22309

1919 wydanie w walucie markowej, parka częściowo bez perforacji pionowej.

50 PLN50 PLN
22310

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków z silnym abklaczem.

15 PLN15 PLN
22318

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 10 fen. w kolorze niebieskim, bardzo rzadka jako gumowana (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
22321

1919 wydanie w walucie markowej, parka prób w kolorze szarożółtym.

80 PLN80 PLN
22324

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 15 fen. w kolorze oliwkowoszarym, gwarancja Schmutz.

110 PLN110 PLN
22327

1919 KOŁO - wydanie w walucie markowej, znaczek za 15 f., z rzadkim prawie kompletnym kasownikiem prowizorycznym z Koła, gwarancja i opis.

50 PLN70 PLN
22332

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez ząbkowania poziomego.

60 PLN60 PLN
22348

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "jelenie rogi", gwarancja Petriuk.

100 PLN105 PLN
22357

1919 wydanie w walucie markowej, czworobloki w różnych odmianach.

120 PLN120 PLN
22370

1919 wydanie w walucie markowej, znaczki w różnych odmianach.

35 PLN35 PLN
22383

1919 I Polska Wystawa Marek, serie cięte.

35 PLN35 PLN
22410

1919 znaczki ze stemplem Montwy 11.12.19.

20 PLN20 PLN
22411

1919 Sejm Ustawodawczy - marszałek J.Piłsudski, znaczek za 25 fen. bez perforacji pionowej po lewej, gwarancja.

100 PLN100 PLN
22417

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, marginesowy znaczek za 50 fen. bez perforacji poziomej na dole, lekki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN150 PLN
22421

1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN300 PLN
22422

1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Zawierciu, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

200 PLN210 PLN
22451

1920 wydanie dla obszaru całej Rzeczypospolitej, narożna parka.

10 PLN10 PLN
22474

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, luzaki, jeden znaczek Fi. 121 podlepka, gwarancja Schmutz.

125 PLN155 PLN
22480

1921 Siewca, seria z odmianami.

40 PLN50 PLN
22486

1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, 10 mk (większy format) frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 11.11 z Nakła do Warszawy; dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
22500

1921 miejscowy firmowy list polecony z Poznania30.5.21, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN90 PLN
22502

1921 Uchwalenie Konstytucji, parka znaczków za 25 mk. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, bez gumy, gwarancja.

200 PLN200 PLN
22508

1921 duży orzeł na tarczy barokowej, czworobloki.

20 PLN20 PLN
22514

20 PLN20 PLN
22541

1922 wydanie dla Górnego Śląska, znaczek za 10 fen. z listwą boczna w obrębie rysunku, gwarancja.

30 PLN30 PLN
22543

1922 wydanie dla Górnego Śląska, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie bez gumy, gwarancja Walisch.

40 PLN40 PLN
22549

1922 wydanie dla Górnego Śląska, parka prób arkuszowych kreślonych czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
22562

1923 duży orzeł na tarczy barokowej, cztery serie.

25 PLN30 PLN
22564

1923 duży orzeł na tarczy barokowej, luzaki.

10 PLN15 PLN
22568

1923 seria plus odmiany.

10 PLN20 PLN
22573

1923 150-lecie utworzenia KEN, Mikołaj Kopernik 5000 mk - frankatura wielokrotna, list zagraniczny wysłany 15.12 z Krakowa do Pragi, opłacony według specjalnej niższej taryfy obowiązującej tylko do Czechosłowacji, Węgier i Rumunii; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony; koperta pionowo zgięta).

150 PLN135 PLN
22578

1923 wydanie przedrukowe, luzaki.

30 PLN40 PLN
22580

1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami.

115 PLN115 PLN
22597

30 PLN30 PLN
22602

15 PLN15 PLN
22605

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, luzak.

10 PLN10 PLN
22613

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, znaczki stemplowane.

10 PLN10 PLN
22619

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, dotąd niekatalogowany znaczek za 300000 mk. o podwójnym mocno wzajemnie przesuniętym druku, gwarancja.

500 PLN450 PLN
22627

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka ciętych prób kreślonych czerwonym tuszem.

240 PLN240 PLN
22688

1925 wydania na przesyłki lotnicze, trzy serie z obiegu pocztowego.

60 PLN60 PLN