31957

1934 OSTERWICK - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 9.2 z Osterwick (Ostrowite) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
31999

1938 Wonneberg über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Wonneberg (Ujeścisko), znaczek unieważniony 23.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

350 PLN350 PLN
32012

1938 karnet - "wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki", znaczki ostemplowane 20.IV datownikiem okolicznościowym "ADOLF HITLER EHRENBÜRGER DER FREIE STADT DANZIG" (Hitler honorowym obywatelem Wolnego Miasta Gdańska), bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
32046

1890 dwujęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią.

100 PLN100 PLN
32047

1900 całostka trójjęzyczna, w tym w języku polskim.

15 PLN15 PLN
32048

1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią.

30 PLN30 PLN
32050

1904 trójjęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią.

55 PLN55 PLN
32051

1904 trójjęzyczna kartka z opłacona odpowiedzią.

45 PLN45 PLN
32052

1906 trójjęzyczna, w tym w języku polskim całostka z opłaconą odpowiedzią.

30 PLN30 PLN
32089

1919 wydanie krakowskie, kartka wysłana z Bielska 21.VIII.19 do Niemiec, nadruk typ 77.

40 PLN40 PLN
32130

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); karta wysłana 6.10 do miejscowości Książki, znak opłaty unieważniony datownikiem ZALESIE (POW.SZUBY); dobry stan zachowania (plamka z atramentu).

40 PLN40 PLN
32202

40 PLN40 PLN
32212

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (I-1937), wysłana 6.VIII.38 z Jasła do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania (Fi.55.-).

40 PLN40 PLN
32285

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (z napisem ŁÓDŹ) z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a - W KAŻDEJ WSI - CZYTELNIA; karta skasowana grzecznościowo 17.III w urzędzie Katowice 1; dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
32292

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Piłki.

80 PLN72 PLN
32302

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Opoczna.

70 PLN63 PLN
32346

1948 całostka z obiegu pocztowego z Andrychowa.

30 PLN30 PLN
32366

1948 BELKA NADRUKU USZKODZONA Z PRAWEJ STRONY zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10, czysta, bardzo dobry stan zachowania (naturalna pozioma fałdka w papierze, częściowo na znaku opłaty).

100 PLN90 PLN
32489

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem" z dołączonym papierem, sygnatura V-1961, czysta.

100 PLN90 PLN
32553

1973 Polski Związek Motorowy - pomoc drogowa, całostka makulaturowa bez druku barwy żółtej, gwarancja Berbeka.

450 PLN390 PLN
32615

120 PLN120 PLN
32625

1936 list z lotu zeppelina Hindenburg na trasie Frankfurt - Baltimore.

100 PLN80 PLN
32641

1958 Pierwszy bezpośredni lot Warszawa - Londyn linią "LOT" 9.4, na odwrocie kasowniki Warszawa z 14.IV. i 14.VI.

20 PLN20 PLN
32652

1960 X lot szybowcowy z okazji MWF "POLSKA 60" i Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, dekoracyjna koperta z dodatkowym (brązowym) znaczkiem opłaty szybowcowej; przewieziona na trasie Leszno - Gniezno; na znaczku opłaty błąd "w cyfrze 0 nominału biała plama"; temat - OLIMPIADA.

30 PLN24 PLN
32669

1963 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego.

20 PLN20 PLN
32679

1969 lot balonu "Katowice" z okazji XXXVIII M.T.P. i XXV-lecia PRL, dekoracyjna karta z dodatkowym znaczkiem opłaty balonowej, przesłana 21.6.

15 PLN15 PLN
32683

1970 lot pocztowy samolotu GAWRON szlakiem Lenina w Polsce.

20 PLN20 PLN
32684

1971 lot balonu "Stomil" z okazji Dnia Znaczka, dekoracyjna koperta z dodatkowymi znaczkami poczty balonowej.

20 PLN20 PLN
32688

1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie kasowniki Toronto i Warszawa.

15 PLN15 PLN
32689

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal.

15 PLN15 PLN
32690

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston.

15 PLN15 PLN
32692

1973 Zawody balonowe z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej "Polska 73", zestaw dwóch kartek pocztowych z dodatkowymi znaczkami opłaty balonowej, przesłane balonami "Katowice" i "Stomil" (na karcie ślad niebieskiego tuszu); temat-KOPERNIK.

20 PLN20 PLN
32712

1956 zestaw 7 listów poleconych przesłanych specjalnym lotem samolotu linii KLM z polską ekipą olimpijską do Melbourne, na odwrocie każdego z listów inny efektowny olimpijski datownik odbiorczy, u góry przykładowo pokazana jedna z kopert; temat - OLIMPIADY, SPORT.

150 PLN150 PLN
32714

1964 Polska, igrzyska olimpijskie w Tokio, arkusik znaczków wydanych nakładem Polskiego Związku Filatelistów i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wydrukowanych w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

50 PLN50 PLN
32730

1983 Niemiecko-Amerykańska Wyprawa na Mount Everest, efektowna karta z czterem stempelkami ekspedycji i autografem kierownika wyprawy - Gerharda Lensera.

120 PLN120 PLN
32737

50 PLN50 PLN
32739

1979 wizyta Jana Pawła II w Irlandii.

10 PLN10 PLN
32741

1979 Hutt River Province, wizyta księcia Leonarda w Watykanie, pamiątkowy bloczek skasowany na kopercie.

50 PLN50 PLN
32747

1980 wizyta Jana Pawła na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

10 PLN25 PLN
32748

1980 wizyty zagraniczne Jana Pawła II, pięć kopert okolicznościowych i blok.

50 PLN50 PLN