The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
317251592 kompletny list datowany "we wtorek po Panny Marji Poczęciu AD 159II" do Sebastiana Lubomirskiego kasztelana małogoskiego; nadawczynią jest Dorota Barzyna hrabina Korczak z Ojrzanowic Goryńska h.Poraj - Kaspra wojewody mazowieckiego córka, pozostała wdową po Mińskim - wojskim warszawskim, 3-cia żona Stanisława Barzego wojewody krakowskiego, który po śmierci ostatniego z Kmitów odziedziczył po nim zamek w Wiśniczu; w 1593 roku wraz z okolicznymi dobrami sprzedał go, za 85.000 złotych polskich adresatowi niniejszego listu, Sebastianowi Lubomirskiemu uważanemu za twórcę potęgi i znaczenia rodu Lubomirskich; zakup zamku w Wiśniczu wynikał nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale miał przede wszystkim podnieść prestiż rodu Lubomirskich, jako spadkobierców i powinowatych potężnych niegdyś Kmitów; całość w doskonałym stanie zachowania, świetnie czytelna, tylko strona adresowa nieco przybrudzona; pochodzi z parcelowanego na zachodzie archiwum Potockich, sygnowany, posiada fiszkę archiwalną z adnotacją o treści listu; wspaniały dokument historyczny, mający ponad 400 lat!!!!

1 800 PLN

1 800 PLN

317861851 kompletny zagraniczny list z pełną treścią wysłany 26/2 z Warszawy do Krakowa, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (śr.19 mm); austriacki stempel kraju pochodzenia POLOGNE; na odwrocie dwuwierszowy z datą stempel odbiorczy "Krakau 18.FEB."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN

400 PLN

318231873 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 16/9 z Ropczyc do Lipska, słabszy stan zachowania.

15 PLN

15 PLN

318241873 kartka z Jaworzna do Wiednia, austriacka całostka dwujęzyczna w języku: niemieckim i polskim.

20 PLN

20 PLN

318301877 kartka z Warszawy do Berlina.

30 PLN

30 PLN

318421880 kartka z Zakopanego do Wiednia.

40 PLN

40 PLN

318461884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 14/2 z miejscowości Dolina do Wiednia, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

30 PLN

30 PLN

318761899 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłana 14.II z Kołomyi do Wiednia, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN

30 PLN

319231912 karta pocztowa wysłana 7.III z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 24.2 na froncie.

30 PLN

30 PLN

319331915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 8.X z Oświęcimia do Wiednia; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Oświęcim"; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry).

50 PLN

55 PLN

319351916 polecona karta pocztowa wysłana 13.XII z Krakowa do Nyiregyhaza na Węgrzech, kasownik odbiorczy 15.XII, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

30 PLN

30 PLN

319381917 ekspres polecony z Przeworska do Nowego Targu.

90 PLN

90 PLN

319401918 kartka ekspresowa z Sanoka do Krakowa.

30 PLN

55 PLN

319411918 ekspres polecony z Raby Wyżnej do Nowego Targu.

80 PLN

80 PLN

319581860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych kasowany stemplem numerowym Zwierzyńca z cyfrą 102 w okręgach, słabsze ząbkowanie, ładna odbitka kasownika.

600 PLN

500 PLN

319601860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowo karminowym o odcieniach jasnych stemplowany datownikiem urzędu pocztowego w Kibartach zamiast kasownikiem numerowym urzędu, znaczek posiada niewielkie sklejenie przerwania, ogólnie w dobrym stanie, gwarancja Korszeń, fotoatest Schmutz.

