The auction will start on 19.04.2024

Auction 88. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16214

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).


120 PLN
16216

1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla (Fi.400.-).

Fi.16a (12a)
300 PLN
16217

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Wiedeń - Kraków, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 26.VII z Wiednia do Krakowa, na froncie nadawczy FLUGPOST WIEN 1 z 27.VII, a na odwrocie kasownik odbiorczy FLUGPOST - POCZTA LOTNICZA KRAKAU 1 - KRAKÓW 1 z 27.VII; słabszy stan zachowania (znaczek za 1.50/10Kr uszkodzony przy otwieraniu).

Fi.21b
120 PLN
16218

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy stempelek POCZTA LOTNICZA LWÓW, datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania.

Fi.25b
120 PLN
16219

1918 list poczty lotniczej na trasie Lwów - Wiedeń nadany 18.IV.18, na odwrocie stempel odbiorczy.


160 PLN
16220

1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowymym, kasowane znaczki za 5 gr. w kolorze czerwonym i za 10 gr. w kolorze niebieskim.

Fi.1, 3
40 PLN
16221

1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.1B, 3B
60 PLN
16222

1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką.

Fi.3B
50 PLN
16223

1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.15
20 PLN
16224

1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy.


150 PLN
16225

1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach.


400 PLN
16226

1926 Znaczki składkowe LOPP - Warszawa - samolot, narożny znaczek czysty za 50 gr. w kolorze żółtym z pęłna oryginalna gumą, jako dodatek znaczek za 10 gr. bez gumy.

Fi.19, (18)
40 PLN
16227

1926 Warszawa-Tokio rajd eksperymentalny por.B.Orlińskiego, specjalna nalepka o nominale 5 zł skasowaną 16.V datownikiem Warszawa 2, czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo" i datownikiem odbiorczym Tokio; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.45
800 PLN
16228

1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P.


200 PLN
16229

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
16230

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
16231

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samoloty, znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą na pierwszej podlepce.

Fi.23
20 PLN
16232

1927 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - trzy z czterech znaczków (czwarty za 5 zł. w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali - cena amatorska), używanych od 1932 roku jako dobrowolna dopłata do listu lotniczego, bez gumy w ładnym stanie.

Fi.23-25
320 PLN
16233

1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczek LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, odmiana nieząbkowana (nakład 300 szt.) skasowany na wycinku okrągłym stemplem "III Raid Balonów Kulistych 30.IX 1928 r." i pieczątką "BALON Warszawa"; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.3d
400 PLN
16234

1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i maska, rzadki narożny znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą.

Fi.28
120 PLN
SOLD
16235

1928 poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list wysłany 4.V do Genewy, przewieziony samolotem na trasie Warszawa-Wiedeń, kasownik odbiorczy; dodatkowy okolicznościowy stempelek poczty lotniczej "Par Avion. - Samolotem./ Exposition Philatelique", o stopniu rzadkości C, według Myślickiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, na odwrocie usunięto stempelek Kazimierza Gryżewskiego (Myślicki 28 211 + 28 203).

Fi.60
200 PLN
16236

1929 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.39
20 PLN
16237

1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.81
160 PLN
16238

1929 I lot pocztowy Kraków-Katowice "LOT", druki przesłane 10.I, czerwony okolicznościowy stempel z rysunkiem gołębia trzymającego w dziobie list i napisem "I Lot Pocztowy Kraków-Katowice 10-I-1929", przesłano zaledwie 150 sztuk poczty; datownik odbiorczy Katowic na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.83
300 PLN
16239

1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, list lotniczy przesłany na trasie Katowice - Poznań dodatkowy czerwony stempelek okolicznościowy z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań"; na odwrocie datownik odbiorczy POZNAŃ 3 z wyróżnikiem "a" i stempelek "NADESZŁA POCZTĄ LOTNICZĄ"; lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.93a
500 PLN
16240

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka prawidłowo ofrankowana znaczkiem poczty sterowcowej za 2RM z marginesem (poz.31) skasowanym 15.5.1929 datownikiem "FRIEDRICHSHAFEN Bodensee LUFTPOST", niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 5.8.1929 "NEW YORK N.Y.7 AUG 5"; walor w dobrym stanie zachowania.

Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.V, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 5.8 szczęśliwie wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt", przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.


Mi.423
800 PLN
SOLD
16241

1930 Polska-Ameryka, list wysłany 29.V z Warszawy do Chicago, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Polska-USA-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru I Lot Pocztowy First Flight", lotem tym przewieziono zaledwie 53 sztuki poczty.

Fi.100b
1 000 PLN
16242

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Magdeburga, widokówka przewieziona 7.6 sterowcem z Magdeburga do Friedrichshafen, czerwony okolicznościowy stempel lotu, datownik odbiorczy 8.6; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 109Ba).


Mi.361, 416, 452
150 PLN
16243

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD W KOLORZE ZÓŁTYM;, znany dotąd tylko w kolorze niebieskim (Fi.6) znaczek - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, niebieski znaczek skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; unikalny walor poza poziomym złamaniem w dobrym stanie zachowania.

Fi.6(a)
300 PLN
SOLD
16244

1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.64
120 PLN
16245

1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta.


Mi.385-90
30 PLN
16246

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
90 PLN
16247

1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria w czworoblokach.

Fi.22-4
1 400 PLN
16248

1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria.

Fi.22-4
350 PLN
16249

1935 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności , seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.22-24
450 PLN
16250

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
45 PLN
16251

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, znaczek za 20 gr., rzadki z numerem na marginesie, dodatkowo dwa inne znaczki czyste, bez gumy w ładnym stanie.

Fi.65-67 Pw
80 PLN
16252

1935 Zagłębie Saary, 5 Fr znaczek lotniczy przedrukowany z okazji plebiscytu na lotniczym liście poleconym, wysłanym 13.1 (dzień plebiscytu) z Saarbrucken do Raciborza; kasownik odbiorczy na odwrocie.


Mi.198 
120 PLN
16253

1936 VIII Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, specjalna widokówka z dodatkową nalepką LOPP, przesłana balonem "Syrena; tym balonem przewieziono 180 sztuk poczty (Fi.460,-).

Fi.12i
400 PLN
16254

1936 IV Samochodowy Pościg za Balonem Wolnym w Mościcach, list ekspresowy do Ozorkowa przesłany balonem 24.V balonem, stemple okolicznościowe w kolorze czerwonym, datownik miejsca lądowania Borzęcin, a na odwrocie kasownik odbiorczy; dość rzadki walor, niewiele sztuk miało stemple okolicznościowe odciśnięte w kolorze czerwonym; doskonały stan zachowania.

Fi.13b
600 PLN