856

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z numerem HAN na marginesie.

280 PLN280 PLN
871

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
891

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "obniżone l", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
929

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

30 PLN30 PLN
932

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem drugiej formy, gwarancja.

80 PLN80 PLN
988

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria, gwarancja.

45 PLN45 PLN
989

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

40 PLN40 PLN
991

1918 pierwsze wydanie lubelskie, stemplowana seria znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

220 PLN220 PLN
1011

180 PLN180 PLN
1020

1918 drugie wydanie lubelskie, pionowe złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Perzyński.

10 PLN10 PLN
1028

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklaczem, gwarancja Schmutz.

100 PLN60 PLN
1051

80 PLN40 PLN
1085

80 PLN80 PLN
1105

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

70 PLN63 PLN
1121

1919 wydanie krakowskie / wydanie Komisji Rządzącej, próba znaczka za 3 hal. wydania Komisji Rządzącej w kolorze czarnym, na odwrocie lustrzana odbitka próbnego nadruku wykonywanego dla znaczków wydania krakowskiego w postaci orła na tarczy i napisu POCZTA POLSKA, takie próbne odbitki znane są na pojedynczych znaczkach z cesarzem Karolem, bardzo rzadkie, opisane w Polskich Znakach Pocztowych, próby znaczków wydania krakowskiego znane są w pojedynczych egzemplarzach, fotoatest Schmutz.

12 000 PLN9 000 PLN
1122

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.79, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Sutcliffe, Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
1124

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

3 600 PLN3 200 PLN
1126

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

3 800 PLN3 300 PLN
1127

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 63 (Fi.1800.-), sygnatura firmowa PHILATELIA KRAKÓW, sygnatura, gwarancja i oznaczenie Jungjohann BPP.

1 600 PLN1 440 PLN
1128

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

1 200 PLN1 200 PLN
1130

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz. 47 "uszkodzone obie litery P lekko w POCZTA oraz znacznie w POLSKA", sygnatury PHILATELIA KRAKÓW, DOMAR, POLONUS i inne, gwarancja Richter, z oznaczeniem pozycji Mikulski.

2 200 PLN1 900 PLN
1131

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, bardzo ładny stan, gwarancja Landre, z oznaczeniem Ryblewski.

160 PLN160 PLN
1134

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

300 PLN300 PLN
1149

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczek w pięknym stanie, znaczków z tym błędem przedrukowano około 150 sztuk, gwarancja Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

2 600 PLN2 300 PLN
1151

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 96 z mocno uszkodzonym P w POCZTA unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

450 PLN405 PLN
1171

350 PLN370 PLN
1200

320 PLN320 PLN
1207

120 PLN120 PLN
1226

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, gwarancja i oznaczenie.

35 PLN32 PLN
1243

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy na fragmencie przekazu paczkowego z Krakowa 4 20.2.19 do Krosna (na odwrocie stempel odbiorczy).

400 PLN420 PLN
1278

1 700 PLN1 530 PLN
1280

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIB z poz. 63/74, górne znaczki z poz. 63-64 z wyższymi nadrukami występującymi w tej formie na znaczkach z poz. 61-6, piękny stan zachowania, gwarancja Kronenberg, Mikulski.

6 000 PLN5 500 PLN
1288

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Berbeka.

80 PLN80 PLN
1302

1919 wydanie krakowskie, znaczek z litograficznym nadrukiem formą IVA w kolorze różowoczerwonym, gwarancja Ryblewski.

300 PLN300 PLN
1308

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

500 PLN500 PLN
1314

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze brązowym z nadrukiem formy IIC z poz. 90, gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN360 PLN
1326

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 57, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

50 PLN45 PLN
1342

1919 wydanie poznańskie, miejscowo użyta kartka ekspresowa polecona z Poznania 12.8.19, zgodnie z taryfą pocztową opłata za taka przesyłkę wynosiła 0,525 mk, opłacona prawidłowo w wysokości 0,55 mk. ze względu na brak znaczków o nominale 2,5 fen., dekoracyjny i ciekawy walor.

400 PLN400 PLN
1349

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - bez widocznego nowego nominału, bardzo rzadkie, gwarancja.

180 PLN180 PLN
1350

1919 wydanie poznańskie, kartka z Poznania do Berlina z pierwszego miesiąca wprowadzenia tego wydania do obiegu.

180 PLN180 PLN