1 600 PLN

1 280 PLN

319611860 Królestwo Polskie, CZERWONY KASOWNIK 263 - BODZANÓW pod NIETYPOWYM KASOWNIKIEM 6. - KAŁUSZYN, OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY; unikalny list wysłany 6/2 z Kałuszyna do Warszawy opłacony dwukrotnie użytym pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym; unieważniono go czytelnie polskim kasownikiem numerowym 6. - Kałuszyn o tyle nietypowym, że dla odróżnienia od 9 posiada kropkę po cyfrze 6; co ważniejsze znaczek, którym opłacono list był wcześniej użyty w Bodzanowie małej ekspedycji na trakcie z Wyszogrodu do Płocka, gdzie skasowano go kasownikiem numerowym 263 w kolorze CZERWONYM (Fi.55000.-) - nieznanym na innym liście; nawet czarny kasownik z tej ekspedycji ma najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza i nie było go na liście w największych kolekcjach Królestwa Polskiego; po prawej datownik nadawczy KAŁUSZYN typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 6/2; na odwrocie warszawski datownik odbiorczy typu IIIC z 7/2; znaczek został w klasyczny sposób dwukrotnie użyty, co było oszustwem na szkodę poczty; praktyka opisywana przez M.A.Bojanowicza, M.Miszczaka i Z.Mikulskiego wskazuje, że skutecznie nadużywano w tym celu znaczki z czerwonymi kasownikami BW, DB i rzadko numerowymi; pod silnie przybitym czarnym kasownikiem były stosunkowo słabo widoczne; to pierwsze takie oszustwo odnotowane w Kałuszynie; podczas zdejmowania z listu znaczek naddarto, co się w tego typu przypadkach zdarzało; ogólnie list prezentuje się ładnie, walor pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

66 000 PLN

66 500 PLN

319621860 dwa pierwsze polskie znaczki w kolorach o odcieniach jasnych i o odcieniach ciemnych na wycinkach listów z Warszawy, stemplowane kasownikiem jedynka w czterech okręgach, znaczki w doskonałym stanie zachowania na ładnych szerokich wycinkach z całymi kasownikami, tak jak większość znaczków tego wydania na wycinkach znaczki w oryginalnym stanie nie uszkodzone przy odklejaniu i często z tego powodu poprawiane lub reperowane, widoczne na prawym wycinku zażółcenie pochodzi od naturalnie rozsmarowanej gumy znaczka, doskonały komplet podstawowych znaczków w skrajnych barwach na początek zbioru generalnego Polski.

2 800 PLN

2 240 PLN

319631860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem Kibart z cyfrą 282 w okręgach, znaczek z błędem kliszy niebieskiej w postaci przerwanej ramki i uszkodzonej litery T, gwarancja z 4 Korszeń.

1 100 PLN

880 PLN

319681860 pierwszy polski znaczek w kolorze ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony kasownikiem warszawskim, niezwykle intensywne ciemne kolory, ładny stan, gwarancja Miszczak.

1 000 PLN

870 PLN

319711860 kompletny składany list na papeterii firmowej spedycji S. Kunitzky z Sosnowca do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem o kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowego o odcieniach ciemnych, znaczek unieważniono kasownikiem numerowym Sosnowca z numerem 278, stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty w dziesięciostopniowej skali rzadkości (w zbiorze Bojanowicza nie było listu z tym kasownikiem), dwujęzyczny datownik Sosnowca z datą nadania 5/12,na odwrocie datownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy, list złamany w dwóch miejscach, rzadka odmiana znaczka i równie rzadko spotykany kompletny list z treścią, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

15 000 PLN

15 000 PLN

319791864 obwoluta listu firmowego z Warszawy do Petersburga opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, znaczek unieważniono kasownikiem głównego urzędu pocztowego z jedynką w sześciu kwadratach, list skierowano do wysyłki z dworca na Pradze gdzie ostemplowano go datownikiem "EKSPEDYCYA POCZT DWORZEC PRAGA" z datą nadania 16/11, na odwrocie stempel odbiorczy Petersburga, list pochodzi ze zbioru M.Bojanowicza, doskonała prezencja, fotoatest Mikulski.

