The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 58. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8696

1923 duży orzeł na tarczy barokowej, 300 mk - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy, wysłany 23.VIII z Mogilna do Bydgoszczy.

Fi.CfpI
30 PLN
11542

1949 VIII WYŚCIG KOLARSKI/ DOOKOŁA POLSKI" Warszawa 1, karta pocztowa skasowana 25.VIII stemplem okolicznościowym (Myślicki 49 056).

Fi.Cp101c
30 PLN
13209

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
350 PLN
13210

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen. i 5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
13211

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen., pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
120 PLN
13212

1918 wydanie warszawskie, częściowy brak nadruku - wyrazu Poczta i części kresek zasłaniających napis GG Warschau; odmiana powstała w wyniku dostania się obcego materiału pomiędzy formę przedrukową, a kartę; nieznaczne pionowe zgięcie; z wielkim prawdopodobieństwem egzemplarz unikalny!!! wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20, reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w opracowaniu obu autorów dotyczącym kart Cp1-3; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
700 PLN
13213

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 11 z Warszawy do Rawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
13214

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; niekatalogowana wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - występują m.in. wspólnie cechy opisowe 2 i 11; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1II
350 PLN
13215

1918 wydanie PP/GGW, całostka z doklejonym znaczkiem za 2,5 fen. z nadrukiem typ 3 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, belka przekreślająca POSTKARTE z niewidocznym podziałem na dwie części.

Fi.Cp1sII
120 PLN
13216

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2I
80 PLN
13217

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa niewielkie odbarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2I
70 PLN
13218

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2I
35 PLN
13219

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 lecz ze spacją na lewo od prawej cyfry 1, w tej konfiguracji nie opisane.

Fi.Cp2I
100 PLN
13220

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1, dwie plamki i stempel własnościowy na odwrocie.

Fi.Cp2II
50 PLN
13221

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
30 PLN
13222

1918 wydanie warszawskie, karta wysłana 30.XII z Warszawy do Zawiercia, pisana ołówkiem, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
100 PLN
13223

1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp2II
400 PLN
13224

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
13225

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp2II
80 PLN
13226

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
13227

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, ciekawy odbity fragment spacji przed prawą cyfrą 1.

Fi.Cp2II
80 PLN
13228

1918 wydanie PP/GGW, kartka wysłana z Łodzi 27.2.19 do Karlsbadu, stempel cenzury przy MSZ, całostka z niekatalogowanym nadrukiem, według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, o cechach nadruku typ 4 z innym podziałem belki przekreślającej napis Postkarte.

Fi.Cp2II
200 PLN
13229

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, kartka wysłana z Łodzi 4.12.18 do Pabianic, wczesne użycie.

Fi.Cp2II
80 PLN
13230

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp3
280 PLN
13231

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 12, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3I
120 PLN
13232

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 12 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, podlepki na odwrocie.

Fi.Cp3I
250 PLN
13233

1918 wydanie PP/GGW, podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Warszawy do Lublina, kartka zwrotnie zaadresowana przez nadawcę, całostka z nadrukami typu 20, na części na odpowiedź nadruk lekko skośny, osobliwe.

Fi.Cp3II
800 PLN
13234

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 22 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3IIB
180 PLN
13235

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym, czyste.

Fi.Cp4
200 PLN
13236

1918 wydanie lubelskie, karta skasowana grzecznościowo 17.I w Lublinie; całostki tego wydania kasowane z oryginalnego obiegu - bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.Cp4Ibx
100 PLN
13237

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, obie stemplowane.

Fi.Cp4
340 PLN
13238

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, jedna stemplowana.

Fi.Cp4a
360 PLN
13239

1918 wydanie lubelskie, dwie całostki na papierze szarożółtym i szarobrązowawym.

Fi.Cp4ax, y
200 PLN
13240

1918 wydanie lubelskie, karta z eksponatu medalowego, całostki na kartonie szarym, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5x
380 PLN
13241

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrunatnym; czyste; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
350 PLN
13242

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, na odwrocie delikatne ślady po podlepkach.

Fi.Cp5IIy
150 PLN
13243

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5y
380 PLN
13244

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga stemplowana.

Fi.Cp5y
340 PLN
13245

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.Ck4IIIt
280 PLN
13246

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
80 PLN