3387

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

140 PLN140 PLN
3396

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz znaczka za 10 zł z podwójna perforacją pionową pomiędzy znaczkami, arkusz z sektora 1, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie, fotoatest.

2 000 PLN2 000 PLN
3441

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

70 PLN70 PLN
3461

1942 talony materiałowe Prämienmarke o wartości 2 punkty, pionowy pasek arkusza 10 talonów z marginesami.

40 PLN50 PLN
3462

1942 talony materiałowe Prämienmarke o wartości 10 punktów, pionowy pasek arkusza 10 talonów z marginesami, średni stan zachowania.

80 PLN135 PLN
3481

400 PLN400 PLN
3482

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z błędem "złamana oś".

160 PLN160 PLN
3486

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik.

100 PLN100 PLN
3489

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria w czworoblokach.

60 PLN60 PLN
3495

1943 portret A.Hitlera, seria w narożnych czworoblokach.

60 PLN60 PLN
3510

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

30 PLN30 PLN
3514

210 PLN260 PLN
3517

210 PLN260 PLN
3519

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Zigarettem - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów tytoniowych, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN158 PLN
3520

1943 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke Trinkbranntwein - o wartości 20 punktów, w kolorze lilapurpurowym, umożliwiający nabycie wyrobów alkoholowych, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN161 PLN
3544

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz nieząbkowany w bardzo dobrym stanie.

700 PLN700 PLN
3612

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x2 (nakład 1253 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN100 PLN
3619

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 (nakład 957 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN140 PLN
3622

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szarooliwkowym na papierze u (nakład 232 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN300 PLN
3623

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szarooliwkowym na papierze x2 (nakład 1173 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN100 PLN
3635

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze jasnobrązowym na papierze u (nakład 981 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN150 PLN
3638

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze x2 (nakład 1067 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

130 PLN110 PLN
3640

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze cynobrowym na papierze x2 (nakład 1.067 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN100 PLN
3700

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w dobrym stanie zachowania (ukośna zgięcie).

300 PLN310 PLN
3723

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

40 PLN40 PLN
3771

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella, z patriotycznymi motywami z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN70 PLN
3776

1944 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wycinku ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja.

40 PLN40 PLN
3840

1944 wielkanocna pocztówka ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN70 PLN
3841

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze.

80 PLN70 PLN
3856

100 PLN100 PLN
3861

1942 Budynek obozowy, niekatalogowany znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, gwarancja i opis (1az2A) Schmutz.

240 PLN240 PLN
3863

1942 budynek obozowy, znaczek w kolorze czarnym na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

180 PLN180 PLN
3872

1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
3880

1943 druty, znaczek na kartce obiegowej z grafika wielkanocną, dodatkowo stempelek "POCZTA OBOZOWA", doskonały stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 200 PLN1 300 PLN
3903

1944 Kraty, marginesowy znaczek za 50 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN140 PLN
3905

1944 kraty, kasowany znaczek za 50 f. w rzadkim bardzo ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (niewielka część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

240 PLN240 PLN
3923

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, ciety znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk.

300 PLN300 PLN
3948

1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego nakładem wydawnictwa Nowe Horyzonty, 24 strony.

100 PLN100 PLN
3949

1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego tłumaczony na język angielski przez A.Schwanderla, złożony nakładem tłumacza, 28 stron.

250 PLN250 PLN
3963

1944 wydanie z nadrukiem dla obozu Gross - Born, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN120 PLN