5345

1923 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 10000/8 mk. z nadrukiem odwróconym, gwarancja Landre.

300 PLN270 PLN
5352

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 2 gr. z II formy, poziomo złamana, sygnowana, gwarancja Mikulski.

100 PLN90 PLN
5356

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, niekatalogowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 25 gr. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, rzadka jako niekreślona, gwarancja Mikulski.

200 PLN180 PLN
5357

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 30 gr. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, niekreślona, pogięta i z zaciekiem po prawej, gwarancja Mikulski.

50 PLN45 PLN
5359

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowa próba arkuszowa znaczka dopłaty za 1 zł. w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, gwarancja Mikulski.

200 PLN180 PLN
5434

1920 wydanie prowizoryczne, seria seria.

60 PLN60 PLN
5435

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem lila i łukami skierowanymi na dół.

10 PLN10 PLN
5458

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z częściowym Abklatschem barwy zielonej na odwrocie.

25 PLN25 PLN
5462

1921 seria wydania obiegowego.

80 PLN80 PLN
5506

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z cienkim nadrukiem.

30 PLN27 PLN
5510

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przerwane M" i abklaczem.

20 PLN20 PLN
5513

1922 wydanie przedrukowe, czworoblok z przesuniętym nadrukiem.

20 PLN30 PLN
5534

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

20 PLN25 PLN
5545

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 20 pf./100 mk., z błędem "krótkie P w Pfenige" (Mi.20 euro), małe i lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Krawczyk.

40 PLN36 PLN
5567

1924 herb Gdańska, luzaki z serii, jeden znaczek za 20 Pf ślad po podlepce, jeden znaczek za 50 Pf z silnym abklaczem herbu miasta.

500 PLN460 PLN
5586

1924 znaczek urzędowy.

150 PLN120 PLN
5622

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN400 PLN
5633

1934 ilustrowana karta prywatna i formularz wykonane na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowane okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

400 PLN400 PLN
5660

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

30 PLN30 PLN
5662

1938 wydanie obiegowe, luzak z serii.

10 PLN9 PLN
5664

15 PLN13 PLN
5680

1940 karta ilustrowana (v.Bismarck) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG" (6 Krajowa zbiórka uliczna na rzecz Pomocy Zimowej), dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
5723

1918 wydanie warszawskie; karta wysłana 13.2.19 z Sosnowca do Warszawy; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

100 PLN90 PLN
5789

60 PLN50 PLN
5845

200 PLN200 PLN
5858

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana; dobry stan zachowania.

120 PLN190 PLN
5881

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego.

200 PLN180 PLN
5911

1938 kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H, kartka wysłana z Skomorochy koło Sokala.

10 PLN10 PLN
5927

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 34.

35 PLN30 PLN
5932

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 6.

35 PLN35 PLN
5965

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 48 - Renesans Sandomierz Ratusz.

200 PLN180 PLN
5966

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 55 - Jan Matejko Wernyhora.

200 PLN180 PLN
5968

30 PLN30 PLN
6009

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1320,-).

1 200 PLN1 000 PLN
6017

1949 Bolesław Bierut, karton szarobiały szorstki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

100 PLN100 PLN
6020

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i IV linijka niedokładnie odbita, wysłana 15.04 z Sopotu do Warszawy.

70 PLN70 PLN
6022

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie.

150 PLN435 PLN
6023

150 PLN445 PLN
6163

1925 nalepka poczty lotniczej LOPP Bydgoszcz.

15 PLN15 PLN
6173

1929 nalepka lotnicza z Krakowa.

25 PLN25 PLN