10624

1941-1945 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie w czworoblokach: I seria z marginesami z nazwą drukarni "BRADBURY, WILKINSON & CO.LD. NEW MALDEN, SURREY, ENGLAND"; znaczek IV wydania z oznaczeniem numeru walca "1" na marginesie; kilka znaczków z niewielkimi przebarwieniami (nie grzyb); bardzo dobry stan zachowania.

1 100 PLN1 100 PLN
10658

1940 Alzacja, Lotaryngia i Luksemburg - wydania dla terenów okupowanych, nadruki Elsass, Lothringen i Luxemburg na znaczkach serii obiegowej z prezydentem Paulem von Hindenburg, obiegowe serie czyste na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", piękny stan.

150 PLN150 PLN
10715

1938 Zaolzie, karta pocztowa (z ciekawą treścią) wysłana 8.X z urzędu pocztowego Frysztat w dniu zajęcia miasta przez Wojsko Polskie; kasownik z wyróżnikiem "a", przesyłka adresowana do Cieszyna.

120 PLN108 PLN
10716

1938 Anschluss - po zajęciu Austrii przez Hitlera 12.III, aby "uprawomocnić" agresję, na 10.IV wyznaczono referendum w sprawie wcielenia Austrii do Rzeszy; jak łatwo można się domyślić po "zrobieniu porządku" z przeciwnikami, ponad 99% uprawnionych głosowało "za"; karta wysłana z Wiednia 10.IV - w dniu plebiscytu, kasowniki propagujące głosowanie "za".

60 PLN60 PLN
10717

1938 Plebiscyt w Austrii, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo z okazji plebiscytu; po zajęciu Austrii przez Hitlera 12.III, aby "uprawomocnić" aneksję, na 10.IV wyznaczono referendum w sprawie wcielenia Austrii do Rzeszy.

50 PLN50 PLN
10723

1939 Zaolzie, widokówka (Bogumin, ul.Marszałka J.Piłsudskiego) wysłana 24.II z urzędu Bogumin 2 do Parnawy w Estonii; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
10728

1939 Kampania Wrześniowa, polska karta pocztowa do korespondencji zagranicznej użyta jako formularz przez żołnierza Wehrmachtu, wysłana 29.X z Poznania.

150 PLN135 PLN
10830

1946 Poczta Polowa II Korpusu, nienumerowany karnet pamiątkowy znaczków Poczty Polowej 2 Korpusu, skasowanych 18.5 w rocznicę zdobycia klasztoru na Monte Cassino rzadkim datownikiem poczty polowej 117 - w typie znanym tylko z dwóch urzędów; dekoracyjny walor ozdobiony odznakami jednostek wchodzących w skład 2 Korpusu.

200 PLN200 PLN
10860

1939 I wydanie przedrukowe, seria na karcie ostemplowana 21.XII w Milanówku kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem z wyróżnikiem "d".

30 PLN30 PLN
10862

380 PLN380 PLN
10863

420 PLN420 PLN
10864

850 PLN1 260 PLN
10866

1939 kartka polecona z Jarosławia do Białej Podlaskiej, stempel niemieckiej cenzury. Prowizoryczna całość.

90 PLN90 PLN
10873

1940 AMBULANS NR.5242 relacji Wrocław - Kraków (BRESLAU-KRAKAU), list przesłany 23.3 ambulansem z Krakowa do Drezna, pieczęć urzędowa nadawcy (urząd zaopatrzenia armii) z godłem III Rzeszy; u góry listu skreślono wyraz "Feldpost", a dopisano "Deutsche Dienspost Osten"; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
10876

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II, najdroższy znaczek (Fi.37) za 50/30 gr sygnowany K.DE.JULIEN, gwarancja Krawczyk, piękny stan zachowania.

340 PLN340 PLN
10889

1940 widoki zabytkowych miast (I), seria czysta z gapami pod którymi doklejono podlepki, na dwóch ostatnich znaczkach przywarcia papieru.

50 PLN135 PLN
10891

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek drukowany na zmarszczonym papierze, rzadkie na znaczkach GG. gwarancja.

80 PLN80 PLN
10904

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 12.4.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
10929

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

30 PLN30 PLN
10933

1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN180 PLN
10951

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych z dolnym marginesem, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

450 PLN450 PLN
10963

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Czarnocinie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Czarnocin über Krakau"; znak opłaty skasowano 23.6.1942 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
10964

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Wierzbnie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Wierzbno über Krakau 2"; znak opłaty skasowano 05.5 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
10969

1941 miejscowy list urzędowy z Krakowa.

45 PLN45 PLN
10990

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, seria czysta z gapami.

90 PLN90 PLN
11004

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana 7.VIII z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
11025

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Woli Gułowskiej przez Łuków do Środy.

60 PLN60 PLN
11026

1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty po za jego obszarem!!! widokówka (Kraków Sukiennice) z oryginalnego obiegu pocztowego ofrankowana znaczkiem GG za 16 gr, wysłana 4.10 z Berlina do Bad Reiboldsgrün; ciekawostka do zbioru GG.

50 PLN50 PLN
11032

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

50 PLN50 PLN
11036

1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, znaczek z silnie przesuniętym suchym tłoczeniem wchodzącym w obrazek znaczka, rzadkie na znaczkach GG aż tak silne przesunięcie, gwarancja.

125 PLN125 PLN
11038

1943 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami.

40 PLN40 PLN
11040

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/1 z pustopolami na górnym marginesie.

300 PLN270 PLN
11059

1944 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Czerminie przez Mielec do Niemiec, dodatkowo stempelek informacyjny poczty.

80 PLN80 PLN
11079

1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury.

20 PLN20 PLN
11089

1942 listownik z obozu koncentracyjnego w Dachau do Włoch koło Warszawy.

150 PLN150 PLN
11096

1943 listownik z obozu koncentracyjnego w Grossrosen do Garbatki koło Radomia.

150 PLN150 PLN
11100

1944 przymusowe roboty w niemieckich firmach, karta pocztowa wysłana 6.11 z fabryki cukru Hedwigsburg do miejscowości Bukowska Wola; stempelek niemieckiej cenzury Wehrmachtu; gwarancja Falkowski.

120 PLN120 PLN
11142

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym (nakład 127 szt.), jeden z trzech najrzadszych znaczków tego wydania, gwarancja i opis Krawczyk.

1 000 PLN1 000 PLN
11153

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 10 pf na papierze białym gładkim średnim, ostemplowany na karcie kasownikiem okolicznościowym 9.VIII "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
11162

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., dodatkowo na jednym datownik obiegowy w kolorze czerwonym gwarancja Krawczyk, Schmutz.

70 PLN70 PLN