The auction will start on 19.04.2024

Auction 59. WW2 foreign postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16276

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy ostemplowana okolicznościowo 3.5 we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO.


Mi.P251 
30 PLN
16277

1938 Ziemie Zachodnie, druk przesłany miejscowo 29.7 we Wrocławiu, ofrankowany znaczkiem przedstawiającym Ostrów Tumski (Dominsel) i ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę tradycyjne niemieckie pozdrowienie filatelistyczne umieszczone na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.665 
50 PLN
16278

1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na kartce ze Złoczowa 12.XII.39 do Lwowa, stempel cenzury radzieckiej (?), przesyłka o charakterze filatelistycznym.


100 PLN
16279

1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na liście poleconym ze Złoczowa 11.XI.39 do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym.


100 PLN
16280

1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na liście poleconym ze Złoczowa 11.XI.39 do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym.


100 PLN
16281

1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na liście poleconym ze Złoczowa 11.XI.39 do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym.


100 PLN
16282

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.


20 PLN
16283

1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk.


70 PLN
16284

1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
16285

1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec.


20 PLN
16286

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.


20 PLN
16287

1939 Obszary anektowane przez Litwę, ilustrowana karta pocztowa wysłana 16.12 z Wilna z urzędu pocztowego przy dworcu kolejowym, znak opłaty unieważniony kasownikiem "VILNIUS GELEŽINKELIO STOTIS" do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag XVIIIB, okrągły stempelek cenzury Wehrmachtu w Królewcu (Königsberg) i stempel cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego; gwarancja Falkowski.

Fi.AnLCp4
500 PLN
SOLD
16288

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet 3 kart wydania przedrukowego, doskonały stan zachowania.


Mi.P6-8 
40 PLN
16289

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.17-32 
60 PLN
16290

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony, wysłany 14.XII z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "ABO"; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy Kraków 30.XII; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy, wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin; na tym właśnie odcinku mogła być listem lotniczym; przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja.


Mi.594, 682, 736
1 600 PLN
16291

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.6 do Tarnopola, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; stempelek cenzury obozowej; na odwrocie kasownik odbiorczy Tarnopola z 26.VI; doskonały stan zachowania.


250 PLN
16292

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 18.I z Oświęcimia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i dwa wewnętrzne stemple informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


Mi.P227I 
250 PLN
16293

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.


250 PLN
16294

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.8 z Wrocławia do Katowic, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


Mi.P236 
50 PLN
16295

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.8 we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.


Mi.P236 
50 PLN
16296

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki kasownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.15; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


350 PLN
16297

1940 list z Holandii do Warszawy, zalepka i stempel niemieckiej cenzury.


45 PLN
SOLD
16298

1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen.


10 PLN
16299

1940 całostka propagandowa.


10 PLN
SOLD
16300

1940 całostka wydania obiegowego.


10 PLN
16301

1940-1 zestaw wycinków z Libiąża, Zabrzegu i innych.


50 PLN
16302

1940-1 zestaw wycinków z Będzina, Olkusza, Dąbrowy i Krzepic.


80 PLN
16303

1940-1 zestaw wycinków z Lipic.


30 PLN
16304

1940-1 zestaw wycinków z Będzina.


25 PLN
16305

1940 zestaw wycinków z Opatowa.


15 PLN
16306

1940-1 zestaw wycinków z Wręczycy i Miedźna.


20 PLN
SOLD
16307

1940-1 zestaw wycinków z Mierzyna.


20 PLN
16308

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.


20 PLN
16309

1940 list firmowy z Olkusza do Belgii, brak klapy koperty, koperta przycięta od góry.


25 PLN
16310

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Dąbrowie.


15 PLN
16311

1940 kartka firmowa z Będzina 8.11.40 do Niemiec.


40 PLN
16312

1940 miejscowy list polecony z Będzina 3.4.40.


20 PLN
16313

1940-41 zestaw wycinków z przekazów paczkowych - wszystkie z Sosnowca.


35 PLN
16314

1940 list z Koziegłów do Ministerstwa Zdrowia Rzeszy w Berlinie do Opiumstelle, koperta lekko przycięta od góry.


35 PLN
16315

1940 list z Myszkowa 9.8.40 do Berlina.


30 PLN