results
Num# Description Start price Buy price
175741792 kompletny składany list z Tarnowa, ręczne adnotacje o pobranych opłatach pocztowych.

100 PLN

170 PLN

175751793 kompletny składany list z Krakowa do Austrii, ręczna adnotacja o opłacie pocztowej.

180 PLN

180 PLN

175761815 kompletny składany list ze Lwowa do Steyer w Austrii, ręczna adnotacja o pobranej opłacie.

50 PLN

165 PLN

175791820 kompletny składany list ze Lwowa do Tczewa, w środku doklejony druk kościelny.

80 PLN

80 PLN

175801822 kompletny list z pełną treścią z Tyńca datowany 30.I wysłany do Mogilan, a stamtąd dosłany do Wadowic, przesyłkę w miejscu nadania, najpewniej w mandatariacie tynieckim, oznaczono okrągłym stemplem z godłem państwowym; przesyłki w Mogilanach nie ostemplowano ponieważ w tym czasie urząd ów nie posiadał jeszcze rekwizytów pocztowych (wprowadzono je w 1829 roku); wewnątrz listu liczne adnotacje; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN

730 PLN

175821823 list ze stacji pocztowej w miejscowości Knichinicze leżącej na Trakcie Bukowieńskim wysłany do Lwowa, datowany 8.VIII; owalny stempel nadawczy KNIEHENICZ, na odwrocie zalepka z sucho tłoczoną zalepką; stację zamknięto w 1833 roku; rzadki walor z kolekcji S.Rosińskiego.

240 PLN

350 PLN

175921830 obwoluta listu ze Lwowa do Tarnowa, stempel Lwowa typ I i odbiorczy z Tarnowa na odwrocie.

60 PLN

60 PLN

175951833 kompletny składany list ze Lwowa do Cieżkowic, stempel Lwowa typ I.

60 PLN

60 PLN

175981835 obwoluta listu ze Lwowa do Tarnowa, stempel Lwowa typ I.

80 PLN

80 PLN

175991836 list z miejscowości Gliniany do Lwowa, datowany 24.X, wysłany ze stacji pocztowej w miejscowości Podhajczyki leżącej na Trakcie Brodzkim, stempel nadawczy "PODHAYCZIKI" w ramce, dopisek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Exoff/ franco tuto", na odwrocie sucho tłoczona zalepka listowa i dwuwierszowy stempel odbiorczy z datą "5 NOV 1836"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN

500 PLN

176011836 składany list z Jasła do Lwowa.

80 PLN

80 PLN

176021836 składany list ze Lwowa do Wiednia, stempel Lwowa typ I.

60 PLN

60 PLN

176061838 kompletny prywatny list datowany "Kornalowice 15go Sierpnia 838" wysłany z Sambora do Karlsbadu, czytelnie odciśnięty jednowierszowy datownik "Sambór", wpisana wysokość opłaty pocztowej "14", a na odwrocie jednowierszowy stempelek nadejścia "24 August 38"; prywatne listy spotykane są o wiele rzadziej niż przesyłki urzędowe; walor w dobrym stanie zachowania (w naturze prezentuje się korzystniej niż na skanie).

200 PLN

200 PLN

176081838 składany list ze Lwowa do Stanisławowa, stempel Lwowa typ I.

60 PLN

60 PLN

176161840 kompletny składany list z Halicza do Lwowa, stempel z Halicza typ II.

80 PLN

80 PLN

176171840 kompletny składany list ze Lwowa do Przeworska, stempel nadawczy i odbiorczy typ I.

120 PLN

120 PLN

176191841 kompletny składany list z Krakowa do Austrii, stempel Krakowa typ I.

40 PLN

40 PLN

176201841 kompletny składany list z Grodek koło Lwowa do Wiednia, stempel Gródka typ I, stemple odbiorcze na odwrocie.

80 PLN

80 PLN

176461853 kompletny składany list z Gombina do Płocka, stempel z Gąbina typu IIB i odbiorczy dwujęzyczny z Płocka.

240 PLN

370 PLN

176691823 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Schwetz (Świecie).

60 PLN

60 PLN

176831855 kompletny składany list z Gdańska do Niemiec.

30 PLN

30 PLN

176891859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza.

40 PLN

40 PLN

177771899 kartka z Łańcuta do Grodziska.

