34413

1918 wydanie PP/GGW, marginesowy znaczek za 5/2,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.2 "Pocata", gwarancja z opisem Schmutz.

60 PLN60 PLN
34420

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "Pelska", gwarancja Kapkowski.

280 PLN250 PLN
34444

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
34456

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i opis Schmutz.

70 PLN70 PLN
34474

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, dolny lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", numer HAN na marginesie, gwarancja Berbeka.

120 PLN120 PLN
34475

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków za 15 fen. w kolorze szarofioletowym z nadrukiem pierwszą formą, prawy górny z błędem na poz.32 "kropka w literze k", lewy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.31 "lewe zakończenie czwartej kreski z dużym oczkiem" (Fi.790;.-), gwarancja i opis błędu B16 Schmutz.

400 PLN400 PLN
34495

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie.

100 PLN135 PLN
34503

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z szczątkowym drukiem podwójnym.

200 PLN200 PLN
34562

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW srebrzysty, gwarancja i opis Schmutz.

50 PLN50 PLN
34570

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczącym, niewielki ślad po przywarciu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

500 PLN450 PLN
34585

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta na podlepkach, gwarancja Ćwiertnia.

50 PLN50 PLN
34590

680 PLN680 PLN
34601

480 PLN480 PLN
34626

35 PLN32 PLN
34629

1918 drugie wydanie lubelskie, kartka polecona z Olkusza 22.2.19 do Warszawy, do opłaty zaliczono mające moc obiegową całostkę i znaczki austriackie, kartka z unikalną mieszaną frankaturą czterech różnych wydań; całostka okupacji austriackiej, znaczki austriackiej poczty polowej, znaczki wydania lubelskiego i znaczki polskiego wydania obiegowego, opłata 2 hal. ponad taryfę z braku znaczków o odpowiednim nominale, dwa różne kasowniki Olkusza z wyróżnikiem a i b, gwarancja Schmutz.

6 000 PLN4 950 PLN
34683

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem (niedodrukiem) nadruku z obiegu pocztowego, gwarancja Ways.

40 PLN30 PLN
34691

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk w kolorze niebieskoczarnym, Fischer 2.100,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
34715

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

3 800 PLN3 500 PLN
34721

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.28 "nietypowo uszkodzone A", niewidoczny cień śladu po podlepce, uszkodzona i naprawiona lewa krawędź, gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN150 PLN
34856

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 8 z błędem "POEZTA" z końcowej fazy druku z bardzo mocno rozbitymi literami C i Z, bardzo rzadkie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

1 500 PLN1 350 PLN
34863

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA w kolorze jasnoróżowoczerwonym, gwarancja Taipale, Krawczyk.

200 PLN170 PLN
34866

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA w kolorze różowoczerwonym, pięknie kasowany na wycinku, gwarancja Mikulski.

350 PLN350 PLN
34869

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. w kolorze jasnożółtawozielonym z litograficznym nadrukiem formą IVB typu 2, na nietypowym bardzo jasnym szarym papierze, ładny stan; podwójna gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

600 PLN600 PLN
34875

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 73, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

80 PLN80 PLN
34876

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnobrązowym z nadrukiem formy IIC z poz. 27, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

320 PLN320 PLN
34879

40 PLN40 PLN
34890

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
34892

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 4, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

50 PLN50 PLN
34893

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 54, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
34905

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/20 fen. z błędem na poz.35 "wyszczerbiona kreska" i "5 z szeryfem", gwarancja.

20 PLN20 PLN
34983

1919 przekaz pieniężny z Węgierskiej Górki 1.5.19 do Bystrzycy, na odwrocie przekazu użyto w Bystrzycy austriackie znaczki dopłaty, które utraciły ważność obiegową 20.1.19, pomimo tego poczta zużywała własne zapasy często aż do ich wyczerpania, nie patrząc na obowiązujące przepisy.

240 PLN240 PLN
34995

1919 przekaz pieniężny z Strzyżowa 2.6.19 do Krosna, wysoka opłata w tym austriackimi znaczkami dopłaty po 1 kr., które zostały użyte jako znaczki opłaty i nie posiadały już dawno mocy obiegowej, która wygasła 20.1.19, pomimo tego poczta zużywała własne zapasy często aż do ich wyczerpania, nie patrząc na obowiązujące przepisy, bardzo ciekawa frankatura, średni stan zachowania.

160 PLN160 PLN
34996

1919 kartka firmowa z Skarżyska 26.11.19 do Dowództwa Wojskowych Kolei Wołyńskich w Kowlu, rzadki stempel cenzury wojskowej w Kowlu "Cenzura wojskowa / w KOWLU / CENZOR I", dziury po archiwizacji.

180 PLN180 PLN
35040

1919 filatelistyczny list polecony z Łodzi do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

15 PLN15 PLN
35157

1919 wydanie w walucie markowej, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

120 PLN120 PLN
35173

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana ostemplowana okolicznościowo 19.V na kopercie listu poleconego wysłanego z terenu wystawy do Łodzi, datownik odbiorczy na odwrocie.

20 PLN20 PLN
35174

1919 I Polska Wystawa Marek, cięta seria w czworoblokach.

100 PLN135 PLN
35175

1919 seria i stempel okolicznościowy z okazji I Ogólnopolskiej Wystawy Marek w Warszawie.

65 PLN65 PLN
35256

1920 list z komisariatu policji w Rzeszowie do Wiednia.

40 PLN32 PLN
35288

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria w parkach, gwarancja Weźranowski.

500 PLN500 PLN