results
Num# Description Start price Buy price
244541825 obwoluta listu z Konitz (Chojnic).

50 PLN

50 PLN

244741857 tzw. "list obciążony" paczką, wysłany 4.VI z miejscowości Glinki (Glinke) do Gniewkowa (Wodzek); stemple tranzytowe: Bydgoszcz (Bromberg) i Kaczkowerdorf (Kaczkowska Wieś); na odwrocie nalepka z numerem paczki 783, stempel nadejścia i idealnie zachowana urzędowa pieczęć lakowa z godłem.

100 PLN

100 PLN

244781802 kompletny list z Torunia do Pułtuska.

100 PLN

100 PLN

244831854 list urzędowy z Borka (Wielkopolskiego) do Krotoszyna, w liście ciekawa odbitka pieczęci pocztowej.

45 PLN

45 PLN

244971865 list urzędowy z Lissy (Leszna) do Rawicza, w środku odbitka pieczęci pocztowej.

40 PLN

40 PLN

245461910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Puławy - Lublin nr 110.

50 PLN

50 PLN

245491912 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 1.VI z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 20.5 na froncie.

30 PLN

27 PLN

245501912 karta pocztowa, wysłana 1.VII z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 18.6 na froncie.

30 PLN

30 PLN

245511913 niecodzienna czerwona karta pocztowa, wysłana 23.X z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 11.10 na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (znaczki minimalnie słabsze).

40 PLN

36 PLN

245551914 ozdobny blankiet telegramu z dopłatą na rzecz Towarzystwa Szkoły Ludowej nadany w Zaleszczykach.

120 PLN

150 PLN

245571914 firmowa karta pocztowa "ZARZĄD OGRODÓW XIĄŻĄT SANGUSZKÓW W GUMNISKACH p.TARNÓW", wysłana 2.VI z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 22.5 na froncie.

40 PLN

40 PLN

245891860 koszulka listu wysłanego 28/4 z Warszawy do Berdyczowa, opłaconego pierwszym polskim znaczkiem w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym Warszawy; obok miejscownik nadawczy typu IIIA w języku rosyjskim, znaczek o bardzo ciemnych kolorach o czystym rysunku charakterystycznym dla pierwszych wydań z roku 1860, koperta zagięta wraz z znaczkiem, poza tym bardzo dobry stan i prezencja, fotoatest Schmutz.

10 000 PLN

8 000 PLN

245901860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych niebieskim i karminowym na wycinku listu z Warszawy, kasownik urzędu na dworcu kolejowym Praga "DP" w okręgach, znaczek w pięknym stanie o niezwykle silnie przesuniętej perforacji, doskonała prezencja, gwarancja Franz.

1 400 PLN

1 400 PLN

245931860 Królestwo Polskie, list wysłany 21/10 z Łodzi do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym, o ciemnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź; obok dwujęzyczny miejscownik nadawczy /ŁÓDŹ typu IXA; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 22/10 typu IIIC; odbitki obu klisz znaczka bez widocznych uszkodzeń, druk klarowny, barwy czyste, ładna perforacja, papier biały cienki; koszulka listu kompletna, rozcięta delikatnie bez najmniejszych rozdarć; wszystkie kasowniki bardzo dobrze czytelne; mimo lekkiego zgięcia papieru (sam znaczek ładny) całość zachowana w świetnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

14 000 PLN

12 500 PLN

245941860 Królestwo Polskie, list wysłany 1/2 z Piotrkowa do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym, o bardzo ciemnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 179 - Piotrków; obok miejscownik nadawczy typu IIIC; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 22/10 tego samego typu IIIC i okrągły godzinnik 9/R; odbitki obu klisz znaczka bez widocznych uszkodzeń, druk klarowny, barwy czyste i bardzo intensywne, piękna równa perforacja, papier biały cienki; koperta listu, bez klapy i pieczęci lakowej, była otworzona przez rozciecie listu od góry; wszystkie kasowniki bardzo dobrze czytelne; kasownik 179 w fazie przejściowej z uszkodzonym czwartym zewnętrznym okręgiem; w okresie późniejszym zanikł on całkowicie i tak powstał jedyny w Królestwie Polskim kasownik z numerem w TRZECH OKRĘGACH; z tego powodu był to ważny walor w kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

16 000 PLN

14 000 PLN

246301915 zestaw 21 znaczków ciętych wydania obiegowego z podobizną cesarza Franciszka Józefa, znaczki bez gumy, gwarancja Krawczyk.

200 PLN

200 PLN

246381916 list z Opola 18.2. do Szwajcarii ze stemplem wojskowego ambulansu pocztowego, stempel odbiorczy.

50 PLN

50 PLN

246511916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Schmutz.

60 PLN

60 PLN

246551916 wydanie obiegowe z nadrukiem dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek z nadrukiem półbłyszczącym.

35 PLN

35 PLN

246781917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria.

170 PLN

150 PLN

246831917 okupacja niemiecka Rumunii, dwie karty podwójne na różnych gatunkach papierów.

50 PLN

45 PLN

246931917 kartka z Krakowa 13.IV.17 do Genewy, stempel odbiorczy i stempel cenzury austriackiej w Feldkirch.