15 PLN

15 PLN

178691860 obwoluta dwułutowego listu z Łodzi do Warszawy opłacony dwoma pierwszymi polskimi znaczkami w barwach o odcieniach jasnych, znaczki unieważniono kasownikiem numerowym Łodzi z liczbą 182 w czterech okręgach, dwujęzyczny kasownik z datą nadania 20/2 (dwudziesty luty), na odwrocie kasownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy. górny znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, zagięcia i złamania, dobra prezencja, list pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa - jego stempelek w dolnym prawym rogu, fotoatest Schmutz.

24 000 PLN

24 000 PLN

178761860 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na liście z Warszawy do Rosji, bardzo ładny stan zachowania.

5 000 PLN

4 000 PLN

178771860 parka pierwszych polskich znaczków w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na wycinku listu dwułutowego z Warszawy, dobra prezencja i doskonały materiał do rekonstrukcji arkusza pierwszego polskiego znaczka.

9 000 PLN

13 000 PLN

178811861 kompletny składany list z Warszawy do Wiednia, austriacki stempelek kraju pochodzenia listu POLOGNE, stempel tranzytowy z Granicy, stemple odbiorcze na odwrocie.

240 PLN

240 PLN

179121870 około list z Suwałk do Warszawy opłacony rosyjskim znaczkami po 5 kopiejek, miejscownik Suwałk z datą nadania 25/11, na odwrocie stempel odbiorczy i godzinnik z Warszawy, list z kolekcji najpierw Faberge, a następnie M.Bojanowicza z jego sygnaturą na odwrocie.

1 300 PLN

1 300 PLN

179721916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 6.6 z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna; część na odpowiedź niewykorzystana.

100 PLN

100 PLN

179881917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.3 z miejscowości Rypin do Berlina, stempelek cenzury poznańskiej.

40 PLN

40 PLN

179911917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 8.3.18 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka, stempelek nadawcy "Okręgowe Towarzystwo ROLNICZE w Mińsku Mazowieckim"; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN

40 PLN

180101918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 22.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Krakowa, stempel formacyjny stacji repatriacyjnej "K.u.k. Heimkehr-Station", parafka cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

45 PLN

180311914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.13 według Lewina, na znaczku za 1 kop., stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane.

30 PLN

30 PLN

180321914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ 512.12 według Lewina, na wycinku ze znaczkami za 2 i 3 kop. z serii 300 lecie dynastii Romanowych, stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane.

40 PLN

36 PLN

180341914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, widokówka wysłana 18.VIII z Żytomierza do miejscowości Villahti w Finlandii; znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym Żytomierz typ 512.03 według Lewina; kasownik pośredni Helsingfors; stemple maskujące stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do bardzo rzadkich.

500 PLN

450 PLN

180491915 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka przesłana 30.XII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Lwowa, stempel formacyjny z orłem "KOMENDA KOMPANII SZTABOWEJ LEGIONÓW POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

250 PLN

250 PLN

180731916 list z Lublina do Komitetu Ratunkowego dla internowanych Polaków w Wiedniu, stempel i adnotacja lubelskiej cenzury wojskowej.

120 PLN

120 PLN

180771916 Legiony Polskie - list wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, czytelna odbitka efektownej pieczęci formacyjnej z orłem: "5 PUŁK PIECH. I BRYG. PIŁSUDSKIEGO KOMENDA KOMPANII KARABINÓW MASZYN." (Berek P43); wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN

400 PLN

180781916 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 18.XII za pośrednictwem poczty polowej 182; ładna i czytelna odbitka stempla formacyjnego: "K.u.k Ukrainische Legion/ Asbildungsgruppe", tekst pisany ołówkiem (adres wytarty); minimalne przebarwienia, w rzeczywistości karta prezentuje się znacznie korzystniej.

320 PLN

320 PLN

180821916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka, dochód ze sprzedaży której przeznaczono na FUNDUSZ WDÓW I SIEROT PO LEGIONISTACH POLSKICH wydana nakładem Wiedeńskiej Delegacyi Samarytanina polskiego, wysłana 25.IX z Kalwarii Zebrzydowskiej do por.Władysława Niemczynowskiego zastępcy komendanta Domu Rekonwalescentów w Kamieńsku; stempelek cenzury w Bielsku; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN

200 PLN