Auction 52. Foreign Postage on Polish territory

43

1832 kompletny list z Poznania do Głogowa.

70 PLN
44

1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny niebieski "Merkury" na kompletnej gazecie !!! znaczek o nominale 0,6 Kr w typie II używany wyłącznie do opłacania wysyłki prasy i broszur, egzemplarz z dolnym marginesem na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 17.VIII.1856, wysłanej do magistratu w Nowym Sączu, walor obecnie nieczęsto spotykany; bardzo stan zachowania (Fi.1125.-).

Mi.6II
800 PLN
45

Mi.4Y
600 PLN
46

1857 I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.II z Krakowa do Pilzna; znaczek ładnie cięty; na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy "pisany" Pilzno; całość w dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony).

Mi.4Y
100 PLN
47

Mi.5Y
300 PLN
48

1861 austriacki znaczek gazetowy, użyty do opłaty druku, wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa (Fi.1375,-)!

Mi.23
700 PLN
49

1861 obwoluta listu urzędowy ze Starego Sącza do Tarnowa.

50 PLN
50

1862 około, austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) skasowany 5.IV na kompletnej opasce, adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro)!!!

Mi.23a
300 PLN
51

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).

30 PLN
52

1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, znaczek opłaty za polecenie naklejony na odwrocie nieuszkodzony!!! (zazwyczaj był on rozrywany przy otwieraniu przesyłki); na froncie stempelek RECOMMANDIRT; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania.

Mi.32, 33
500 PLN
53

1863 obwoluta listu z Poznania do Wałcza (Deutch Crone).

30 PLN
54

1863 kompletny list urzędowy z Fraustadt (Wschowa).

25 PLN
55

1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr. na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15.VI z Krakowa do Wiednia; na odwrocie kasowniki odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania

Mi.U35
150 PLN
56

1866 pruska koperta formatu 147,5 x 84,5 mm, gumowanie o większej długości, znak opłaty w kolorze błękitu pruskiego, wysłana 22.5 z Berlina do Szczecina, kasownik odbiorczy "BESTELLUNG No1" na odwrocie.

Mi.U27Ab
100 PLN
57

1867 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej.

40 PLN
58

1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec).

30 PLN
59

1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa.

25 PLN
60

1871 kartka z Krakowa do Oderbergu (Odrzycka).

10 PLN
61

1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.

40 PLN
62

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1/2 grosza, wysłany 30.XII z miejscowości Kędzierzyn-Koźle (Cosel) do Kobylic (Kobelwitz), przesyłka nie została doręczona i zwrócona do nadawcy; dodatkowe kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.D3
150 PLN
63

50 PLN
64

1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), prawdopodobnie urzędnik pocztowy wycinał znaczek z oddzielonego wcześniej z arkusza pionowego paska znaczków, a ponieważ zrobił to niezbyt dokładnie stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór"; wysoka wycena katalogowa.

Mi.14
250 PLN
65

Mi.42
400 PLN
66

40 PLN
67

Mi.37I
300 PLN
68

1877 list urzędowy z Lissy (Leszna), w środku odbitka pieczęci pocztowej.

40 PLN
69

1879 kompletny list urzędowy z Nowego Sącza do Limanowej.

30 PLN
70

1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic.

15 PLN
71

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).

20 PLN
72

1880 około, obwoluta listu z Świdwina (Schievelbein) do Okonka na Pomorzu.

15 PLN
73

Mi.37, 38
500 PLN
74

1881 kartka pocztowa z Mławy do Warszawy.

40 PLN
75

Mi.39I
200 PLN
76

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; doskonały stan zachowania.

Mi.P6
100 PLN
77

1886 kompletny list urzędowy ze Starego Sącza do Nowego Sącza.

30 PLN
78

30 PLN
79

1887 zagraniczny list polecony nadany 7.VI w urzędzie filialnym Kraków, adresowany do Tomska na Syberii, wysoka (20 kr.) pojedyncza frankatura, rzadko spotykana erka (ornamenty na poziomej linii dorysowane czarnym tuszem), stempel odbiorczy Tomska; rzadka destynacja, wysoka wycena katalogowa!! doskonały stan zachowania.

Mi.48
400 PLN
80

1887 kompletny list urzędowy z Krakowa do Przeginii Duchownej, stempel odbiorczy na odwrocie.

30 PLN
81

90 PLN
82

1889 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 15.III z Zakopanego do Wiednia, kasownik odbiorczy, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem K.K.FACHSCHULE FÜR HOLZ-INDUSTRIE IN ZAKOPANE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P46
80 PLN