27265

1947 kartka z Długopola z prowizorycznym kasownikiem.

100 PLN201 PLN
27287

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok.

15 PLN15 PLN
27398

1948 100-lecie Wiosny Ludów, znaczek bez perforacji pionowej lub bardzo mocno przesuniętą a potem przyciętą (na poczcie?).

35 PLN32 PLN
27406

1948 100-lecie Wiosny Ludów, blok legitymacyjny.

50 PLN45 PLN
27407

50 PLN45 PLN
27442

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, znaczek z błędem "plama koło ucha".

15 PLN13 PLN
27449

1948 walka z gruźlicą, seria znaczków z przywieszką, każdy znaczek skasowany na osobnej karcie.

70 PLN70 PLN
27499

1949 sławni Polacy, A.Mickiewicz, J.Słowacki, F.Chopin i A.Mickiewicz z A.Puszkinem, zestaw czterech projektów, jeden bez podlepki, trzy na podlepkach.

450 PLN450 PLN
27503

1950 groszy, list polecony z Ozimka 27.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem lokalnym groszy typ 33 w kolorze czerwonym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

2 600 PLN2 600 PLN
27516

1950 "groszy" znaczki z zielonymi nadrukami typu 4, list polecony z początkowego okresu obowiązywania reformy walutowej, wysłany 10.XI z miejscowości Sarnów do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie, zwraca uwagę stempelek polecenia odbity również w kolorze zielonym; ładna całość w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek tylnej klapy); gwarancja.

200 PLN200 PLN
27518

1950 "groszy" zgodnie z rozporządzeniem w okresie wymiany waluty (28.X -6.XI) przesyłki zagraniczne mogły być opłacane znaczkami starych emisji ale w potrójnej wysokości taryfowej, później opłaty obniżono; bardzo rzadki z tego okresu list lotniczy wysłany 31.X z Warszawy do Chicago, podobny list tylko krajowy opisuje jako jedną z cenniejszych swoich zdobyczy znany kolekcjoner japoński Tsunami Yamamoto, gwarancja.

2 500 PLN2 250 PLN
27525

1950 grosze, znaczki z dyrekcyjnymi nadrukami groszy kolejno typ: 8, 9, 10, 17 i 23 w kolorze czerwonym.

40 PLN40 PLN
27531

1950 grosze, znaczki z dyrekcyjnymi nadrukami groszy kolejno typ: 8, 19, 20 i 22 w rzadkim kolorze zielonym.

80 PLN80 PLN
27548

1950 groszy, miejscowy list z Łodzi19.12.50, znaczki z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym, ciekawe że przedrukowano również znaczek nowego wydania po denominacji.

20 PLN20 PLN
27549

1950 groszy, list firmowy z Radomia 2 18.11.50 do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym, ciekawe że przedrukowano również znaczek nowego wydania po denominacji.

20 PLN20 PLN
27550

1950 groszy, list firmowy z Łodzi 23.12.50 do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze liliowym, ciekawe że przedrukowano znaczek nowego wydania po denominacji, a znaczki starych wydań są bez nadruku, uszkodzony tył koperty.

20 PLN20 PLN
27553

1950 groszy, list firmowy z Łodzi 10 25.11.50 do Katowic, znaczki z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym, ciekawe że przedrukowano również znaczek nowego wydania po denominacji, a jeden wymagający nie otrzymał nadruku.

20 PLN20 PLN
27556

1950 groszy, firmowy list polecony z Radomia 21.11.50 do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym, ciekawe że przedrukowano również znaczek nowego wydania po denominacji.

20 PLN20 PLN
27559

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 10, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, list opłacony czworoblokiem znaczków z nadrukiem wysłany 31.V.1951 z miejscowości Przygodzice do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN800 PLN
27582

1950 groszy, list firmowy z Woli Krzystoporowskiej 22.11.50 do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym, ciekawe że przedrukowano również znaczek nowego wydania po denominacji, co rzadkie nadruk wychodzi na list.

40 PLN40 PLN
27592

1950 odbudowa Warszawy, pasek znaczków z oznaczeniem numeru walca na pustopolu N1 W9b /międzypole/.

65 PLN65 PLN
27604

1950 groszy, ekspres polecony z Krakowa 2 20.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
27610

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukami groszy typ 5 wysłana miejscowo w Łodzi.

10 PLN20 PLN
27612

1950 groszy, miejscowy list polecony z Warszawy 27 27.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze czarnym.

30 PLN30 PLN
27639

1950 "groszy - lokalne", Rzeszów, znaczki z czarnym nadrukiem typu 35 na liście wysłanym 12.XII do Warszawy; list sygnowany, pochodzący z eksponatu wystawowego dr Czesława Malingiewicza; gwarancja.

1 500 PLN1 500 PLN
27642

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem groszy typ 4 wysłana z Warszawy.

10 PLN10 PLN
27648

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków, odpadała, dlatego też przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY, odmiana opisana w PZP t.II s.419; list wysłany 10.I.1951 do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
27655

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 13 - jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych i w typie 19 jako dofrankowanie całostki z nadrukiem typu 12, wysłanej 25.XII z urzędu Poznań 2 do Warszawy; znaczki unieważnione wirnikiem z hasłem propagandowym; wspaniały przykład prawidłowej frankatury mieszanej z nadrukami trzech typów w tym jednego wyjątkowo rzadkiego; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

1 200 PLN1 200 PLN
27662

1950 groszy, nadruk lokalny z Piły typ 41 w kolorze fioletowym.

50 PLN45 PLN
27670

1950 grosze, list polecony z Gnaszyna 18.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, brak klapy koperty.

30 PLN30 PLN
27673

1950 groszy, list firmowy z Sosnowca 2 12.12.50 do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, ciekawe że przedrukowano również znaczek nowego wydania po denominacji.

20 PLN20 PLN
27680

1950 groszy, list polecony z Lublina 1 2.12.50 do Warszawy, znaczki z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czarnym, co ciekawe przedrukowano znaczki nowego nakładu po denominacji.

20 PLN20 PLN
27686

1950 Günter Rost - nowy podręcznik nadruków "groszy", książka w języku niemieckim, wydanie wznowione z 2009 roku, pokazuje wszystkie typy i podtypy nadruków, kolorowe ilustracje najrzadszych nadruków lokalnych i wykaz urzędów pocztowych z oznaczeniem stosowanych tam typów nadruków, książka niezbędna dla każdego zaawansowanego zbieracza "groszy", 194 strony, twarda okładka.

160 PLN160 PLN
27688

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 26 ostemplowane w urzędzie pocztowym w Karpaczu.

10 PLN10 PLN
27689

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 3 ostemplowane w urzędzie pocztowym Żywiec 1.

10 PLN40 PLN
27690

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 4 w kolorze zielonym ostemplowane w urzędzie pocztowym Sandomierz 2.

20 PLN25 PLN
27691

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 3 ostemplowane w urzędzie pocztowym Skarżysko Kamienna 2.

10 PLN10 PLN
27692

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 24 ostemplowane w urzędzie pocztowym w Piasecznie.

10 PLN10 PLN
27693

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 3 ostemplowane w urzędzie pocztowym w Brzesku.

10 PLN10 PLN
27695

1950 groszy, całostka i znaczki z nadrukiem typ 3 ostemplowane w urzędzie pocztowym w Rozwadowie.

10 PLN10 PLN