The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 56. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31756

1945 list z Rodgoszczy do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 1706.

Fi.365
Mi.396 
30 PLN
31757

1945 list polecony z Leżajska 10.5.45 do Łodzi, poniemiecka erka i stempel cenzury wojskowej nr 175 na odwrocie.

Fi.365
Mi.396 
80 PLN
31758

1945 zabytki Krakowa, frankatura mieszana: znaczek + gotówka, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 3.XI z miejscowości Zblewo do Starogardu, z powodu braku znaczków o nominale 50 gr, poczta pobrała brakującą należność gotówką, prowizoryczny datownik i stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy 3.11; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Ślady archiwizacji); gwarancja.

Fi.365
Mi.396 
250 PLN
31759

1945 zabytki Krakowa, 3 zł - frankatura pojedyncza, korespondencja między wybitnymi filatelistami polskimi - list polecony wysłany 23.VI przez prof.Stanisława Miksteina z Krakowa do prof.Antoniego Łaszkiewicza w Warszawie, kasownik odbiorczy, cenzura wojskowa nr.1892.

Fi.365
Mi.396 
150 PLN
31760

1945 zabytki Krakowa, 3 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 21.4 z Leżajska do Krakowa, cenzura wojskowa nr.176 z dopisaną literą "a", zwraca uwagę prowizoryczna erka z okresu okupacji; na odwrocie kasownik odbiorczy Kraków z 24.4.

Fi.365
Mi.396 
120 PLN
31761

1945 zabytki Krakowa - pomnik Mikołaja Kopernika, piękny klarowny abklatsch znaczka za 3 zł. i co bardzo rzadkie bez rysunku znaczka na licu.

Fi.365 P4 MK
Mi.396 U
400 PLN
31762

1945 zabytki Gdańska, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL 9.

Fi.365a
Mi.396 
60 PLN
31763

1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem ZL9.

Fi.365a
Mi.396 
70 PLN
31764

1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha.

Fi.365dp
Mi.396DD 
100 PLN
31765

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok na papierze x2 z podwójnym drukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365Dp
Mi.396 
100 PLN
31766

1945 zabytki Krakowa, znaczek z błędem ząbkowania z obiegu pocztowego na papierze z1, gwarancja Walocha.

Fi.365MK
Mi.396 
50 PLN
31767

1945 zabytki Krakowa, czworoblok makulaturowy na papierze x2, gwarancja Walocha.

Fi.365MK
Mi.396 
100 PLN
31768

1945 zabytki Krakowa, znaczek z błędem ząbkowania na papierze x2, gwarancja Walocha.

Fi.365MK
Mi.396 
50 PLN
SOLD
31769

1945 zabytki Krakowa,parka bez perforacji pionowej na papierze z1, gwarancja Walocha.

Fi.365MK
Mi.396 
100 PLN
31770

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze z2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365P
Mi.395 
25 PLN
31771

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze z2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365P
Mi.395 
25 PLN
31772

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok prób w kolorze ciemno liliowym na papierze x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365P2
Mi.396 
100 PLN
31773

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze liliowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365P2
Mi.396 
30 PLN
31774

1945 zabytki Krakowa - pomnik Mikołaja Kopernika, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 3 zł. z podwójnym abklatschem na odwrocie, co rzadkie w położeniu odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.365z1 P4 MK Dp
Mi.396 U
300 PLN
31775

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, czworoblok znaczków za 5 zł. ze znacznym przesunięciem co bardzo rzadkie zarówno perforacji poziomej jak i pionowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.366 MK
Mi.397 
2 400 PLN
31776

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P2
Mi.397 
70 PLN
31777

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P2
Mi.397 
60 PLN
31778

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P4
Mi.397 
100 PLN
31779

1945 Liga Morska, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.367-70
Mi.399-402 
200 PLN
31780

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 "plamka między L a S", gwarancja.

Fi.367 B15
Mi.399 
60 PLN
31781

1945 Liga Morska, 4-ka, lewy dolny znaczek z najładniejszym błędem tego wydania "POŁSKA" zamiast "POLSKA".

Fi.367B18
Mi.399 
70 PLN
31782

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.367 B6, B8
Mi.399 
120 PLN
31783

1945 Liga Morska, mały komplet prób w kolorze czarnym, znaczki za 50gr+2zł i 3+5zł na papierze kartonowym żółtawym, znaczki za 1+3zł i 2+4zł na papierze grubym drzewnym szarawym, bardzo rzadko oferowane w komplecie, doskonały stan zachowania, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.367P2, 368P1, 369
Mi.399-402 
12 000 PLN
31784

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399 
50 PLN
31785

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.20 "1 połączona z ramką", gwarancja.

Fi.368 B18
Mi.400 
30 PLN
31786

1945 Liga Morska, bardzo rzadka próba znaczka w kolorze jasnoniebieskim, gwarancja Schmutz.

Fi.368 P3
Mi.400 P 
3 000 PLN
31787

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

Fi.369B
Mi.401 
120 PLN
31788

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.1 kropka między 4 i 5, na poz.2 uszkodzona litera M, poz.4 kropka pod pierwszą II i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska, poz.5 kropka w cyfrze 5, na poz.6 wcięcie wstęgi pod k w Morska, na poz.8 w części nakładu plama między 2 i +, na poz.21 wcięcie w zewnętrznej sylwetce przedramienia, na poz.22 kropka nad g w Liga, na poz.25 kropka pod M w Morska i w prawym sektorze: na poz.1 plama między 10 i 1945, na poz.5 w części nakładu zniekształcone k w Morska, na poz.8 w części nakładu dwukropek pomiędzy 10:2, na poz.10 przerwane ka w Morska, na poz.16 w części nakładu krótsze 9 w 1945, na poz.18 przerwane k w Morska; plama na banderze na prawo od łokcia, na poz.19 kropka w a Morska, na poz.20 biała plama pod 1920, na poz.24 barwna kropka na drzewcu bandery, na poz.25 Ligac; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; w kilku miejscach na ząbkach punktowe przebarwienia, wszystkie znaczki bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.369 B1-17, B19-20
Mi.401 
1 000 PLN
31789

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "plama przy literze P", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.370B
Mi.402 
60 PLN
31790

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych, praktycznie niewidocznych, przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403 
140 PLN
31791

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok.

Fi.371
Mi.403 
150 PLN
31792

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403 
120 PLN
31793

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
25 PLN
31794

1945 I Kongres Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
30 PLN
31795

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
130 PLN