25 PLN

25 PLN

246991917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 24.6.1918 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka; dobry stan zachowania.

50 PLN

45 PLN

247091918 list polecony z Wilna 9.1918 do Niemiec, stempel cenzury z Königsbergu, stemple odbiorcze na odwrocie.

100 PLN

100 PLN

247221918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.

10 PLN

9 PLN

247241918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm.

50 PLN

45 PLN

247301919 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, prowizoryczne wydanie przedrukowe, znaczek za 3 szag./3 h. (Fi.5000.-), gwarancja Poburenny, Krawczyk.

1 500 PLN

1 500 PLN

247481914 kartka poczty polowej 27.10.14 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "III KOMPANIA BAONU UZUPEŁNIAJĄCEGO POLSKICH LEGIONÓW".

150 PLN

360 PLN

247601915 Legiony Polskie - nietypowy, z napisami po niemiecku i polsku, formularz austriackiej poczty polowej, wysłany 6.IV za pośrednictwem zwykłej poczty!!! z Kęt do Alwerni, pieczęć formacyjna "K.u.k. KOMMANDO POLNISCHER LEGIONEN ETAPPEN KOMMANDO" (Berek P243), dwujęzyczny, stempelek cenzury legionowej "CENZUROWANE/ZENSURIERT" - u Berka nieopisany!!! i stempelek cenzury austriackiej z Bielska; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN

360 PLN

247671915 Legiony Polskie - widokówka przedstawiająca legionistów w miejscowości Rozprza, datowana 29.VIII, wysłana 1.IX za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Nowego Sącza, dwie nieopisane u Berka pieczęcie formacyjne: trójwierszowa "6 Kompania etapowa/ Bataljon Uzupełniający NoIII./ Legionów Polskich" i owalna z orłem "Bataljon Uzupełniający NoIII Legionów Polskich"; stempelek cenzury w języku niemieckim; fragment treści: "Mają w tych dniach z naszej Kompani wybierać do linii, więc kto wie czy i ja nie pojadę."; dobry stan zachowania.

500 PLN

500 PLN

247681915 Legiony Polskie - "Oddział telefoniczny 2. pułku Legionów polskich" - wyraźnie odciśnięty rzadki stempel formacyjny - u Berka nieopisany!!! na formularzu wysłanym 5.IV za pośrednictwem poczty polowej 355 do Piotrkowa, na odwrocie litery "Cnz" pisane ołówkiem - cenzura? walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

350 PLN

350 PLN

247701915 kartka z poczty etapowej 355 28.V.15 do Krakowa ze stemplami formacyjnymi "KOMENDA 3go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU".

250 PLN

250 PLN

247721915 kartka z poczty etapowej 351 15.IV.15 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "LEGION POLSKI PUŁK 2 BATALION III KOMPANIA 11".

150 PLN

160 PLN

247751916 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 27.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowana do szpitala rezerwowego Legionów Polskich w Kamieńsku; stempel nadawczy: "MILITARSEKTION DES POLNISCHEN OBERSTEN NATIONAL KOMITEES" (Berek P284); bardzo rzadko spotykany, polski (!) stempelek cenzury (Berek C14); wszystkie stemple bardzo wyraźnie odciśnięte, całość w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN

360 PLN

247761916 Legiony Polskie - formularz ze Lwowa adresowany na pocztę polową 118, wysłany 14.V przez Ligę Kobiet przy Naczelnym Komitecie Narodowym w sprawie poszukiwania legionisty; ładnie odciśnięta pieczęć organizacji; stempelek cenzury lwowskiej; walor w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN

360 PLN

247821916 Legiony Polskie - widokówka z III Baonu 1. pułku piechoty, przesłana 10.XI do Lublina za pośrednictwem poczty polowej 389, stempelek formacyjny "III Baon 1.p.piech. Polskich Legionów" (Berek P30); dobry stan zachowania (przebarwienia).

80 PLN

85 PLN

247871916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 20.X z otwartej zaledwie kilka dni wcześniej poczty polowej 389, którą 10.X w związku z reorganizacją austriackiego systemu poczt wojskowych przemianowano z poczty polowej 118; czytelna odbitka stempla formacyjnego "I. Brygada Piłsudskiego/ Komenda II. baonu 5.p.p. Leg.Pol." (P46); dobry stan zachowania (naturalne przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN

300 PLN

247891916 Legiony Polskie - niecodzienna widokówka wysłana 5.II za pośrednictwem poczty polowej 355 do Borysławia, ładnie odciśnięta pieczęć formacyjna "Komenda Żandarmeryi polowej przy Kmdzie .brygady Leg.pol." (Berek P85); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN

360 PLN

247961916 karta polowa wysłana 20.II.16 ze szpitala polowego I. Brygady Legionów do Krakowa, datownik FELDPOSTAMT 118, rzadki stempel formacyjny "Szpital polowy I. Brygady Legionów Polskich/ Poczta polowa 118." oraz odbiorczy stempel wojskowej cenzury krakowskiej, czytelnie odbite stemple i datownik.

120 PLN

120 PLN

248071917 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht) - czysty formularz poczty polowej nieopisany!!! w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationery of the Polish Legion 1914-1918", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN

400 PLN