Auction 87. Overprint editions 1918-1919

1352

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
1353

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
1354

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
1355

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
1356

Fi.70 B5
Mi.134
280 PLN
1357

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 63/74, znaczki z błędami poz. 63 - "półksiężyc nad o", poz. 74 - "uszkodzone a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B8, B
Mi.134
280 PLN
1358

1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy sześcioblok znaczka za 5 fen. z nadrukami z poz. 28-30, 38-40, znaczki z nadrukami kolejno typ: VIII, V, VI i VIII, VII i VIII, ze względu na trzynastokrotny przedruk arkusza kilkoma składami przedrukowymi nadruki na lewych znaczkach w odmiennym kolorze i przesunięte względem znaczków po prawej stronie pochodzących z jednego składu przedrukowego, niezwykle dekoracyjny i ciekawy walor, gwarancja.

Fi.71
Mi.135
13 500 PLN
1359

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków w pięknym stanie, znaczek za 10 fen. z poz. 79, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 3 i silnym rzadkim abklaczem nadruku, gwarancja i oznaczenie Landre, dodatkowa gwarancja Schmutz.

Fi.71-2
Mi.135-6
7 000 PLN
1360

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków na wycinkach skasowana obiegowo w Trzemesznie, znaczek za 5/2 f. z błędem występującym na dwunastu pozycjach w arkuszu w nadruku typu VI "łukowata plamka w zakończeniu cyfry 5", znaczek za 10 f. z oznaczeniem poz.63; oba znaczki sygnowane "Ikaros" KRAKÓW i z gwarancjami Mikstein, Krawczyk.

Fi.71-72
Mi.134-36
1 500 PLN