11 000 PLN

14 300 PLN

319801864 Królestwo Polskie 1 - WARSZAWA KASOWNIK SZEŚĆ KWADRATÓW z PROSTĄ STOPKĄ CYFRY JEDEN; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach ciemnoniebieskim i jasnokarminowym (ciemnoróżowym) na wycinku, unieważniony najrzadszym warszawskim kasownikiem numerowym 1 - cyfra z prostą stopką w sześciu kwadratach; jako kasownik zastępczy spotyka się go sporadycznie w tym samym okresie co kasownik z ozdobną stopką cyfry 1 w sześciu kwadratach, czyli od października 1864 roku do przełomu lat 1864/65, kiedy to został zastąpiony przez znacznie bardziej praktyczny kasownik z cyfrą 1 w czterech kwadratach; ma żywe kolory oraz prawie pełny, czysty i czytelny najważniejszy element - kasownik, fotoatest Schmutz.

10 000 PLN

7 300 PLN

319861865 Królestwo Polskie - WARSZAWA CZTERY KWADRATY, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.1200.-), lekko złamany poza tym w bardzo ładnym stanie.

900 PLN

900 PLN

319941866 Królestwo Polskie 206 - PRASZKA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 206 - Praszka, w małej ekspedycji pocztowej na trakcie z Sieradza do małej ekspedycji dworcowej w Kłomnicach na linii Kolei Warszawsko-Wiedńskiej; kasownik ma bardzo wysoki 8 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; oferowany jest na fragmencie karty z jego kolekcji wystawowej, może być dwukrotnie użyty, stąd słabsze ząbkowanie i kilka maleńkich dziurek (jak od szpilki), ale kasownik Praszki jest ładnie i czytelnie odbity.

400 PLN

400 PLN

320181960 "Polphilex 60" Wystawa w Londynie, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, bloczek okolicznościowy upamiętniający 100-lecie pierwszego polskiego znaczka.

30 PLN

30 PLN

320271915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 10 + 15 hal - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.XI.1917 za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik K.u.K. ETAPPENPOSTAMT) do Zurychu, stempel cenzury austriackiej w Feldkirch z nr.292 i parafką cenzora; walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN

120 PLN

320281915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 25 hal - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.II.1917 za pośrednictwem urzędu etapowego w Miechowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Komitetu Polskiego w Sztokholmie, stempelek i dekoracyjna zalepka cenzury wiedeńskiej, wirnik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN

300 PLN

320291915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 80 hal. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 10.V.1917 za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "b") do miejscowości Cerekvice, na odwrocie pieczęć urzędu nadawczego "Ekonomat der K.u.k Etappenpost-u Telegraphen Direktion LUBLIN" i kasownik odbiorczy.

200 PLN

200 PLN

320521916 kartka z Ustrzyk Dolnych do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku.

45 PLN

45 PLN

320591916 urzędowy list polecony z sądu w Tarnowie do Lisiej Góry, list nieodebrany i zwrócony.

60 PLN

60 PLN

320761917 ekspresowy list polecony z Niska do Nowego Targu.

85 PLN

85 PLN

320771917 polecony list ekspresowy z Białej do Nowego Targu.

80 PLN

80 PLN

320791917 kartka austriacka z prywatnym drukiem Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy w Krakowie wysłana 9.XI.17 do Danii, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Cieszynie.

160 PLN

160 PLN

320811917 list polecony z Czarnego Dunajca do Nowego Targu.

100 PLN

100 PLN

320821917 urzędowy list polecony z sądu w Tarnowie do Wadowic, list nieodebrany i zwrócony.

60 PLN

60 PLN

320971918 ekspres polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

90 PLN

90 PLN

321121914 poczta Naczelnego Komitetu Narodowego, znaczek cięty, ślady po bardzo dużej podlepce, gwarancja Korszeń, Mikstein.

220 PLN

220 PLN

321151914 kartka do bezpłatnej korespondencji jeńców wojennych.

20 PLN

20 PLN

321191914-1939 Legiony Polskie - 25 LECIE CZYNU LEGIONOWEGO, widokówka okolicznościowa "Kadrówka przekracza granicę rosyjsko-austriacką", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

45 PLN