21629

1945 kartka z Sławkowa z prowizorycznym kasownikiem.

100 PLN110 PLN
21634

1946 list polecony z Krakowa 2.1.46 do Warszawy, znaczki na papierze szarożółtym, na odwrocie stemple odbiorcze.

30 PLN30 PLN
21638

1946 list z Ustronia Morskiego do Niemiec z ręcznym kasowaniem, stempel cenzury nr 3047.

50 PLN55 PLN
21662

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek za 5 zł. z błędem "rozmazany napis POCZTA", gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
21665

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych za 10 zł, gwarancja Schmutz.

800 PLN720 PLN
21666

1946 wydanie lotnicze, blok legitymacyjny.

30 PLN30 PLN
21671

30 PLN30 PLN
21680

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.470,-) gwarancja Krawczyk.

300 PLN410 PLN
21699

1946 zamek w Będzinie, blok legitymacyjny.

30 PLN30 PLN
21718

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych, na każdym błąd z poz.5 "plamka na twarzy Witosa", gwarancja i opis Schmutz.

90 PLN90 PLN
21722

1946 kartka pocztowa z Otwocka 17.5.46, stempel prowizoryczny agencji pocztowej w Zadzimiu.

120 PLN120 PLN
21746

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z karminowym nadrukiem, z błędem na znaczku podstawowym z N.1 W.III na poz.90 "uszkodzone L w POLSKA", gwarancja i opis Schmutz.

50 PLN55 PLN
21776

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

45 PLN45 PLN
21788

45 PLN45 PLN
21791

20 PLN20 PLN
21798

30 PLN46 PLN
21803

20 PLN20 PLN
21807

30 PLN30 PLN
21810

30 PLN30 PLN
21830

1947 "XXVII Kongres P.P.S. Wrocław 14-17.XII.1947" Wrocław 1, karta z dodatkowym dodrukiem (Fi.60,-), skasowana okolicznościowo 14.XII w pierwszym dniu obiegu; doskonały stan zachowania (Myślicki 47 073).

50 PLN50 PLN
21872

1948 Święto Morza, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

270 PLN270 PLN
21878

1948 polecony list pobraniowy wysłany z Wystawy Ziem Odzyskanych we Wrocławiu 5.9.48 do Jadowa.

25 PLN30 PLN
21903

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 80 zł Roosvelt - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 24.XII.1949 z Wrocławia do Gdańska, kasownik odbiorczy na odwrocie, idealny stan zachowania.

250 PLN250 PLN
21908

1948 bojownicy o wolność i demokrację, ekspres polecony z Łodzi 6.10.50 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Weźranowski.

300 PLN300 PLN
21919

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

150 PLN135 PLN
21922

1948 winietka Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telegrafów na odbudowę uzdrowisk.

10 PLN10 PLN
21985

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

125 PLN125 PLN
21992

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem prywatnym w typie nadruków 23 i 26, m.in. znaczek z Bierutem za 6 zł/gr z grupy rzadko spotykanych na oryginalnych listach (wg.PZP grupa C); dekoracyjnie frankowany list wysłany 7.5.1952 z Warszawy do Lublina (same znaczki kasowane Mi.90 euro), dobry stan zachowania.

120 PLN130 PLN
22001

1950 "groszy - lokalny", Wrocław 17, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 46, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
22030

1950 odbudowa Warszawy, blok legitymacyjny z błędem perforacji.

100 PLN581 PLN
22051

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

125 PLN125 PLN
22059

1950 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Międzylesie - Wrocław nr 705 18.11.50 do Poznania, znaczki z nadrukiem grosze typ 26 w kolorze czerwonym.

60 PLN60 PLN
22066

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 40 gr. z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis.

35 PLN35 PLN
22067

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek za 45 gr. typu II z rzadkim na tej odmianie podwójnym moletowaniem liter W, Y i K, gwarancja.

50 PLN50 PLN
22068

1950 Światowy Kongres Pokoju, niekatalogowany znaczek za 45 gr. z podwójnym moletowaniem litery K, gwarancja.

50 PLN50 PLN
22089

1951 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Nakło - Chojnice nr 639 8.1.51 do Warszawy, znaczki z nadrukiem grosze typ 1 w kolorze fioletowym.

80 PLN80 PLN
22117

1951 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Opole - Wrocław nr 103 5.1.51 do Warszawy, znaczki z nadrukiem grosze typ 26 w kolorze czarnym.

60 PLN60 PLN
22118

1951 grosze, list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Międzylesie - Wrocław nr 705 12.1.51 do Warszawy, znaczki z nadrukiem grosze typ 26 w kolorze fioletowym.

60 PLN60 PLN
22130

1951 Święto Pracy, znaczek z pustopolem.

35 PLN35 PLN
22138

1951 FDC - "25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego"

20 PLN20 PLN