Auction 55. Local postage 1918-1919

21613

1918 Brzeziny, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau", z nadrukami lokalnymi na wycinkach, skasowane miejscowym kasownikiem.

Fi.4-8, 10-14
100 PLN
21614

1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według W.Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedyńcztych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedyńczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przewaznie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW; lekkie przebarwienia jak na większości znaczków z obiegu, poza tym w ładnym stanie; gwarancja Gryżewski.

20 000 PLN
21615

1918 Jędrzejów, kasowane na kopercie znaczki dobroczynne z dopłatą na tzw fundusz cesarza Karola ("Karlfonds") z lokalnym nadrukiem.

Fi.73-75
80 PLN
21616

1918 Kalisz, znaczki V wydania.

80 PLN
21617

1918 Kalisz, zestaw znaczków z nadrukiem lokalnym.

70 PLN
21618

1918 Koło - wydanie II, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 f. z lokalnym nadrukiem o charakterystycznym rdzawoczerwonym odcieniu, bez gumy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.10
200 PLN
21619

1918 Koło - wydanie II, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim z lokalnym nadrukiem, gwarancja.

Fi.16a
400 PLN
21620

1918 Konin, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z bardzo rzadkim i w dodatku czytelnie odbitym lokalnym nadrukiem typu I, piękny stan, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja Gryżewski.

1 300 PLN
21621

1918 Łęczyca, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 f. z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Ernst, Falkowski.

Fi.8a No
800 PLN
21622

1918 Maków, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

160 PLN
21623

1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze niebieskim z lokalnym nadrukiem, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

Fi.7a
150 PLN
21624

1918 Myślenice, DZIELONY ZNACZEK opłaty za 10 h. + znaczek za 20 h. z lokalnymi nadrukami typu IIIA na karcie pocztowej wysłanej 31.XII do Krakowa, obok znaczka adnotacja "brak marek po 5 h.", podręcznik Polskie Znaki Pocztowe (t.III str.109) odnotowuje użycie znaczków dzielonych w Myślenicach w styczniu 1919; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, na karcie albumowej; gwarancja Krawczyk.

Mi.188, 222
670 PLN
21625

1918 Myślenice, znaczek dopłaty za 1 h. z lokalnym odwróconym nadrukiem typu IV, bardzo rzadki, lekki ślad podlepki, ładny stan, gwarancja Mikstein.

Mi.P58 No
500 PLN
21626

1918 Olkusz, czysty znaczek za 3 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.55
200 PLN
21627

1918 Otwock, karta pocztowa wysłana 20.7 z Częstochowy, fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; co ciekawe jest to dalszy ciąg kartki sprzedanej na zeszłorocznej aukcji; nowa gwarancja.

8 000 PLN
21628

1918 Pułtusk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

150 PLN
21629

1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym.

180 PLN
21630

1918 Sieradz, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z nadrukami lokalnymi, skasowane miejscowym kasownikiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-10
570 PLN
21631

1918 Tarnów, komplet znaczków opłaty, z najrzadszymi wartościami za 3 Kr. i za 10 Kr. oraz znaczek dopłaty za 1 Kr., z lokalnym nadrukiem typu III, skasowane 30.I na kopercie; na odwrocie ślady pieczęci lakowych; znaczki w bardzo ładnym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.30-48, 58
600 PLN
21632

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.199 No
200 PLN
21633

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.221 No
200 PLN
21634

1918 Tarnów, znaczek z lokalnym nadrukiem.

50 PLN
21635

1918 Tarnów, znaczki gazetowe z lokalnym nadrukiem.

50 PLN
21636

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, dodatkowo znaczki dopłaty i pospieszny, wszystkie kasowane na wycinkach, gwarancja Krawczyk.

Mi.185-89, 194-99, 2
1 000 PLN
21637

1918 Tarnów, znaczek z nadrukiem drugiego wydania.

25 PLN
21638

1918 Włocławek, czysty znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem typu I, bardzo ładny stan; gwarancja Danowski, Schmutz.

Fi.8a
300 PLN
21639

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem "Na Skarb / Narodowy", znaczek za 15 fen. mała podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.18, 19
130 PLN
21640

1918 Włocławek, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem - II wydanie i z kasownikiem prowizorycznym, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja.

Fi.19
240 PLN
21641

1918 Włocławek, seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym typu III, skasowana na wycinkach.

Fi.24-33
150 PLN
21642

1918 Zduńska Wola - wydanie I, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 f. z unikalnym nadrukiem lokalnym, bez gumy - znaczki te, dofrankowujące karty pocztowe z 7,5 f. do koniecznej opłaty 10 f. pozostawały niekiedy nieskasowane; inne czyste niespotykane, żadne nie są katalogowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Jungjohann BPP, Rachmanow, Bojanowicz.

6 000 PLN
21643

1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 h. z lokalnym nadrukiem, pierwszy w pięknym stanie, drugi ze słabym prawym dolnym narożnikiem; gwarancja.

Fi.1, 5
180 PLN