21141

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 (nakład 953 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

150 PLN150 PLN
21143

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze żółtobrązowym na papierze u (nakład 1158 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
21158

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 10 fen. na papierze białym grubym bibulastym, na składanej karcie wysłanej 28.IX, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
21168

1942 Pochodnia, projekty znaczków na papierze grubym, projekty te wykonano jako prace konkursowe z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, 27 esejów o różnych rysunkach przedstawiono do konkursu i były one skompletowane w okolicznościowym karnecie, te trzy eseje zostały ostatecznie zaakceptowane i wydane jako seria w odmiennych kolorach, gwarancja Schmutz.

550 PLN550 PLN
21203

1943 kartka z życzeniami z okazji świąt Wielkiej Nocy, stempel okolicznościowy Wystawy Drzeworytu, piękna ręcznie wykonana ilustracja.

400 PLN930 PLN
21246

1943 obrona Warszawy, gwarancja.

30 PLN30 PLN
21262

1943 kartka z obiegu pocztowego opłacona przez adresata znaczkiem dopłaty, gwarancja Kronenberg.

300 PLN300 PLN
21272

80 PLN70 PLN
21274

80 PLN70 PLN
21283

30 PLN30 PLN
21308

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym na grafice z podobizną jednego z bohaterów powstania Bartosza Głowackiego, gwarancja.

160 PLN240 PLN
21316

1944 bardzo rzadko spotykany ekspresowy list polecony nadany 26.9.44, opłata zgodna z obozową taryfą pocztową, dekoracyjny i rzadki walor, gwarancja.

1 500 PLN1 500 PLN
21322

1944 Święto Morza znaczek na karcie z napisem POCZTÓWKA, ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN50 PLN
21338

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, grafika obozowa, gwarancja.

160 PLN192 PLN
21346

1944 kartka z grafiką bożonarodzeniową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN160 PLN
21356

1944 karta ozdobiona grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN70 PLN
21377

1945 kartka z grafiką o tematyce bożonarodzeniowej.

180 PLN180 PLN
21390

1942 budynek obozowy, gwarancja Kronenberg.

100 PLN140 PLN
21391

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, niekatalogowany na papierze szarobrunatnym szorstkim średnim, gwarancja i opis 1bz1A Schmutz.

480 PLN480 PLN
21480

1945 kartka z dodatkowym stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja.

360 PLN360 PLN
21633

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 8.12.41 adresowana do Berlina, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel " hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim.

400 PLN400 PLN
21637

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 24.12.41 adresowana do getta w Poznaniu, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "INHALT UNZULASSIG".

300 PLN300 PLN
21641

1942 Getto Łódź, kartka z Pragi do Łódzkiego Getta, stempel Administracji Getta Łódzkiego "Getto - Verwaltung Litzmannstadt".

300 PLN300 PLN
21657

1940 Internowanie w Szwajcarii - pamiątka z internowania, karta pocztowa ze znaczkiem ogólnego wydania dla internowanych, dodatkowo ofrankowana znaczkiem poczty szwajcarskiej (opłata za druki) i wysłana z obozu Ganterschwil do Genewy; na odwrocie tekst "Souvenir de l'Internement en Suisse 1939-1940"; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
21660

1940 Internowanie w Szwajcarii - formularz "Pamiątka z internowania w Szwajcarii" z dodatkowym znaczkiem wydania dla internowanych Polaków, ostemplowany w obozie Hüswil; na odwrocie regulaminu loterii.

250 PLN250 PLN
21661

1940 Internowanie w Szwajcarii - pamiątka z internowania, karta pocztowa ze znaczkiem wydanym dla internowanych Polaków, dodatkowo ofrankowana znaczkiem poczty szwajcarskiej (opłata za druki) i wysłana z obozu Gebenstorf do Genewy; na odwrocie tekst "Souvenir de l'Internement en Suisse 1939-1940"; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
21662

1940 wydanie dla internowanych w Szwajcarii, pamiątkowy karnet.

120 PLN120 PLN
21663

1940 Internowanie w Szwajcarii - formularz "Pamiątka z internowania w Szwajcarii" z dodatkowym znaczkiem wydania dla internowanych Polaków, ostemplowany w obozie Meikirch; na odwrocie regulaminu loterii.

200 PLN200 PLN
21794

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż.

120 PLN120 PLN
21818

160 PLN160 PLN
21851

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, piękny stan, gwarancja Perzyński.

50 PLN50 PLN
21901

1944 Wodzowie, seria, gwarancja.

320 PLN290 PLN
21913

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze jasnoczerwonym, gwarancja i opis Walocha.

110 PLN110 PLN
21924

1944 Wodzowie, miejscowy list polecony z Lublina wysłany 13.9.44 w pierwszym tygodniu obiegu znaczków tego wydania, poniemiecka erka, ręczna adnotacja o cenzurze, bardzo ładny stan zachowania, katalog Fischer 7.000,- zł, gwarancja Schmutz, fotoatest Ceremuga.

4 000 PLN3 700 PLN
21930

1944 Wodzowie, list polecony z Niska 22.9.44 do Białej koło Rzeszowa, opłata niezgodna z taryfą pocztową - powinna wynosić 1,50 zł, ręczna cenzura ołówkiem, na odwrocie stempel odbiorczy z Tyczyna z datą 2.10.44, w Białej prawdopodobnie nie było poczty i list dostarczono z najbliższego urzędu pocztowego w Tyczynie, koperta w słabym stanie bez klapy z naddarciami, gwarancje Kapkowski i z fotoatestem Piekut.

2 000 PLN1 800 PLN
21931

1944 BIAŁA PODLASKA, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., unieważniony kauczukowym prowizorycznym jednowierszowym stempelkiem "Biała-Podlaska" typu 16/2 o wymiarach 37 x 4,5 mm, w Białej Podlaskiej, gwarancja z opisem kasownika Ryblewski.

400 PLN400 PLN
21932

1944 Wodzowie, próba siatkowa arkuszowa z wąskimi marginesami znaczka za 1 zł w kolorze niebieskim, znaczek z poz. 28, gwarancja i oznaczenie.

850 PLN750 PLN
22006

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązoworóżowym z poz. 8 z błędem występującym w części nakładu w postaci odbitej spacji na lewo od nominału, gwarancja i opis Schmutz.

480 PLN480 PLN
22011

1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria.

220 PLN200 PLN
22015

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN