 PLN

54 PLN

92961916 list z frontu wysłany 13.3.16 z kompanii saperów do Tarnowa, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, rzadki stempel formacyjny z orłem legionowym (S) "KOMENDA KOMPANII SAPERÓW * 1.Bryg.Leg.Pol. *".

120 PLN

120 PLN

92971916 karta pocztowa wysłana 4.7.16 w przeddzień ciężkich walk pod Kostiuchnówką z 3. pułku legionów do Żółkwi, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "Oddział sztabowy. / 3. p. p. Legionów Polskich".

100 PLN

100 PLN

93171917 Legiony Polskie - zestaw dokumentów związanych z Franciszkiem Trzecieckim - legionistą 9 kompanii 4 Pułku Piechoty: fotografia legionisty (jako szeregowca); karta rannego z datą 4/IX; fotografia przedstawiająca legionistę (jako podporucznika) w grupie żołnierzy przed Komendą Domu Rekonwalescentów Legionów Polskich w Kamieńsku, datowana 11/XI.1917; karta szczepień z Kamieńska i pieczęć formacyjną z orłem "Komenda Stacyi Legionów Polskich w Kamieńsku" (Berek P253).

300 PLN

300 PLN