The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 56. WW2 foreign postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30229

1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.VIII ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy.


Mi.D115, D117 
35 PLN
30230

1938 Ziemie Północne, list z okresu inflacji w kopercie firmowej, wysłany 28.8 z Bytowa (Bütow) do Trzebiatkowa (Tschebiatkow); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.250, 253, 254&nbs
45 PLN
SOLD
30231

1939 Obszary anektowane najpierw przez ZSRR, następnie Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy i ponownie ZSRR - dofrankowana karta wysłana 17.X z urzędu Wilno 2 do Lwowa, znaczek odbarwiony, na odwrocie minimalne pozostałości taśmy klejącej.

Fi.310, Cp80
135 PLN
SOLD
30232

1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.VIII z Olsztynka (Hohenstein) do Bytomia (Beuthen), znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym przedstawiającym mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem w 1914 roku.


Mi.512, W69 
40 PLN
30233

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.IV z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz).


Mi.P236 
20 PLN
30234

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.II w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck).


Mi.P274/05 
50 PLN
30235

1939 list firmowy z Sosnowca do Niemiec.


20 PLN
30236

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.


20 PLN
30237

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.


20 PLN
30238

1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk.


70 PLN
30239

1939 list polecony z Sosnowca 29.1..39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
30240

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet 3 kart wydania przedrukowego, doskonały stan zachowania.


Mi.P6-8 
40 PLN
30241

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.17-32 
60 PLN
30242

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 8.VI ze Stalagu XIB do miejscowości Rubieżewicze, kasownik urzędu okręgowego Nowogródek i odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


135 PLN
SOLD
30243

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.8 z Łodzi (Litzmannstadt) do Poznania, ładnie odbity wirnik propagujący działalność Niemieckiego Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.AnNCp3
Mi.P226I 
40 PLN
30244

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, dofrankowana sowiecka karta pocztowa (część na odpowiedź karty podwójnej), wysłana 20.VII z Baranowicz do wsi Świeciechów pod Annopolem Lubelskim, znaczki unieważnione sowieckim datownikiem; kasownik tranzytowy Mińsk; dwa stemple cenzury niemieckiej; całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
SOLD
30245

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana sowiecka karta pocztowa wysłana 8.VI ze Kostopola do Komorowic (obecnie dzielnica Bielska-Białej); walor w dobrym stanie zachowania.


400 PLN
30246

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca do Uniwersytetu im. J.Piłsudskiego w Warszawie, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem; temat - PIŁSUDSKI.


Mi.P229IF 
40 PLN
30247

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłany 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny kasownik nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
30248

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.2 ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane sowieckim datownikiem, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem).


Mi.681, 594 
600 PLN
30249

1940 list do Kielc, wysłany z wytwórni koniaków STOCK w Bielsku, zwraca uwagę "składana" opłata, list ofrankowany jednym znaczkiem za 12 fen. wysłano 1.I, z niejasnych przyczyn przesyłkę zwrócono do nadawcy, gdzie po dofrankowaniu (kolejny znaczek za 12 fen.) została wysłana ponownie 5.I; niespotykana całość w bardzo dobrym stanie zachowania, duża ciekawostka!!!


Mi.519 
200 PLN
30250

1940list z Krzemieńca 25.11.40 do Lwowa, radzieckie znaczki i stemple, polski wirmik ze Lwowa jako jeden ze stempli odbiorczych.


70 PLN
SOLD
30251

1940list ze Stanów Zjednoczonych 31.10.40 do Warszawy, zalepka i stemple cenzury niemieckiej.


70 PLN
SOLD
30252

1940 list ze Stanów Zjednoczonych 20.06.40 do Warszawy, stempel propagandowy na froncie i zalepki niemieckiej cenzury na odwrocie, gwarancja.


80 PLN
SOLD
30253

1940 całostka wydania obiegowego.


20 PLN
30254

1940 całostka propagandowa.


10 PLN
30255

1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen.


20 PLN
30256

1940 list firmowy z Dąbrowy.


25 PLN
30257

1940 list polecony z Grodźca 6.8.40 do Będzina.


30 PLN
30258

1940 list polecony z Dąbrowy 14.5.40 do Krakowa, na odwrocie stemple odbiorcze.


50 PLN
30259

1940 list z Kamienicy Polskiej 15.3.40 do Katowic.


30 PLN
30260

1940 list firmowy z Mikołowa.


30 PLN
30261

1940 list z Czeladzi do Berlina.


30 PLN
30262

1940 list polecony z Będzina do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.


35 PLN
30263

1940 list urzędowy z Dąbrowy do Będzina.


15 PLN
30264

1940 list polecony z Grodźca do Berlina, koperta przycięta od góry, na odwrocie stempel odbiorczy.


50 PLN
30265

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.


20 PLN
30266

1940 list polecony z Czeladzi do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.


60 PLN
30267

1940 list z Będzina do Berlina.


25 PLN
30268

1940 list firmowy z Olkusza do Belgii, brak klapy koperty, koperta przycięta od góry.


25 PLN