23802

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z oznaczeniem sektora "II/4" odmiana "złamana oś", rzadki jako tak pięknie kasowany okolicznościowo; dodatkowo częściowo perforowany górny margines co dało trzy znaczki z pustoplem; w prawym dolnym rogu pęknięta perforacja, narożne pole sklejone podlepką co obniża prezencję tego rzadkiego waloru.

250 PLN225 PLN
23807

1943 dofrankowana karta pocztowa wysłana jako polecona 20.12 z Warszawy do Sochaczewa, na froncie kasownik odbiorczy 21.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

30 PLN30 PLN
23810

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusz stemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji drugiej rocznicy utworzenia GG.

50 PLN85 PLN
23816

1943 karta zaopatrzeniowa na odzież.

30 PLN30 PLN
23855

1944 Neuengamme - niemiecki obóz koncentracyjny, formularz - sekretnik z sygnaturą (KL/75/4.43 5.000.000) datowany 16.1, wysłany z obozu do Tomaszowa, frankatura mechaniczna odciśnięta 21 1 w Hamburgu, stempelek cenzury z parafką cenzora, wewnątrz stempelek informacyjny "Sämtliche Post nur in deutscher Sprache zulässig" (pisać wyłącznie po niemiecku), na odwrocie stempel nadawcy "KONZENTRATIONSLAGER HAMBURG-NEUENGAMME"; dobry stan zachowania (sekretnik pionowo zgięty); z kolekcji B.Grodzińskiego.

750 PLN750 PLN
23860

1946 Syktywkar (Сыктывкар) - stolica ASRR Komi, miejsce zsyłki dla deportowanej ludności polskiej, nierzadko już po zakończeniu wojny, karta pisana po polsku wysłana 19.II do miejscowości Liberyszki niedaleko Poniewieża, kasownik odbiorczy Nowe Miasto (Naujamiestis); stempelek cenzury sowieckiej 28770; słabszy stan zachowania (karta pionowo zgięta).

200 PLN200 PLN
23863

1830 piękny list z Woldenbergu z pieczęciami lakowymi biblioteki publicznej "SIGGILUM PAROCHIAK WOLDENBERGIS", jako ciekawostka i pierwszy egzemplarz do zbioru Poczty obozowej w Woldenbergu.

200 PLN160 PLN
23890

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym, lewy dolny narożnik w jaśniejszym odcieniu, prześwitka po podlepce, gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz.

60 PLN60 PLN
23924

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

110 PLN110 PLN
23930

50 PLN50 PLN
23935

1942 karnet świąteczny "Czuwaj" z wklejoną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy (sygn.PZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

800 PLN640 PLN
23937

1942 luzaki z serii pochodnia.

10 PLN10 PLN
23939

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

700 PLN560 PLN
23947

1942 Cyfry, zielony znaczek dopłaty za 10 fen doklejony na całostce Lotnik, ostemplowane okolicznościowo 10.II.43; gwarancja.

150 PLN150 PLN
23954

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI" i emblematem "FWS", autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski, jeniec obozu - wybitny rzeźbiarz, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.20; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN1 600 PLN
23957

1942 XIX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z programem uroczystości rocznicowych, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

1 500 PLN1 200 PLN
23962

1942 (?) wizytówka ppor.Tadeusza Jakubowskiego ozdobiona odbitką drzeworytu; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN160 PLN
23965

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja.

120 PLN120 PLN
23970

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na zmniejszonej pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

70 PLN70 PLN
23971

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim i znaczek dopłaty za 10 f ostemplowane 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI" na pocztówce ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, przedstawiającej kościół św.Anny w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
23974

1943-44 Hetmani, seria kasowana z wieloma odmianami kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

160 PLN130 PLN
23977

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany grzecznościowo 16.IX na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Marian Stępnia, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji Wystawy Leśnej, zorganizowanej w dniach 12-18 września; na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
23986

1943 Gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, znaczki za 20 f., czysty i kasowany, gwarancja

40 PLN35 PLN
23994

1943 Polska YMCA, znaczki za 10 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

40 PLN40 PLN
23999

1943 Święto Morza, znaczki za 10 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja

50 PLN45 PLN
24004

1943 znaczki urzędowe.

10 PLN10 PLN
24005

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, kasowane znaczki za 20 f. w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

30 PLN35 PLN
24008

1943 dwa bony żywnościowe o nominale 10 i 50 fenigów.

130 PLN130 PLN
24009

1943 luzaki z serii Hetmani.

30 PLN25 PLN
24012

1943 karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.

100 PLN100 PLN
24016

1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk.

200 PLN200 PLN
24021

1944 wydanie obiegowe, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym z okolicznościowym kasownikiem z okazji 80 rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja.

30 PLN30 PLN
24025

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na wycinku, ładnie ostemplowany 3.V. w rocznicę Konstytucji 3 maja, gwarancja.

25 PLN25 PLN
24026

1944 święto 3Maja.

10 PLN15 PLN
24034

1944 Święto Morza znaczek na wycinku z obiegu ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

30 PLN30 PLN
24035

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym odcieniu, gwarancja.

25 PLN25 PLN
24037

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

25 PLN20 PLN
24043

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

200 PLN160 PLN
24044

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

40 PLN40 PLN
24049

30 PLN30 PLN