2958

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

20 PLN20 PLN
2981

80 PLN80 PLN
3045

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. z podlepką na dole, gwarancja.

30 PLN35 PLN
3051

1944 Herby miast, marginesowa seria czysta, gwarancja.

70 PLN70 PLN
3054

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
3055

1944 K.Puławski i T.Kościuszko, seria czysta, lekkie ale rozległe zmatowienia na gumie, gwarancja.

80 PLN80 PLN
3058

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr.,

50 PLN50 PLN
3061

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
3063

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja.

50 PLN50 PLN
3083

1944 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr na ekspresowej karcie pocztowej (opłata niezgodna z taryfą)ostemplowany 15.1.1945, dodatkowo stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIŃSKIEJ"; bez tekstu na odwrocie; gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
3095

1944 zdjęcie pamiątkowe z obozu Gross Born.

90 PLN90 PLN
3099

700 PLN700 PLN
3100

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, nie wprowadzony do obiegu - większość nakładu zniszczono, znaczek za 50 gr., bez gumy, prawy narożnik załamany, niska cena wywoławcza, sygnowany Kronenberg.

300 PLN300 PLN
3139

1944 Powstanie Warszawskie - karta żywnościowa na sierpień 1944, zarejestrowana w Warszawie w dwóch sklepach znajdujących się na terenach objętych Powstaniem - na Ogrodowej i Chłodnej (ich pieczątki na odwrocie).

50 PLN50 PLN
3140

1944 Obóz jeniecki - Oflag IIC - Woldenberg, karta pocztowa datowana 21.X, adresowana na ręce ppłk.dypl. Augustyna Walusia pseudonim "Kornel" - w konspiracji szefa Oddziału IV Komendy Głównej AK, który trafił do obozu po upadku Powstania Warszawskiego, zaczynająca się słowami:"Cześć bohaterom Warszawy!"; ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE ŻANDARMERII POLSKIEJ", na odwrocie drzeworyt autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiający kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie; historyczny dokument w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

300 PLN310 PLN
3161

1934 Kozielsk - ekspresowy list polecony wysłany 4.7.1934 z Brześcia nad Bugiem, adresowany do rąk własnych szefa gabinetu ministra Spraw Wojskowych w Warszawie, nadawcą listu jest generał dywizji Henryk Minkiewicz, dowódca Korpusu Ochrony Pogranicza (do 1929), po napaści sowieckiej uwięziony w Kozielsku, gdzie (nie tylko ze względu na najwyższy stopień) był uznawany za przywódcę wszystkich osadzonych oficerów; zamordowany 9 kwietnia 1940 roku.

250 PLN200 PLN
3166

1939 Internowanie na Litwie - Ukmerge (Wiłkomierz), karta pocztowa z obozu wysłana 1.X do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag VIIA Murnau, czerwone oznaczenia cenzury litewskiej i stempelek niemieckiego cenzora obozowego nr.1; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (u góry karty minimalne naddarcie); gwarancja.

600 PLN480 PLN
3188

1941 Stalag VIB - listownik wysłany 20.4 z obozu do miejscowości Sompolno; niecodzienny datownik nadawczy; stempelek cenzura nr.2; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
3232

1944 poczta internowanych w Szwajcarii. Widokówka wysłana z obozu internowania w Trins do obozu w okolicach Zurichu. Początkowo widokówki nie mogły służyć do korespondencji przez internowanych, w końcowej fazie wojny poczta polowa jak widać dopuszczała taką możliwość. Stempel dwuobraczkowy 28mm, dodatkowo stempel cenzury szwajcarskiej typ I (304).

120 PLN120 PLN
3293

1945 Poczta Międzyobozowa w Niemczech - Lubeka, wzory datownika i stempli pomocniczych w tym pierwszy wzór tzw.Poczty Harcerskiej.

250 PLN270 PLN
3326

1944 Wodzowie, luzak, gwarancja Ways.

90 PLN90 PLN
3341

1944 PRZEMYŚL, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 251/3 - datownik GG z usuniętą cyfrą 2 i napisem "uber Przemysl (distr.Krakau)1; rozległa prześwitka, ale ekspozycyjnie ładny (UWAGA! w reprodukcjach mylnie pokazuje się wyróznik "m" - w rzeczywistości jest on na dole kasownika), gwarancja Schmutz.

120 PLN108 PLN
3352

90 PLN90 PLN
3368

1944 Goznak, fragment arkusza, materiał badawczy.

45 PLN45 PLN
3371

1944 Goznak, znaczek z fragmentarycznym abklaczem. Rzadkie dla tej pozycji.

40 PLN35 PLN
3385

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconym liście wysłanym 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
3391

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 67 z błędem "uszkodzone 9", gwarancja i opis Walocha.

25 PLN25 PLN
3393

1944 RTRP, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem - nominał na dole znaczka.

50 PLN45 PLN
3451

1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "uszkodzone a i wąskie z", gwarancja i oznaczenie Walocha, stan jak na skanie.

35 PLN35 PLN
3454

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 33-34 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczków, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

240 PLN190 PLN
3470

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 1-2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

10 PLN10 PLN
3475

1945 wyzwolenie miast, lewy znaczek z błędem "zalane 5", prawy znaczek z błędem "uszkodzone 4", stan jak na skanie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

35 PLN35 PLN
3486

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 58, podlepka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

10 PLN8 PLN
3490

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z błędem na poz.5 znaczka podstawowego "kropka przy C w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
3494

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 45 z błędem "ścięta lewa kreska", gwarancja i oznaczenie Walocha.

40 PLN35 PLN
3510

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 51 z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

120 PLN95 PLN
3528

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 5 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

160 PLN160 PLN
3529

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z przesuniętą perforacją, skrajny prawy znaczek z częścią obrazka z sąsiadującego od góry.

50 PLN50 PLN
3533

1945 list z Zadzimia 16.6.45 do Warszawy, prowizoryczny stempel agencji pocztowo - telekomunikacyjnej w Zadzimiu i stempel cenzury wojskowej nr 1498.

160 PLN125 PLN
3545

1945 firmowy list polecony z Kielc 10.VIII.45 do Warszawy, rzadka pojedyncza frankatura za list polecony powyżej 20g.

150 PLN120 PLN