18744

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
18751

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria stemplowana z nadrukami odwróconymi, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
18773

40 PLN36 PLN
18812

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½ z obiegu pocztowego z Piotrkowa, gwarancja i oznaczenie.

60 PLN54 PLN
18858

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Hrubieszowa, gwarancja.

30 PLN35 PLN
18861

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Wiatrowski, uszkodzone O w wyrazie Polska

80 PLN80 PLN
18867

2 200 PLN2 000 PLN
18868

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, minimalny ślad podlepki, ładny stan, gwarancja Mikstein, Bruba, Perzyński z opisem Schmutz.

200 PLN180 PLN
18876

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE, z wyjątkowo rzadkim dużym błędem na poz.29/79 "O w POLSKA jak Q"; występuje on tylko na jednym znaczku opłaty - za 6 hal. przedrukowanym formą IIE i na jednym znaczku dopłaty - za 15 hal. przedrukowanym formą IID; nie jest jeszcze katalogowany, ale został opisany przez L.Schmutza "Przegląd Filatelistyczny" 5/2004, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Ryblewski.

4 000 PLN3 500 PLN
18885

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 73 "dwukropek", bardzo ładny stan zachowania, delikatna sygnatura firmowa Fripol, gwarancja Mikstein, Marbach, Dr.Berger, opis, sygnatura i fotoatest Kronenberg.

1 500 PLN1 350 PLN
18886

2 600 PLN2 600 PLN
18893

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 42, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Rachmanow i Jungjohann, fotoatest Schmutz.

12 000 PLN12 800 PLN
18903

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z brzegowym błędem "pionowa kreska po lewej" i dodatkowo "znacznie uszkodzone obie litery P", piękny stan, sygnowany Tiebauer, gwarancja Mikstein, z opisem błędu Schmutz.

400 PLN400 PLN
18915

1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą i dodatkowo zaawansowanym błędem na poz. 41 "otwarte O i uszkodzone P w POCZTA", ładny stan zachowania, sygnowany L.Brajer Lwów, gwarancja Mikstein, z opisem Jungjohann BPP>

700 PLN630 PLN
18954

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz. 43, piękny stan, sygnowany SM, gwarancja Muhdus z opisem Mikstein.

4 500 PLN4 000 PLN
18965

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej z poz. 41 z błędem "otwarte O w POCZTA", gwarancja i oznaczenie.

45 PLN45 PLN
18972

1919 wydanie krakowskie, znaczek na wycinku, gwarancja Mikstein.

50 PLN50 PLN
18974

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

40 PLN40 PLN
19065

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 37, gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN70 PLN
19066

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 74, gwarancja i oznaczenie.

600 PLN550 PLN
19121

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis Krawczyk.

100 PLN90 PLN
19123

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 20 h. z błędem "uszkodzony rysunek po lewej", gwarancja.

30 PLN27 PLN
19124

1919 PKL przekaz pieniężny z Makowa wysłany 27.3.19 do Czech, przekaz nie doręczony zwrócony do Makowa 9.5.19.

800 PLN720 PLN
19195

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Wiatrowski.

60 PLN60 PLN
19204

1919 ZAWIERCIE - wydanie w walucie markowej, znaczek za 5 fen. unieważniony kasownikiem prowizorycznym z Zawiercia.

20 PLN20 PLN
19282

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 21.V na karcie wysłanej z terenu wystawy do Poznania; przebarwienia pod znaczkami (Myślicki 19 001).

25 PLN25 PLN
19283

1919 I Polska Wystawa Marek, trzy okolicznościowe karty z ilustracjami autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowane z okazji wystawy, jedna ofrankowana serią ząbkowaną, druga serią nieząbkowaną, a trzecia trzema znaczkami ząbkowanymi, wysłane jako polecone z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numery przesyłek odciśnięte automatycznym numeratorem, dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

200 PLN255 PLN
19300

1919 seria bez znaczka 110 na liście poleconym z Łodzi do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

30 PLN30 PLN
19305

1919 Sejm Ustawodawczy - Premier Ignacy Paderewski i Marszałek Józef Piłsudski, rzadkie próby znaczków za 15 i 25 f. w kolorach odwrotnych od definitywnych znaczków, 15 f. - w kolorze zielonym zamiast czerwonego z mocnym, a 25 f. - w czerwonym zamiast zielonego z minimalnym śladem podlepki (Fi.1550.-), gwarancja Schmutz.

1 400 PLN1 400 PLN
19329

1919 kartka z Niemiec do Inowrocławia, stempel poznańskiej cenzury wojskowej P2 w małym trójkącie , gwarancja eksperta P. Drzewiecki PZF

90 PLN81 PLN
19335

1920 list z Stanisławowa do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie.

140 PLN126 PLN
19337

1920 list z Buczacza do Lwowa, zakwestionowano ponowne użycie znaczka naklejonego i stemplowanego w urzędzie nadawczym, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie.

120 PLN108 PLN
19373

1920 list z Tomaszowa Rawskiego do Wiednia.

25 PLN25 PLN
19394

1921 kartka z Bielska do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

60 PLN60 PLN
19425

1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej; jeden za 25 mk. cięty (sam znaczek Fi.650.-), drugi za 100 mk. bez perforacji poziomej na dole (sam znaczek Fi.500.-); oba użyto 3.6 w Poznaniu na kopercie prawidłowo taryfowo opłaconego listu ekspresowego adresowanego do Łodzi, zgodnie z opisem eksperta PZF A.Kłosińskiego w artykule w Filateliście nr.2/1992 list taki wymagał dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej w wysokości 25 mk.; znaczek za 100 mk. nie był już na nim konieczny; gwarancja i opis Falkowski.

1 500 PLN1 200 PLN
19439

1922 kartka z Obrzycka 20.8.22 do Berlina.

30 PLN30 PLN
19452

1922 list z Lwowa do Wiednia.

60 PLN60 PLN
19453

1922 list z Wąsocza 28.3.22 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej "P19" w dużym trójkącie, cenzura z ostatniego okresu jej stosowania.

100 PLN100 PLN
19480

1922 kartka z Dęblina 10.3.22 do Suchej Górnej na Śląsku Cieszyńskim na formularzu Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża.

60 PLN54 PLN
19506

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja.

160 PLN160 PLN