18735

1939 prekursor, całostka Rzeszy użyta na terenie GG, karta pocztowa za 6 Pf wysłana z Miechowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony dwuwierszowym kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienstpost Osten/ MIECHOW" z dostawioną datą "10.Nov 1939"; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i dwa wewnętrzne stemple informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

250 PLN250 PLN
18761

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria narożnych czworobloków z "gapami" skasowana 17.10 w Radomiu, w tej formie bardzo trudne do zdobycia, dobry stan zachowania (Fi.385.-).

250 PLN250 PLN
18762

50 PLN50 PLN
18763

40 PLN40 PLN
18764

80 PLN80 PLN
18773

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Dobre über.Minsk-Maz." odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano w Mińsku.

100 PLN100 PLN
18784

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana z agencji pocztowej Brzesko Nowe, fioletowy stempelek w ramce odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 2.12 w Krakowie, walor w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
18791

1940 seria znaczków doręczeniowych na kopertce skasowana stemplem pośrednictwa pocztowego w miejscowości Konary.

50 PLN50 PLN
18801

1940 AMBULANS relacji STRÓŻE - CHABÓWKA, znaczek urzędowy na wycinku skasowany stemplem ambulansu "Bp Stroze-Chabowka Zug..... am..."; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
18806

60 PLN80 PLN
18812

1940 firmowy list polecony z Płońska do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN60 PLN
18822

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Ryglicach przez Tarnów do Gdyni.

140 PLN140 PLN
18826

1941 list polecony z Rzeszowa 2.5.41 do Niemiec, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie stempel odbiorczy.

140 PLN140 PLN
18841

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii, wysłany 2.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie, stempelek i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
18842

1941 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 115 mm, sygnatura (H.K.6.41 9 000 0000), dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
18849

1942 polecony list urzędowy w specjalnej kopercie "NSDAP Arbeitsbereich Generalgouvernement Die Deutsche Arbeitsfront Krakau" przesłany miejscowo 20.1 w Krakowie, przesyłkę nadano w urzędzie Kraków 4; na odwrocie kasownik odbiorczy Kraków 1.

120 PLN120 PLN
18850

1942 kartka polecona z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stempel cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie.

70 PLN70 PLN
18856

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1,60 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 31.12 z urzędu Kraków 5 do Warszawy, na odwrocie nietypowy datownik odbiorczy Warszawa C1 z wyróżnikiem "aaa" z dnia 1.I.43.

80 PLN80 PLN
18872

1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec.

40 PLN40 PLN
18873

1942 miejscowy list wysłany 23.IX w Krakowie, firmowa koperta COMMERZBANK-u, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym.

50 PLN50 PLN
18875

40 PLN40 PLN
18877

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 6 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.700,-); gwarancja.

800 PLN800 PLN
18880

1943 list sądowy z Pruchnika do Rokietnicy.

45 PLN45 PLN
18882

1943 widokówka wysłana 12.5 z miejscowości Stąporków do Krakowa, datownik STAPORKOW ÜBER KONSKIE (DISTR RADOM) z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania.

30 PLN35 PLN
18885

1943 "Der Postort heißt:/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi" dodatkowy dwuwierszowy stempelek informacyjny na odwrocie listu wysłanego 26.8 z agencji pocztowej Kryg do Krakowa, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kryg über Gorlice" odciśnięty również na odwrocie, znaczek prawidłowo unieważniony w urzędzie nadrzędnym Gorlice; walor w doskonałym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
18905

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 7.IV jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze z 21.IV, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona).

300 PLN300 PLN
18911

40 PLN40 PLN
18915

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja.

400 PLN400 PLN
18916

1944 front listu urzędowego opłaconego bardzo rzadką frankaturą mechaniczną z Krakowa.

180 PLN180 PLN
18919

1944 kartka polecona z Ciężkowic do Krakowa.

15 PLN35 PLN
18921

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, arkusze leciutko przesuszone (Fi.140.-).

120 PLN120 PLN
18932

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

40 PLN40 PLN
18934

40 PLN40 PLN
18944

1945 miejscowy list wysłany 4.V w Krakowie, firmowa koperta EISNER HANOMAG, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym (odmiana z kropką); bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
18949

1942 Pawiak - więzienie niemieckie, karta pocztowa od członka załogi więzienia, wysłana 26.II za pośrednictwem urzędu Warszawa C1 do Hamburga, w adresie zwrotnym podano tylko nazwisko i numer skrytki pocztowej 54 - przeznaczonej do wymiany korespondencji załogi z rodzinami; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
18952

1943 Pawiak - więzienie niemieckie, karta pocztowa datowana 25.I, wysłana 28.I z więzienia do rodziny osadzonego, w adresie nadawcy podano numer skrytki pocztowej więzienia (Postfach 494) w urzędzie pocztowym Warszawa C1; słaby stan zachowania karta pionowo złamana; gwarancja.

100 PLN100 PLN
18956

1944 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, listownik wysłany 29.11 z obozu do Ząbkowic, na odwrocie i wewnątrz ramkowy trzywierszowy stempelek cenzury rzadkiego typu z numerem 1; całość w doskonałym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
18957

1944 Bedburg - niemiecki kolejowy przymusowy obóz pracy dla Polaków, karta pocztowa wysłana 6.11 z obozu do Częstochowy; dobry stan zachowania (drobne przebarwienia).

60 PLN60 PLN
18962

1944 Auschwitz II - Birkenau - niemiecki obóz koncentracyjny, Krankenbau czyli "szpital więźniarski" jak go nazywano w obozie, listownik z pełną treścią, wysłany 19.5 ze szpitala do Warszawy, cenzura nr. 7; dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
18975

1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze u (nakład 1900 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN