24056

1944 grafika obozowa.

80 PLN80 PLN
24057

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada.

2 000 PLN1 600 PLN
24059

1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN80 PLN
24060

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze.

80 PLN80 PLN
24061

80 PLN80 PLN
24062

200 PLN200 PLN
24063

1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, ostemplowana 2.V kasownikiem okolicznościowo "GÓRA ŚW.ANNY"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN80 PLN
24067

1991 broszura PZF specjalnego zespołu ds. poczt obozowych polskich jeńców wojennych, gdzie zostaje przedstawione stanowisko co do pełnoprawnego filatelistyczno-pocztowego statusu wydań obozowych, 52 strony i czarno- białe ilustracje.

35 PLN35 PLN
24068

1941 (?) odbitka fotograficzna o wymiarach 134x84 mm przedstawiająca oficerów najstarszych stopniem w obozie, w tym m.in.: gen.brygady Antoniego Szyllinga - w Kampanii Wrześniowej dowódcę Armii "Kraków"; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; dobry stan zachowania (u dołu kilka otworków).

250 PLN200 PLN
24094

1943 (?) odbitka fotograficzna o wymiarach 134x84 mm przedstawiająca orkiestrę symfoniczną pod dyrekcją jej twórcy i dyrygenta Leszka Rezlera, zdjęcie wykonano w bloku D nazywanym teatralnym; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne punktowe przebarwienia).

200 PLN160 PLN
24104

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, szeroko cięty znaczek za 1+1 mk. z żółtopomarańczowym tłem na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
24119

1945 Orzeł Biały, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

70 PLN56 PLN
24121

1945 listownik z oflagu VIIA wysłany do obozu Gemeinschaftslager Wessenberg, w treści pojawiają się oznaki nadchodzącego końca wojny "...Oflag IIC jest już dość dawno u bolszewików"; korespondencja międzyobozowa jest stosunkowo rzadko spotykana; stempelek cenzora obozowego nr.12; słabszy stan zachowania (dolna część oddzielona); ze zbiorów J.Falkowskiego.

100 PLN80 PLN
24122

1939-43 zestaw dokumentów dotyczących chorążego Władysława Michałka: zdjęcie w mundurze z kartoteki obozowej z numerem 48656, na odwrocie data 17.XII.39 i stempelek cenzury obozu Oflag IVA, poświadczenie przyjęcia do obozu Oflag IID z 1940 roku i część na odpowiedź listownika wysłanego 18.11.43 z Bydgoszczy do obozu, zwraca uwagę użycie okolicznościowego datownika z częściowo zaczernionymi napisami, stempelek cenzury z numerem 2.

450 PLN360 PLN
24132

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek z bloku za 50 gr., gwarancja.

150 PLN150 PLN
24140

1944 herby miast, dwie serie.

40 PLN40 PLN
24143

1944 herby miast, cztery luzaki z serii, dwa znaczki gwarancja Schmutz.

25 PLN25 PLN
24151

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja.

60 PLN60 PLN
24177

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; wszystkie z obiegu, bardzo dobry/dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

600 PLN540 PLN
24187

1941-1942 formularze poczty obozowej:
1941 listownik wysłany 2.9 z obozu do Nowego Sącza; stempelek cenzora nr.14, w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "WA" od "Wałaszkiewicz", ułatwiało to cenzurze segregację przesyłek i służyło temu, aby jeden cenzor sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co umożliwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; bardzo dobry stan zachowania;
1942 listownik wysłany 8.5 z obozu do Nowego Sącza, stempelek cenzora nr.1; dobry stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

60 PLN48 PLN
24189

1942-44 Oflag IIE - zestaw 9 przesyłek: kart, listowników; każda całość z innym stempelkiem cenzury (3, 6, 10, 11, 13, 14, 15, 18, 19); wszystkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN240 PLN
24190

1943 karnecik z życzeniam ozdobiony grafiką Wielkanocną, stempelek cenzury obozowej, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN160 PLN
24192

420 PLN336 PLN
24195

1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6ax4C i niekatalogowana 7Icx3C, wszystkie gumowane, znaczek za 20 f. z małym zmatowieniem na gumie, bardzo trudna do złozenia seria, gwarancja Schmutz.

900 PLN720 PLN
24201

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

400 PLN320 PLN
24205

1944 Kaplica, koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na białym gładzonym jednostronnie papierze; niewielki nakład (350 szt.), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 200 PLN1 000 PLN
24211

600 PLN600 PLN
24213

1944 BOHATERSKIE WALKI STOLICY - rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul.Szpitalnej, marginesowy znaczek GG z kasownikiem typu 11 (Gryżewski), z 07.8. t.j. z dnia jego wprowadzenia (w użyciu do 14.8.), bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk, Petriuk, fotoatest Petriuk BPP.

500 PLN500 PLN
24219

1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, marginesowa próba w kolorze jasnobrązowym na papierze białym średnim - typ 6; zgięta wzdłuż dolnego napisu podczas wynoszenia z Powstania, gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN800 PLN
24224

1944 Powstanie Warszawskie - karta żywnościowa na sierpień 1944, zarejestrowana w Warszawie w dwóch sklepach (ich pieczątki na odwrocie) znajdujących się na terenach objętych Powstaniem; ciekawostka z okresu powstania.

80 PLN80 PLN
24258

1940 Oflag IIA - zestaw 6 przesyłek: kart (w tym wczesnego formularza), listowników; każda całość z innym stempelkiem cenzury (2, 3, 4, 8, 9, 10); wszystkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
24262

1940 Oflag IIA - ręcznie zaadaptowany formularz Oflagu XIA, wysłany 12.11 z obozu do Torunia; stempelek cenzora nr.3; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
24302

1943 list zwrotny z Francji do stalagu IIB umieszczonego w Czarnem koło Szczecinka.

60 PLN60 PLN
24352

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

40 PLN40 PLN
24386

2011 "Armia Polska generała Andersa w ZSRR 1941-1942 w dokumentacji historyczno pocztowej" autorstwa Przemysława Drzewieckiego, 160 bogato ilustrowanych stron, pięknie wydana pozycja, godna polecenia nie tylko dla zainteresowanych filatelistów.

80 PLN80 PLN
24387

2012 "Rozrzuceni po czterech kontynentach 1942-1950: Tułacze losy uchodźców polskich z ZSRR oparte na dokumentacji historyczno-pocztowej" autorstwa Przemysława Drzewieckiego, 112 bogato ilustrowanych stron, pięknie wydana pozycja, godna polecenia nie tylko dla zainteresowanych filatelistów.

70 PLN70 PLN
24391

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym, gwarancja Krawczyk.

50 PLN105 PLN
24406

1944 Wodzowie, seria kasowana, gwarancja Ćwiertnia, Krawczyk, Falkowski.

420 PLN378 PLN
24426

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 38.10 z miejscowości Trzebieszów do Lublina, znaczki unieważnione ręcznie przez wpisanie nazwy miejscowości i daty, również prowizoryczna rysowana ręcznie erka; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.163; piękny przykład wczesnego prowizorium, wspaniały dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 800 PLN1 400 PLN
24437

1944 Goznak, znaczek z silnym abklaczem.

100 PLN246 PLN