12901

1945 wydanie przedrukowe, list z Cieszyna do Rybnika, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - belki zasłaniające stary nominał znaczka na jego dole, prowizoryczny kasownik z datownikiem z urzędu pocztowego Cieszyn 1, gwarancja Wysocki.

240 PLN180 PLN
12903

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z poz.21 z błędem nadruku I Formy "rozbita belka" i błędem znaczka podstawowego "szczerba w S", unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym PRUDNIK na wycinku.

60 PLN54 PLN
12911

1945 wydanie przedrukowe, list z Legionowa 5.X.45 do Wąbrzeźna, uszkodzenia nadruku, koperta przycięta z lewej strony.

20 PLN20 PLN
12914

1945 wydanie przedrukowe, brzegowy znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Monkos.

80 PLN80 PLN
12943

1945 Warszawa oskarża, 3 + 6 + 10 zł - frankatura trójkolorowa, polecona lotnicza karta pocztowa pisana po hebrajsku, datowana 28/III 46, wysłana z miejscowości Mieroszów (Friedland in Niederschlesien) noszącej wówczas nazwę Frydlant do Nowego Jorku, znaczki skasowane poprzez kreślenie na krzyż ołówkiem kopiowym, zwraca uwagę prowizoryczna erka; okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3201; odbiorcze datowniki amerykańskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN108 PLN
12944

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

35 PLN40 PLN
12946

1945 list polecony ze Skoczowa do Cieszyna, prowizoryczny kasownik, datownik i erka ze Skoczowa, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Berbeka.

150 PLN135 PLN
12963

1945 kartka wysłana z poczty polowej 382461 do Głubczyc, przesyłka zwolniona z opłaty ze stemplem "Wojskowe bezpłatne" i stemplem cenzury wojskowej nr 980, widokówka z kolejka na Gubałówkę.

80 PLN80 PLN
12965

1945 miniaturowy miejscowy list z Warszawy 29.3.45, prowizoryczny kasownik up Warszawa 23, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 229.

80 PLN72 PLN
12974

1945 list z Białegostoku do Warszawy, opłata gotówkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1704, na odwrocie stemple odbiorcze.

50 PLN50 PLN
12983

1946 kartka z zawiadomieniem o przybyciu paczki do portu w Gdyni, kartka złamana.

10 PLN10 PLN
12989

1946 list polecony z Słupska 29.10.46 do Genewy, stempel cenzury wojskowej nr 3022.

40 PLN36 PLN
12991

1946 kartka z Kleczewa do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3112.

50 PLN45 PLN
13057

1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 10.10.46 do Szkocki, stempel cenzury zagranicznej nr 3248.

40 PLN36 PLN
13070

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
13082

1946 obóz śmierci w Majdanku.

30 PLN30 PLN
13092

1946 list z Płocka do Poznania, prowizoryczny kasownik Płocka.

70 PLN63 PLN
13117

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 4.6.47 z Sopotu do Vancouver, na odwrocie nieskasowany znaczek za 3 zł z serii zabytków Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
13126

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w ładnym stanie.

1 600 PLN1 400 PLN
13155

1946 miejscowy list z Wojskowej Prokuratury w Gdańsku, stempel okolicznościowy "PIERWSZA ROCZNICA OSWOBODZENIA GDAŃSKA".

40 PLN36 PLN
13163

1947 list polecony z Szczecina 2 29.6.47 do Chełmna, kasownik propagandowy, na odwrocie stempel odbiorczy.

30 PLN27 PLN
13168

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-).

230 PLN230 PLN
13176

1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 20.6.1946 (Myślicki 47 008).

50 PLN50 PLN
13181

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
13201

1947 Kultura Polska I wydanie, Maria Curie-Skłodowska - nieząbkowany znaczek za 10 zł., z walca N.1 W.I drukowano jedynie w dniach 14-29.II.47 znaczki ząbkowane (patrz PZP str.365), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (Fi. po 2500.-); ostatnio zostało to opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku druku znaczka za 10 zł. z walca N.1 W.I - wszystkie znaczki przeząbkowano, a cięte - których istnienie odnotowano, nie pochodzą z zapasów poczty.

4 500 PLN4 500 PLN
13205

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
13219

1947 Kultura Polska II wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.I drukowano jedynie w dniach 20-26.I.48 znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (Fi. po 2500.-); ostatnio zostało to opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku druku znaczka za 3 zł. z walca N.3 W.I - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć.

4 500 PLN4 500 PLN
13221

10 PLN10 PLN
13234

1947 świat pracy, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem, gwarancja Walocha.

25 PLN25 PLN
13278

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 4.5 w Poznaniu (Myślicki 48 018).

10 PLN10 PLN
13282

1948 karnet - "VII WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA POLSKI (TOUR DE POLOGNE)".

40 PLN40 PLN
13284

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, rzadki karnet z wystawy.

80 PLN80 PLN
13289

1948 trasa WZ w Warszawie, znaczek z numerem walca na marginesie.

15 PLN15 PLN
13301

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

25 PLN25 PLN
13303

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
13305

1948 walka z gruźlicą, seria z przywieszkami na liście poleconym z Krakowa do Góry Kalwarii, na odwrocie stempel odbiorczy.

190 PLN190 PLN
13362

400 PLN380 PLN
13364

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z dwoma podlepkami na marginesie.

480 PLN432 PLN
13368

1948 list z gabinetu Stanisława Radkiewicza Ministra Bezpieczeństwa Publicznego - niesławnej "bezpieki", przesłany kurierem do Prezesa Prokuratorii Generalnej Jerzego Polamina, pieczęć "Dla pakietów Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, na odwrocie pieczęć lakowa; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
13371

1949 mieszana frankatura różnych wydań na liście Krzywina do Poznania.

40 PLN40 PLN