10881

1939 kartka z Stoczka koło Małkini do Warszawy nadana 2.9.39, następnego dnia po wybuchu wojny, kartka nie cenzurowana, dziurki po archiwizacji.

30 PLN30 PLN
10905

1920 Orzeł i Pogoń, znaczek opłaty kancelaryjnej (revenue) za 20 mk., zdjęty z dokumentu.

40 PLN40 PLN
11005

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 22.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Kielc; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyszczerbionym dolnym mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

160 PLN160 PLN
11006

1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Bralin; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z całkowicie wyłamanym górnym mostkiem; dobry stan zachowania; gwarancja.

160 PLN160 PLN
11008

1929 Port Gdańsk, firmowy list polecony z Gdańska 8.X.29 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN100 PLN
11023

1932 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list polecony wysłany 7.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; w związku z niedokładnym adresem odbiorcy list po opatrzeniu na odwrocie adnotacją: "Istnieją dwa Skole/ na żądanie nadawcy zwrot 8/4" cofnięty do nadawcy i po uzupełnieniu adresu wysłany ponownie do Skały pod Ojcowem, datownik odbiorczy 10.IV; koperta firmowa "AMADA Danzig-Schellmühl" nietypowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

250 PLN225 PLN
11038

1935 Port Gdańsk, list z Gdańska do magistratu w Kłobucku, opłata 5 gr. według taryfy za druki.

180 PLN120 PLN
11048

60 PLN60 PLN
11059

1938 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska do Stanisławowa, list opłacony polskim znaczkiem opłaty, na odwrocie stempel odbiorczy.

300 PLN220 PLN
11061

1938 Port Gdańsk, karnet - "WESOŁYCH ŚWIĄT", ze świątecznymi datownikami okolicznościowymi głównych miast polskich: Warszawy, Krakowa, Lwowa, Wilna, Lublina, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska (Myślicki 37 039-048).

250 PLN250 PLN
11069

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste.

40 PLN40 PLN
11165

1937 "Chata Górnoślązaków" na Biskupiej Kopie (Bischofkoppe), ilustrowana karta pocztowa prywatnego nakładu wydana z okazji Dnia Związku Filatelistów Śląskich; czysta.

60 PLN60 PLN
11169

50 PLN50 PLN
11172

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty w pięknym stanie na dwóch stronach albumowych.

260 PLN260 PLN
11173

280 PLN280 PLN
11176

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - POLSKA MARYNARKA WOJENNA W W.BRYTANII ORP.ORZEŁ, niekatalogowana cięta próba znaczka za 1,50 zł. w kolorze brązowoczerwonym - wersja 2 - rysunek poprawiony z wyraźnie zaznaczonymi oknami; pochodzi z dokumentu w postaci kartonika z pieczątką "Polskiego Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Żeglugi, Sekcji Pocztowej" - lekkie ślady naklejenia na odwrocie; unikalna dokumentacja przygotowania do druku znaczka ze słynnym okrętem podwodnym, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN1 700 PLN
11179

50 PLN65 PLN
11182

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, fotograficzny projekt niedoszłego do realizacji znaczka za 80 gr., wersja pierwsza - WOJSKO POLSKIE W Z.S.R.R. 1941/42; przedstawia grupę żołnierzy z Armii Andersa na Wschodzie na tle ośnieżonego krajobrazu, z projektu tego przygotowano próbę w kolorze zielonym (rytowana prawdopodobnie przez E.Dawsona), ale projekt został porzucony po odkryciu w kwietniu 1943 grobów katyńskich i wywołanym na tym tle kryzysie dyplomatycznym; autora Artura Horowicza poproszono o przygotowanie nowego projektu - WOJSKO POLSKIE NA ŚRODKOWYM WSCHODZIE, oferowany projekt jest fotograficzną reprodukcją rysunku wykonanego farbą wodną, fotopinia L.Schmutz.

800 PLN1 010 PLN
11183

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami- WOJSKO POLSKIE W LIBII 1941/1942, niekatalogowana próba z pramatrycy znaczka za 75 gr. w kolorze fioletowym; ze względu na perturbacje ze znaczkiem WOJSKO POLSKIE W Z.S.R.R. (zastąpiony przez WOJSKO POLSKIE NA ŚRODKOWYM WSCHODZIE) zmieniono format na mały projektu KRAJ WALCZY (sabotaż na kolei) i przygotowano w dużym formacie dwa nowe projekty Artura Horowicza, w tym powyższy rytowany przez E.Dawsona, smuga farby mogła zostać uczyniona umyślnie, gdyż drukarz mógł ją potraktować jako makulaturę, skośna kreska na górze to odcisk krawędzi pramatrycy, atest L.Schmutz.

3 000 PLN3 000 PLN
11184

1944 zdobycie Monte Cassino, seria w czworoblokach.

600 PLN600 PLN
11193

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, marginesowy znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czysty w pięknym stanie zachowania.

30 PLN30 PLN
11206

1939-40 Obszary anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków kasowanych luzem i na wycinkach, różne kombinacje: radzieckie znaczki z polskim i radzieckim datownikiem Przemyśla, radzieckie znaczki z polskimi datownikami Lwowa, radziecki znaczek z datownikiem Brześć nad Bugiem, radziecki znaczek z polskim datownikiem Rubieżewicze, radzieckie znaczki z polskimi datownikami Bolechów i Nowogródek, polski znaczek z radzieckim datownikiem 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim.

200 PLN200 PLN
11365

1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", ząbkowany znaczek za 50 gr. z poz.3 (Fi.350.-); co unikalne to egzemplarz z pełną oryginalną ręcznie nakładaną gumą; był lekko przyklejony do wycinka i unieważniony fioletowym datownikiem T.P.P.; informacje o wydaniu są skąpe, stosowano je do opłaty doręczanej prasy podziemnej; gumowaną część nakładu wykorzystano pewno w pierwszej kolejności i przez wiele lat gumowane egzemplarze pozostawały nieznane; zachowała się tylko niewielka ilość znaczków ząbkowanych i nieco więcej ciętych bez gumy i tak zostały skatalogowane, mimo uszkodzenia lica to doskonały materiał dokumentacyjny.

400 PLN400 PLN
11369

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania - I nakład z dodatkową poziomą perforacją przez środek znaczka.

50 PLN50 PLN
11370

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka pionowo ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

50 PLN50 PLN
11374

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

70 PLN70 PLN
11376

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania w kolorze lilakarminowym drukowany na stronie gumowanej, bardzo rzadki w II nakładzie, szczególnie cięty.

125 PLN125 PLN
11378

30 PLN30 PLN
11379

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład.

30 PLN30 PLN
11380

50 PLN50 PLN
11434

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta próba znaczka za 45 gr. w rzadszym kolorze niebieskawozielonym na papierze białym gładkim średnim, rysunek stonowany, gwarancja.

200 PLN180 PLN
11478

1939 karnet okolicznościowy z Krakowa z okazji powołania gubernatora dla terenów Generalnego Gubernatorstwa.

15 PLN45 PLN
11507

80 PLN80 PLN
11508

20 PLN20 PLN
11553

10 PLN9 PLN
11573

50 PLN50 PLN
11610

20 PLN12 PLN
11615

35 PLN30 PLN
11630

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo 3.X w Lublinie.

30 PLN30 PLN
11645

40 PLN40 PLN