15395

1919 porto lokalne JABŁONKÓW, znaczek opłatny na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 43, gwarancja i oznaczenie.

20 PLN20 PLN
15409

1919 porto lokalne ANDRYCHÓW, znaczki opłatny na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 2, gwarancja i oznaczenie.

50 PLN50 PLN
15411

1920 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", kasowany znaczek dopłaty za 500(f) na cienkim prążkowanym papierze - druk na fałdzie papieru, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
15467

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowa próba arkuszowa znaczka dopłaty za 3 zł. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, gwarancja Mikulski.

180 PLN180 PLN
15481

1938 ozdobne cyfry, seria znaczków w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.200.-).

180 PLN180 PLN
15538

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", znaczek za 40 pf. poz.89, rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.150 euro, Fi.300.-), gwarancja i opis odmiany Schmutz.

250 PLN250 PLN
15580

1921 narożna parka znaczków urzędowych kreślona czerwonym tuszem, pochodzenie nieznane.

65 PLN65 PLN
15585

1921 list lotniczy wysłany 24.VIII z miejscowości Papile (Popielany) do Gdańska, czerwony stempel "Mit Luftpost befordert Flugpostamt Danzig 5." i stempelek nadejścia DANZIG 1 z wyróżnikiem "b", u Wolff'a nie odnotowano użycia tego datownika w latach 20-tych, chociaż użycie (rzadkie) takich datowników z innymi wyróżnikami w urzędzie Gdańsk 1 jest znane; na odwrocie datownik przejściowy Kowna; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
15615

1923 prowizorium sopockie, znaczek za 20000 Mk. ze taxstempelkiem T w kółku typu 451a - zastosowany jako znaczek dopłaty w urzędzie pocztowym Zoppot (Mi.90 euro), gwarancja Krawczyk.

180 PLN180 PLN
15779

1918 wydanie lubelskie, dwie karty na różnych kartonach i odmiennych barwach nadruku.

100 PLN80 PLN
15783

1918 wydanie lubelskie, całostka grzecznościowo stemplowana, gwarancja Pelczar.

20 PLN20 PLN
15798

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, na odwrocie gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
15887

1928 Henryk Sienkiewicz, karta bez hasła propagandowego, sygnatura M.P.i T.(II-1926)50.000.000., walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
15888

1928 całostka z sygnaturą II.1928.

50 PLN50 PLN
15905

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22 z obiegu pocztowego.

25 PLN25 PLN
15912

1934 kartka z Krakowa do Wiednia, całostka z ilustracją nr 25.

40 PLN40 PLN
16004

1948 karta ilustrowana zamek w Będzinie.

30 PLN30 PLN
16015

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", linijki odbite równomiernie; czysta w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
16069

1952 całostka z sygnaturą II.52 i hasłem propagandowym 19.

10 PLN10 PLN
16234

1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i maska, rzadki narożny znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą.

120 PLN120 PLN
16240

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka prawidłowo ofrankowana znaczkiem poczty sterowcowej za 2RM z marginesem (poz.31) skasowanym 15.5.1929 datownikiem "FRIEDRICHSHAFEN Bodensee LUFTPOST", niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 5.8.1929 "NEW YORK N.Y.7 AUG 5"; walor w dobrym stanie zachowania.

Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.V, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 5.8 szczęśliwie wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt", przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.

800 PLN800 PLN
16243

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD W KOLORZE ZÓŁTYM;, znany dotąd tylko w kolorze niebieskim (Fi.6) znaczek - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, niebieski znaczek skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; unikalny walor poza poziomym złamaniem w dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
16261

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, widokówka przesłana balonem "Pomorze", który został zdyskwalifikowany ze względu na lądowanie poza granicami RP - w Rumunii; pocztę dowieziono do najbliższego polskiego urzędu pocztowego Załucze.

250 PLN260 PLN
16263

1938 Belgia, seria znaczków lotniczych na okolicznościowym tableaux skasowanych 16.6 w Muzeum Poczty w Brukseli z okazji Wystawy znaczków lotniczych.

40 PLN40 PLN
16272

1939 list z pierwszego lotu na trasie Bruksela - Berlin - Warszawa, na odwrocie stempel odbiorczy.

150 PLN150 PLN
16314

1960 (?) znaczek Totalizatora Sportowego.

15 PLN55 PLN
16347

1984 wizyta Jana Pawła II w Gwatemali.

10 PLN10 PLN
16372

1993 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu Polska '93.

15 PLN15 PLN
16399

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani.

100 PLN100 PLN
16400

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani z nadrukiem wysokiej nowej wartości 50 zł.

100 PLN100 PLN
16412

1904 kartka nadana z Paryża z urzędu pocztowego przy placu imienia Fryderyka Chopina.

20 PLN20 PLN
16413

1906 kartka nadana z Paryża z urzędu pocztowego przy placu imienia Fryderyka Chopina.

20 PLN20 PLN
16421

1955 Berlin Zachodni, na znaczku za 10+5 Pf przedstawiono św.Jadwigę Śląską, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN20 PLN
16427

1964 Afganistan - Afgański Czerwony Półksiężyc, na znaczkach za za 100 i 200 Pt pokazano Marię Skłodowską z mężem Piotrem Curie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN75 PLN
16462

1902 widokówka z Warszawy z widokiem Nowego Zjazdu i praskiej strony Warszawy.

80 PLN80 PLN
16477

1911 widokówka Gdańsk (Dwór Artusa), z obiegu.

40 PLN40 PLN
16478

1913 widokówka Wrocław - Hala Ludowa (Ausstellung zur Jahrhundert-Feier der Freiheistkrige), Amtliche Postkarte Nr.10, czysta.

30 PLN30 PLN
16483

1915 około, widokówka Wilno w fotografii Jana Bułhaka (Serja I, No10 kościół śś.Piotra i Pawła), czysta.

35 PLN32 PLN
16485

1915 widokówka Wrocław, z obiegu.

12 PLN12 PLN
16498

1917 widokówka z Krakowa z obiegu pocztowego.

20 PLN20 PLN