Auction 56. Communist Poland 1945-1952

31556

Fi.343
Mi.384
70 PLN
31557

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, kartka pocztowa wysłana 11.II.1945 z miejscowości Busko-Zdrój do Działoszyc, cenzura wojskowa nr.710.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
31558

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa z portretem Hitlera, kartę wysłano 19.IV.45 z Błonia do Niepokalanowa, cenzura wojskowa nr.200; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
31559

1944 Goznak, fragment arkusza, materiał badawczy.

Fi.343
Mi.384
45 PLN
31560

1944 Goznak, fragmenty arkusza z IX walca pozycji 31-40, 41-50, 81-90 i 91-100, liczne usterki opisane w literaturze, materiał badawczy.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
31561

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
31562

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, trzy znaczki z błędem z poz. 41 "zniekształcone Z", prawidłowo opłacony miejscowy list polecony wysłany 5.V.1945 w Poznaniu, gwarancja Krawczyk, Walisch.

Fi.343 B1, 343
Mi.364
250 PLN
31563

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasno brązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343MK1, VbMK2
Mi.383b-84 UMw
2 800 PLN
31564

Fi.344
Mi.386
120 PLN
31565

1944 KRN, znaczek z nadrukiem z poz. 48 stemplowany kasownikiem prowizorycznym, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
40 PLN
31566

Fi.344
Mi.386
30 PLN
31567

Fi.344-6
Mi.386-8
350 PLN
31568

1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
40 PLN
31569

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł., prawy z błędem na poz.68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", unieważniona kasownikiem okolicznościowym ŚWIĘTO LUDOWE 20.V.1945 WARSZAWA na wycinku.

Fi.344 B11
Mi.386
120 PLN
31570

Fi.344
Mi.386
1 200 PLN
31571

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387
1 800 PLN
31572

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 28, gwarancja Walocha.

Fi.345
Mi.387
120 PLN
31573

Fi.346
Mi.388
120 PLN
31574

1944 RTRP, znaczek z poz. 74 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
31575

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
240 PLN
31576

Fi.346
Mi.388
25 PLN
31577

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.1945 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388
2 200 PLN
31578

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
31579

1944 Goznak, dolny lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.348B1
Mi.384
50 PLN
31580

90 PLN
31581

1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.

100 PLN
31582

1945 list z Suwałk do Siedlec, znaczki prowizorycznie unieważnione przez napis ołówkiem "Suwałki 9.I.45", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 183, gwarancja Schmutz.

Fi.342
Mi.383
346 PLN
31583

1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
31584

1945 kartka z Puław 25.4.45 do Tworek, niemy kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 168.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
31585

1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
31586

Fi.343
Mi.384
80 PLN
31587

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
31588

Fi.343
Mi.384
120 PLN
31589

1945 kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1723.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
31590

1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
31591

1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
31592

1945 kartka z Dębicy 15.2.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.343
Mi.384
116 PLN
31593

1945 list polecony z Warszawy 4.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 23, ciekawy brak cenzury, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
250 PLN
31594

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
31595

1945 kartka z Będzina 20.7.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 2137.

Fi.343
Mi.384
60 PLN