Auction 54. Neubrandenburg

17756

1942 listownik z obozu, wysłany 16.IV do Bydgoszczy, cenzura.

30 PLN
17757

380 PLN
17758

420 PLN
17759

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czrnym, gwarancja Schmutz.

400 PLN
17760

1944 świetlica, gwarancja Schmutz.

800 PLN
17761

1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze karminowoczerwonym na białym gładkim średnim papierze (błędnie opisanym w katalogu Fischer jako 4ax4C), bez perforacji poziomej na górze, gwarancja i opis 4c wg.Machowskiego Schmutz.

Fi.4ax3C
300 PLN
17762

1944 Syrenka, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
70 PLN
17763

Fi.4ay1A
250 PLN
17764

Fi.4bx3C
150 PLN
17765

1944 syrenka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4cx3C
70 PLN
17766

1944 kapliczka obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5Iax4A
180 PLN
17767

1944 kapliczka obozowa, gwarancja Jendroszek.

Fi.5Iax4C
72 PLN
17768

1944 kapliczka obozowa, gwarancja Schmutz.

Fi.5IIbx3C
140 PLN
17769

Fi.5IIbx3C
120 PLN
17770

1944 Gryf, gwarancja i oznaczenie.

Fi.6ax4C
240 PLN
17771

1944 znaczek na papierze x4, gwarancja Schmutz.

Fi.6ax4C
250 PLN
17772

1944 widok sceny teatralnej, gwarancja Schmutz.

Fi.7Iax2C
120 PLN
17773

1944 widok sceny teatralnej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.7IIcx3C
70 PLN
17774

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

400 PLN
17775

360 PLN
17776

Fi.8, Cp2x
1 200 PLN
17777

1944 Caritas, gwarancja Schmutz.

240 PLN
17778

Fi.9ax2, 9bx2
600 PLN
17779

1944 Caritas, znaczek za 5 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim grubym niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami), gwarancja Schmutz.

Fi.9bx2
300 PLN
17780

500 PLN
17781

1944 grafika obozowa, przygotowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 1945, symboliczny rysunek z napisem DOSIEGO ROKU; dobry stan zachowania (lewy dolny narożnik słabszy).

500 PLN
17782

1944 Gryf, czysta karta pocztowa, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

150 PLN
17783

1944 Gryf, gwarancja Schmutz.

100 PLN
17784

1944 Caritas, kartka z zawiadomieniem z biblioteki.

Fi.Cp2
200 PLN
17785

1944 Caritas, całostka obozu IIE użyta w obozie IID, karta pocztowa-druk biblioteczny na papierze zielonym liniowanym grubym, bez napisu POCZTÓWKA, wysłana 7.VII; tekst druku wzoru stosowanego w obozie IIE Neubrandenburg, dodrukowano lub dostemplowano napis "BIBLIOTEKA BELETRYSTYKI POLSKIEJ OBOZU IID"; ciekawy ten walor powstał najpewniej w okresie łączenia obozów IID i IIE, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku; bardzo dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta)gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2z
350 PLN
17786

1944 kartka na papierze z, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2z
80 PLN
17787

1944 Syrena, karta pocztowa na papierze szary szorstki sztywny, znak opłaty z usterką, bez napisu POCZTÓWKA; datowana 8.IV, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3IIy
200 PLN