18100

1916 kartka od żołnierza polskiego internowanego w Austrii pisana po polsku do Wiednia.

40 PLN40 PLN
18112

1916 kartka nadana z poczty polowej w Kozienicach 17.2.16 do Dzikowa, stempel formacyjny "KOMENDA BATALIONU UZUP. Nr. 4, LEGIONÓW POLSKICH", dekoracyjny i rzadki formularz kartki legionowej, na odwrocie stempel tranzytowy z Tarnobrzega 11.3.16.

300 PLN300 PLN
18113

1916 kartka od internowanego Polaka z obozu w Thalerhof do Wiednia.

40 PLN40 PLN
18116

1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym.

60 PLN60 PLN
18151

1917 patriotyczna kartka świąteczna wysłana 18.12.17 z Komorowa ze Szkoły Podchorążych W.P. do Piotrkowa, datownik OSTROW (GOUV. LOMZA), okrągły stempel "Ausbildungs Kommando Nr. 4 d. polnischen Armee* (-) Brief- / Stempel", stempel cenzury.

100 PLN100 PLN
18190

400 PLN400 PLN
18198

1918 kartka z austriackiej poczty polowej nr 423 do Wiednia, stempel formacyjny "K. k. 131 Schützenbrigadenkommando".

35 PLN35 PLN
18201

1918 formularz "Vom k.u.k. Militargeneralgouverment Lublin. / (Abteilung fur Unterstutzung polnischer Legionare)" poczty polowej do korespondencji z CUE PKP wysłany 17.4.18 z biura ewidencyjnego z Lublina do CUE PKP w Piotrkowie z prośbą o informację o poświadczeniu służby legionisty Ciupińskiego Józefa, datownik ETAPPENPOSTAMT LUBLIN, czerwony stempel z orłem carskim "K.u.k. Militärgeneralgouverment in Polen / Abteilung für Unterstutzungsangelegenheiten / POLN. LEGIONAIRE", odbiorczy fioletowy stempel ewidencyjny w ramce "CENTR. URZĄD EWIDENCYJNY / Polskiego Korpusu Posiłkowego Wpłynęło dnia ..........191.... /".

90 PLN90 PLN
18204

1918 kartka wysłana 25.5.18 z Ostrowa z 4. obozu 3. klasy ze Szkoły Podchorążych W.P. do Warszawy, datownik OSTROW (GOUV. LOMZA), okrągły stempel "*SZKOŁA PODCHRĄŻYCH WOJSK POLSKICH (-) PIECZĘĆ / POCZTOWA", czerwony stempel opłaty warszawskiej poczty miejskiej.

100 PLN90 PLN
18216

1919 wojna polsko-sowiecka, walki na Wileńszczyźnie, list żołnierza 11 pułk ułanów wysłany 21.VI przez urząd w Mińsku Mazowieckim do Częstochowy, wyjątkowo czytelna i czysta odbitka stempla formacyjnego "Dowództwo Szwadronu Marszowego/ 11.P.U.", na odwrocie datownik odbiorczy; idealny stan zachowania; jednostka ta uczestniczyła w walkach o Wilno, a jej żołnierze 19.IV jako pierwsi wkroczyli do miasta, mocno wykrwawiona została skierowana do patrolowania i obrony polsko-litewskiej linii demarkacyjnej w okolicach Landwarowa; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN450 PLN
18219

1919 wojna polsko-ukraińska, widokówka datowana 13.VII, wysłana 20.VII za pośrednictwem Frontowej Poczty Polowej nr.25 do Krakowa, w międzyczasie 17.VII jednostki polskie na Froncie Ukraińskim osiągnęły linię Zbrucza, co kończyło okres walk polsko-ukraińskich; efektowny stempelek formacyjny z orłem "1. PUŁK STRZEL. PODHAL./ 1 KOMP. POLOWA KARAB. MASZ.", przesyłka ocenzurowana (parafka cenzora); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

300 PLN270 PLN
18244

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym (Mi.65 euro), gwarancja i opis koloru nadruku Schmutz.

130 PLN130 PLN
18268

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 26.4, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 5 (fenigów).

120 PLN120 PLN
18336

50 PLN50 PLN
18337

60 PLN60 PLN
18338

60 PLN60 PLN
18339

50 PLN50 PLN
18377

1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy i czerwony stempelki z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na froncie listu poczty polowej wysłanego z Łęczycy 10.9.13 (oczywisty błąd daty rocznej, powinno być 10.9.18), podjęto dwie próby doręczenia przesyłki, stąd stempelki odciśnięte w dwóch kolorach, zwraca uwagę doskonała jakość odbitek, był to bowiem drugi lub trzeci dzień po wprowadzeniu (8.IX.18) nowego wzoru stempelków opłaty doręczeniowej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano Esperantista Filatelejo.

200 PLN200 PLN
18434

1918 Przemyśl, znaczek pospieszny Bośni i Hercegowiny za 2 hal. z rzadszym na tym wydaniu lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, gwarancja Mikstein.

50 PLN50 PLN
18437

1918 Świątniki, austriacki znaczek opłaty za 10 hal. z lokalnym nadrukiem "Polska / * / poczta" typu I i z dodatkowym przedrukiem PORTO w ramce typu lokalnego 142 znanym tylko na dwu wartościach (3 i 10 hal.), dodatkowo unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym, ładny stan, gwarancja Mikstein.

400 PLN400 PLN
18441

1918 Myślenice, kasowany austriacki znaczek opłaty za 30 h. z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska" typu IIIa, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
18494

35 PLN35 PLN
18569

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Pelska".

120 PLN120 PLN
18599

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 11 z błędem "podniesione s", gwarancja Ryblewski.

500 PLN420 PLN
18605

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.65 "wyszczerbiona trzecia kreska", dodatkowo aż trzy przerwy w pierwszej kresce, gwarancja i opis Krawczyk.

40 PLN40 PLN
18615

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "kropla między o i c", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
18620

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Siedlec 30.12.18 do Sokołowa, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Berbeka.

250 PLN225 PLN
18633

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
18634

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
18650

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 100 PLN1 100 PLN
18661

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
18716

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", numer HAN na marginesie, rozerwany margines pod lewym znaczkiem, gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
18719

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 40 fen. z błędem na poz.32 "kropka w k" na mocnej podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

60 PLN60 PLN
18720

1918 wydanie PP/GGW, front listu wartościowego z Gostynina 15.11.19 do Warszawy, prowizoryczny stempel poczty w Gostyninie użyty jako kasownik na znaczkach i jako "erka" listu wartościowego z wpisana data nadania i numerem przesyłki, znaczki z nadrukiem pierwszej formy, znaczek za 40 fen. z błędem "kropka w k", opłata jak za list wartościowy o najniższej w skali wartości 1 marka.

400 PLN360 PLN
18723

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

110 PLN110 PLN
18726

1918 wydanie PP/GGW, front miejscowego listu poleconego z Warszawy 23.12.18, wczesne użycie.

180 PLN150 PLN
18731

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW srebrzysty, mocne podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

45 PLN45 PLN
18734

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "brak trzeciej kreski", nadruk GGW srebrzysty, gwarancja i opis.

120 PLN100 PLN
18736

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugą formą z poz. 31, nadruk GGW farbą anilinową, doskonały stan zachowania, czyste i w tak doskonałym stanie należą do najrzadszych znaczków tego wydania, gwarancja i oznaczenie Włodarski, fotoatest.

15 000 PLN14 000 PLN
18742

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN140 PLN