The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 59. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19753

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 20.

Fi.Cp1I
40 PLN
19754

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka).

Fi.Cp1I
100 PLN
SOLD
19755

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! pozostałe cechy wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 5; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!!

Fi.Cp1II
400 PLN
19756

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
19757

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
50 PLN
19758

1918 wydanie warszawskie; karta ostemplowana grzecznościowo 24.11 w Warszawie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
19759

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp3
280 PLN
19760

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z nadrukami typ 12, ślady po czterech podlepkach na odwrocie jednej kartki, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3I
180 PLN
19761

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 19.

Fi.Cp3I
220 PLN
19762

1918 wydanie PP/GGW, podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Warszawy do Lublina, kartka zwrotnie zaadresowana przez nadawcę, całostka z nadrukami typu 20, na części na odpowiedź nadruk lekko skośny, osobliwe.

Fi.Cp3II
700 PLN
19763

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym, czyste.

Fi.Cp4
200 PLN
19764

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, obie stemplowane.

Fi.Cp4
340 PLN
19765

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, jedna stemplowana.

Fi.Cp4a
360 PLN
19766

1918 wydanie lubelskie, karta z eksponatu medalowego, całostki na kartonie szarym, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5x
380 PLN
19767

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrunatnym; czyste; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
350 PLN
19768

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5y
380 PLN
19769

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5y
340 PLN
19770

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.Ck4IIIt
280 PLN
19771

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
19772

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
19773

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu, wysłana z Bielska 21.III.20 do Lipska.

Fi.Cp12I
200 PLN
19774

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - koniczynka zamiast rombu i podniesiona kropka po h.

Fi.Cp12II
70 PLN
19775

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96.

Fi.Cp12II
40 PLN
19776

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 96 - koniczyna zamiast rombu i podniesiona kropka po h, z obiegu pocztowego z Krakowa 4.II.20 do Rzeszowa.

Fi.Cp13IIA
100 PLN
19777

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44.

Fi.Cp14IIx
50 PLN
19778

1919 wydanie krakowskie, kartka z Rzeszowa 23.VII.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K3 w okręgu, nadruk typ 80.

Fi.Cp14IIx, 76B
150 PLN
19779

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp 14IIy
80 PLN
19780

1919 wydanie krakowskie, całostka z drukiem firmowym Agencji Krakowskiego Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń na odwrocie.

Fi.Cp14Ix
120 PLN
19781

1919 wydanie krakowskie, kartka z Wadowic 3.VII.19 do Białej, nadruk typ 6.

Fi.Cp14Ix
100 PLN
19782

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 13.

Fi.Cp14Iy
100 PLN
19783

1919 wydanie krakowskie, całostka na papierze szarym wysłana z Zakopanego 30.VI. do Warszawy, nadruk typ 65 - przecinek zamiast kropki po h.

Fi.Cp14yII
80 PLN
19784

1919 wydanie krakowskie, kartka z Cieszyna 11.III.20 do Wiednia, nadruk typ 98, bardzo późne użycie całostki Cp16 z końca pierwszego kwartału 1920 roku.

Fi.Cp16IIx
400 PLN
19785

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106, na odwrocie podlepki.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
19786

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 73.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
19787

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 - przecinek zamiast kropki.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
19788

1919 wydanie krakowskie, miejscowa kartka z Lwowa 10.V.19, nadruk typ 115.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
19789

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 83 - fantazyjna czcionka nominału.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
19790

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 86.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
19791

1919 wydanie krakowskie, kartka z Krakowa do Pragi z nadrukiem typ 115.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
19792

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 32.

Fi.Cp16IIx
40 PLN