14990

1942 wystawa rybacka, unikalny znaczek za 15 f. w kolorze pomarańczowobrunatnym na papierze szarym gąbczastym średnim sztywnym (kilkanaście z nakładu 64 szt.), ładny wycinek, gwarancja i opis Schmutz.

1 200 PLN1 080 PLN
14993

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnoczerwonym na papierze białym gładkim grubym (nakład 70-80 sztuk) z usterką "grudka farby w prawym dolnym narożniku", gwarancja Schmutz.

500 PLN450 PLN
14999

1943 Góry, siedem odmian kolorów i papierów, w tym najrzadsza tzw. "ciemne niebo", każda inna, wszystkie w dobrym stanie, gwarancja jeden tańszy Falkowski, reszta Schmutz.

2 400 PLN2 160 PLN
15001

1943 Tryptyk - najpiękniejsza obozowa karta świąteczna z ilustracjami po lewej i na odwrocie; skasowana grzecznościowo 5.4.45; obok dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż, na którym w czterech wierszach wypisana była dewiza Czerwonego Krzyża: "Inter Arma Caritas"; z lewej strony krzyża znajdował się kłos, a z prawej drut kolczasty; obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami; na lewym słupie wypisana data "1939", na drugim - "1945" jako czasokres trwania opieki ze strony MCK; unikalny walor w idealnym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

3 200 PLN2 880 PLN
15003

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza.

180 PLN156 PLN
15004

1944 kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN144 PLN
15010

1945 Poczta Bloku D - poczta marszowa, czerwony znaczek (DUNAJ) skasowany okolicznościowo na dekoracyjnej pamiątkowej karcie z malowanymi akwarelami napisami: NORYMBERGA, WOLDENBERG, LAUFEN, MURNAU i POCZTA MARSZOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, na froncie znaczka (prawy górny róg) minimalny ubytek po naturalnym wtrąceniu w papierze ("węgielek"), które wypadło; gwarancja Schmutz.

1 400 PLN1 170 PLN
15011

1945 Poczta bloku D - "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau" przedruk na znaczku "Wyzwolenie Obozu", znaczek z nadrukiem skasowany na zwrotnym potwierdzeniu otrzymania paczki Amerykańskiego Czerwonego Krzyża; przedrukowano zaledwie 705 znaczków, większość z nich zachowano na pamiątkę luzem w stanie czystym, całości podobne do prezentowanej są niezwykle rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

1 200 PLN1 080 PLN
15012

220 PLN198 PLN
15015

1943 Święto Artylerii - "armata", karta pocztowa, fioletowoniebieska na kartonie szarym gładkim, czysta, jedna z najrzadszych całostek w dziale poczt obozowych (nakład 92 szt.) bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
15029

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek kasowany na wycinku, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
15034

1944 DYPLOM ZŁOTEGO MEDALISTY OLIMPIADY OBOZU IID - dla Antoniego Weintrita, zawodnika drużyny piłkarskiej Ziemi Lwowskiej ("Pogoń"); dekoracyjne wydawnictwo ozdobione grafikami dłuta m.in. Jarosława Glińskiego autora znaczków Poczty Obozowej; dyplom podpisany przez Przewodniczącego Olimpijskiego Komitetu Obozowego płk.dypl. Izydora Izdebskiego i płk.dypl. Witolda Dzierżykraja-Morawskiego, który pełnił funkcję starszego obozu i jednocześnie konspiracyjnego komendanta; za działalność w podziemnej organizacji Odra przeniesiony do obozu koncentracyjnego Mauthausen i rozstrzelany; unikalny walor, zachowany w nieco słabszym stanie (zgięcia i plamki); pomimo wyraźnego zakazu i zastosowanych przez Niemców restrykcji do rywalizacji w ramach Olimpiady przystąpiły m.in. kluby piłkarskie: Wisła (oficerowie z Małopolski), Legia (oficerowie z Mazowsza), Warta (oficerowie z Wielkopolski) i Pogoń (oficerowie z Kresów); aby uświetnić to wydarzenie, na czas zawodów sporządzono nawet stroje klubowe, co wprawiło Niemców w osłupienie; temat OLIMPIADA, PIŁKA NOŻNA.

4 000 PLN3 200 PLN
15035

1944 polecona przesyłka urzędowa Poczty Obozowej, zawierająca egzemplarze autorskie znaczków wydania "Herby Miast" i podziękowanie dla ich wykonawcy, którym był członek Zarządu poczty ppor. Wacław Bulzacki, wysłana 3.XI - co rzadkie - w kopercie; stempelki: rzadko stosowany "POCZTA OBOZU IID", datownik, erka i "POLECONY", wszystkie odciśnięte fioletowym tuszem; pismo podpisane przez ppor. Zbigniewa Włodarskiego, członka Zarządu poczty - referenta wydawnictw, ewidencji i statystyki; unikalny, historyczny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 500 PLN2 000 PLN
15051

60 PLN60 PLN
15060

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczka za 50 gr. nie wprowadzono do obiegu, a większość nakładu zniszczono; w kilku arkuszach skasowano dolne znaczki i tak powstały unikalne kasowane, gwarancja Schmutz.

1 250 PLN1 125 PLN
15061

1941 Bożonarodzeniowa grafika obozowa, na odwrocie życzenia z datą 15.XII, stempelek cenzury wewnątrzobozowej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie punktowe przebarwienia).

