27193

1943 list wysłany 20.IV z Grybowa, adresowany do zwierzchnika kościoła prawosławnego w Polsce, arcybiskupa Palladiusa w Warszawie; dekoracyjny stempel konsystorza.

100 PLN100 PLN
27224

1943 Godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria znaczków urzędowych na ozdobnych blankietach, ostemplowana okolicznościowo 24.V.1943r. w Krakowie.

80 PLN80 PLN
27226

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 60 gr. z uszkodzonymi cyframi nominału w pasku pionowym pomiędzy znaczkami zwykłymi, znaczek z błędem bez podlepki.

120 PLN120 PLN
27227

1943 przesyłka urzędowa za zwrotnym poświadczeniem odbioru - koperta z kompletnym sądowym dowodem doręczenia, wysłana 22.XII z Tarnowa do Żabna, ponieważ adresat odmówił przyjęcia przesyłkę zwrócono do nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
27228

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 6.6 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja.

700 PLN700 PLN
27230

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim i ładnie odbitym kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV, oryginalna korespondencja, gwarancja. Doskonały stan zachowania.

260 PLN260 PLN
27277

1944 Poznań Fort VII - Żabikowo - formularz kartkowy z obozu, datowany 12.VI, wysłany 20.6 z Poznania do Środy (Schroda), formularz z sygnaturą "V.-D.2730.43.", czerwony owalny stempelek cenzury; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Obóz w Forcie VII istniał od 10.X.1939 do 25.IV.1944 roku, oficjalnie było to więzienie i obóz przejściowy dla ludności cywilnej (w tym wielu powstańców śląskich i wielkopolskich), a potem członków ruchu oporu, w rzeczywistości był jednak - przede wszystkim obozem śmierci; obóz w Żabikowie, po likwidacji Fortu VII, był jego kontynuacją.

600 PLN600 PLN
27280

1944 kolejowy obóz pracy (Reichsbahnlager I) Berlin-Lichterfelde-Süd, karta pocztowa wysłana 23.XII do Częstochowy, cenzura; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

200 PLN200 PLN
27292

1941 Wdowy pierwszego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze x2 (nakład 300 sztuk) i znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze x2 (nakład 2040 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

300 PLN300 PLN
27293

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze y2 (nakład 1000 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
27298

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze x2 (nakład 2040 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

60 PLN60 PLN
27300

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze z3 (nakład 2000 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
27301

1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze z3 (nakład 1200 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
27306

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze x2 (nakład 1253 sztuki), gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
27307

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN100 PLN
27310

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na papierze x2 (nakład 211 sztuk), gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

200 PLN200 PLN
27314

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze x2 (nakład 1445 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
27316

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze x2 (nakład 1173 sztuki), gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

100 PLN100 PLN
27318

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze x2 (nakład 1014 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
27321

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze żółtobrązowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz.

90 PLN90 PLN
27325

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, rzadki znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze szarym gładkim średnim, na karcie pocztowej z pełnym tekstem, wysłanej 8.5.42 - dzień po oficjalnym wprowadzeniu tego wydania do obiegu; znaczków II wydania niezwykle rzadko używano do opłacania przesyłek, zwłaszcza niefilatelistycznych; tu piękny przykład właściwego użycia znaczka o niewielkim nakładzie - 208 szt; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja z opisem odmiany znaczka Schmutz.

4 000 PLN3 600 PLN
27326

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze karminowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

90 PLN90 PLN
27329

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze y1 (nakład 1376 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
27330

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

90 PLN90 PLN
27333

1942 Pocztylion, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

40 PLN30 PLN
27336

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, dwa znaczki za 10 pf. z retuszowanej kliszy, o skrajnych - ciemnym i jasnym odcieniu (Fi.300.-), gwarancje i opis Schmutz, Falkowski.

280 PLN240 PLN
27347

1942-43 Kucie broni, bardzo rzadka próba znaczka za 10 f. w kolorze jasnozielonym na białym średnim papierze bez oznaczeń na odwrocie, gwarancja Schmutz.

2 500 PLN4 050 PLN
27348

1942 Pochodnia, znaczek za 10 pf. na papierze szarym szorstkim grubym, jako opłata za sucho tłoczony karnet z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 DO SIEGO ROKU", przesyłkę nadano 31.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

350 PLN300 PLN
27349

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami noworocznymi ozdobionej okolicznościową ilustracją, ostemplowany grzecznościowo 01.01.43; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (kilka nieznacznych punktowych przebarwień); gwarancja Krawczyk.

250 PLN200 PLN
27350

1942 Pałac na wodzie w Łazienkach - ilustracja do pocztówki, odbitka autorska drzeworytu Mariana Puchalskiego z jego podpisem.

500 PLN450 PLN
27351

1942-4 komplet 16 próbnych odbitek (projektów) stempli obozowych, na odwrocie opis kto projektował i kto wykonał dany stempel, unikalna i nie spotykana całość, każda odbitka gwarancja na odwrocie.

2 400 PLN2 160 PLN
27359

1942 PODWÓJNY DRUK NAPISU POCZTÓWKA, Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty z podwójnym drukiem napisu POCZTÓWKA, szczególnie mocno widocznym w jego lewej części, unikalny nieopisany do tej pory błąd; karta na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, przesłana 30.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 100 PLN
27364

1942-43 Cyfry, unikalna nigdzie niekatalogowana próba znaczka dopłaty za 10 f. w kolorze czarnym na białym cienkim papierze, gwarancja Schmutz.

4 800 PLN4 320 PLN
27365

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie i stemplem okolicznościowym Drugiej Wystawy Drzeworytu.

100 PLN80 PLN
27370

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na karcie , skasowany 10.II datownikiem okolicznościowym; gwarancja.

50 PLN50 PLN
27371

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

60 PLN60 PLN
27374

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 fen z błędem "brak plamki na falach" na karcie pocztowej z oryginalnego obiegu z pełną treścią, datowanej 9.II, zawiadamiającej o Walnym Zebraniu Koła Filatelistów; znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym, dodatkowe stempelki na froncie dwuwierszowy "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC", a na odwrocie okrągły; gwarancja.

300 PLN300 PLN
27376

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

120 PLN100 PLN
27384

1943-44 Hetmani, seria czysta - wiele odmian kolorów, gwarancja Krawczyk,,Schmutz.

120 PLN100 PLN
27393

1943 Hetmani, znaczek z Tadeuszem Kościuszką na ekspresowej karcie poleconej wysłanej 4.IV.1944, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; rzadko spotykana nalepka EXPRESS; przesyłka przefrankowana (prawidłowa opłata 75 fen) dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania - swoista karta maksimum; gwarancja Ryblewski.

150 PLN150 PLN