200 PLN150 PLN
15075

1944 Syrena, karta pocztowa, papier biały prążkowany gruby, znak opłaty nieuszkodzony, bez napisu POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN450 PLN
15082

1944 I wydanie definitywne, czerwony znaczek z podwójnym ząbkowaniem dołu, na oryginalnym wycinku użytkowym, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

2 000 PLN1 800 PLN
15123

1940 Oflag VIIIB - listownik, wysłany 11.X z obozu do Sławkowa, nadawcą jest komandor porucznik Mieczysław Adamowicz, komendant Portu Wojennego w Gdyni we wrześniu 1939, zwraca uwagę numer więźnia 1/XVIIIC ! niemy datownik nadawczy z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury; walor w doskonałym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
15133

1940 Internowanie na Łotwie - obóz oficerski Ulbroka, karta pocztowa z obozu wysłana 13.VIII do Krakowa, stempelki cenzury: łotewskiej obozowej "Cenzets" i Wehrmachtu; pomimo pionowego zgięcia przesyłka jest ogólnie w bardzo dobrym stanie zachowania i ładnie się prezentuje, a ze względu na niewielką liczbę internowanych, przesyłki z Łotwy należą do bardzo trudno osiągalnych walorów tego działu.

500 PLN400 PLN
15138

1940 Internowanie na Litwie - Ukmerge (Wiłkomierz), formularz kartkowy z obozu wysłany w marcu 1940 do Żnina (Dietfurt), który znajdował się na terenach włączonych do Rzeszy, odręczna cenzura litewska "75" i okrągła pieczęć cenzury niemieckiej Wehrmachtu, znaczek prawdopodobnie odklejany przez cenzorów odpadł, przesyłkę oznaczono stempelkiem "T" i dopisano liczbę "10", a poczta niemiecka przystawiła stempelek "Nachgebühr"; walor o ładnie udokumentowanym obiegu w słabszym stanie zachowania.

400 PLN320 PLN
15149

1940 Internowanie w Szwajcarii - szara koperta wydana nakładem YMCA, wysłana z obozu Büren a d.Aare do ambasady polskiej w Bernie; stempelek cenzora 304, pieczątka "Zuzustellen Feldpostdirektion", na odwrocie zalepka cenzury szwajcarskiej; ślady archiwizacji.

150 PLN150 PLN
15162

1941 Oflag IIE - karta wysłana 25.IV z obozu do Chełmży (Kulmsee), niemy datownik z wyróżnikiem "b", stempelek cenzury obozowej; bardzo dobry stan zachowania.

15 PLN13 PLN
15175

1943 Oflag IIE - listownik (część na odpowiedź) wysłany 7.IV z Lublina, stempelek cenzury z parafką i dopisaną przez cenzora datą; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN27 PLN
15271

1944 Brwinów, znaczek za 1 zł./2 gr. wydania prowizorycznego, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
15276

1944 Wodzowie - R.Traugutt, H.Dąbrowski; piękny dekoracyjny miejscowy list polecony opłacony dwoma znaczkami za 25 gr. i jednym za 1 zł. wysłany 20.9.44; na froncie ręczna adnotacja cenzora niebieską kredką i prowizoryczna R-ka z okresu GG; całość w wyjątkowo pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

8 000 PLN8 600 PLN
15280

1944 Wodzowie, seria, gwarancja Schmutz.

280 PLN250 PLN
15287

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze czerwonym, gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN90 PLN
15299

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze jasnoniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN90 PLN
15300

1944 Wodzowie, znaczek w rzadkim kolorze jasnoszaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN313 PLN
15303

1944 Goznak, seria ze znaczkiem nie wprowadzonym do obiegu.

10 PLN10 PLN
15316

1944 K.R.N., znaczek z błędem "uszkodzone cyfry 3, 1 i X".

15 PLN20 PLN
15325

1944 Goznak, znaczek drukowany typografia w kolorze jasnoczerwonym nie doszły do obiegu, znaczki te wykorzystano do wydań przedrukowych, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Walisch.

1 350 PLN1 350 PLN
15326

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, znaczek za 50/20 gr. z nadrukiem typu 1 - okrągła kropka, z gapą na marginesie, gwarancja Schmutz.

350 PLN350 PLN
15327

1945 list polecony z Międzyrzeca Podlaskiego 2.I.45 do Rządu Tymczasowego w Lublinie, prowizoryczny kasownik i ręcznie pisana erka, stempel cenzury wojskowej nr 367 na odwrocie.

100 PLN100 PLN
15336

1945 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązoworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na poz.29 "łezka w kwadracie i skośna jego prawa krawędź", gwarancja i opis koloru Schmutz.

150 PLN135 PLN
15337

1945 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym za 5 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem, gwarancja i opis koloru Schmutz.

120 PLN120 PLN
15338

1945 rocznica Powstania Styczniowego, marginesowy znaczek w kolorze jasnobrązoworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.27 "kropka w tle po prawej", gwarancja i opis koloru Schmutz.

120 PLN120 PLN
15339

1945 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.12 "kreseczka nad T", gwarancja i opis koloru Schmutz.

150 PLN135 PLN
15358

1945 wyzwolenie miast, znaczek z uszkodzona prawą cyfrą 2 w nominale znaczka podstawowego, gwarancja.

60 PLN54 PLN