The auction will start on 19.04.2024

Auction 52. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6779

1915 XII lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 17.II, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); na odwrocie tekst pisany przez różne osoby - 3 osobne listy; karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla.

Fi.15a
500 PLN
6780

1918 list poczta lotniczej na trasie Lwów Kraków.

Fi.24
300 PLN
6781

1918 list z Krakowa 3.IV.1918 do Wiednia wysłany pierwszym lotem na tej trasie.

Fi.26a
700 PLN
6782

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ !!! poczta cywilna Kraków - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 14.V z Krakowa do Wiednia, dodatkowy stempelek KRAKÓW POCZTA LOTNICZA, kasowniki odbiorcze na odwrocie.

Fi.26b
300 PLN
6783

1918 Budapeszt - Wiedeń - Kraków - Lwów, list lotniczy wysłany 7.VII - dzień po otwarciu linii komunikacyjnej na jej przedłużeniu - z Budapesztu do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.28b
Mi.210, 202, 203&nbs
400 PLN
6784

1918 Poczta wojskowa Wiedeń - Kraków - Lwów - Kijów, wycinek koperty przesłanej 17.IV ze Lwowa, ofrankowanej znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji na tej trasie.


Mi.225-227x 
100 PLN
6785

1922 "CFRNA" połączenie lotnicze Warszawa-Praga-Strasburg-Paryż, polecony list lotniczy wysłany 9.10 ze Lwowa do Warszawy, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "300", stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy Strasbourg 14.10 adnotacja o niedoręczalności przesyłki i stempelek "DESTINATAIRE INCONNU A STRASBOUR ALSACE" i dodatkowo na froncie "RETOUR A L'ENVOYEUR", kasownik odbiorczy Warszawa 19.X; całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.14
1 500 PLN
6786

1926 karta pocztowa (druki) przesłana 5.VIII z Krakowa pocztą lotniczą do Wiednia, a stamtąd poczta zwykłą do Schwarzenbach, kasownik tranzytowy Wiedeń i odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).


250 PLN
6787

1928 list lotniczy wysłany 29.VI z Lublińca do Kurytyby w Brazylii, kasownik odbiorczy 16.VII; regularną komunikację z Ameryką Południową uruchomiono dopiero w październiku tego roku; nietypowy kierunek wysyłki.


700 PLN
6788

1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, okolicznościowy czerwony stempelek z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań", 1.VI lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania; sygnowany R.Tocila, gwarancja Vaumund PP.

Fi.93a
500 PLN
6789

1929 Szwajcaria, rzadka karta lotnicza prywatnego nakładu wydana z okazji Miedzynarodowego Meetingu Lotniczego Zurich 1927, dofrankowana i przesłana 5.X pocztą lotniczą z Zurichu do Bazylei, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN
6790

1930 Szwecja, I lot Kalmar - Sztokholm, list lotniczy, wysłany 2.VI, kasownik odbiorczy.


Mi.175, 213 
80 PLN
6791

1930 Dornier DO X, list wysłany 13.XI z Friedrichshafen do Nowego Jorku, przewieziony na pokładzie największego ówczesnego samolotu świata - dwunastosilnikowej łodzi latającej, podczas jego pierwszego lotu na trasie Europa - Ameryka Południowa - Stany Zjednoczone; same znaczki na liście bardzo wysoko wycenione (Mi.500 euro).


Mi.384 
900 PLN
6792

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię, dosyłka z Holandii, widokówka wysłana 24.VI z Gravenhagen do Rejkjawiku; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 113).


600 PLN
6793

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Austrii, list przesłany 12.VII do Raciborza, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 118).


Mi.485, 472, 476&nbs
225 PLN
SOLD
6794

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, poczta boliwijska, widokówka wysłana 1.V z Cochabamba do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 160).


150 PLN
6795

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, widokówka wysłana 22.IV z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 152III).


220 PLN
6796

1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie.


Mi.473-477 
60 PLN
6797

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, list ofrankowany rzadkim znaczkiem za 2 Reichsmark z ładnym marginesem, wysłany 7.VIII z pokładu sterowca do Recife, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 223).


Mi.440 
800 PLN
6798

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - list polecony wysłany 24.V z Rodos adresowany do Brazylii, przesłany do Rzymu, a stamtąd 29.V do Ameryki Południowej (Sieger 211).


Mi.118, 20, 23 
1 000 PLN
6799

1934 list z lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Poznań - Berlin, wysłany z Warszawy do Holandii.

Fi.118a
170 PLN
6800

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.VIII z klubu lotniczego w Malang do szkoły szybowcowej w Grunau (Jeżów Sudecki), niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).


250 PLN
6801

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 14.IV z Sao Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki); na odwrocie efektowna nalepka STANAVO; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


250 PLN
6802

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki); dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.


250 PLN
6803

1935 Poczta szybowcowa, III Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, lot Ustjanowa - Lwów 28.IX, przewieziono 75 sztuk poczty, gwarancja Vaumund PP.

Fi.1b
400 PLN
6804

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, balon "Legionowo"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.11a
60 PLN
6805

1935 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, poczta urugwajska, polecona karta pocztowa, wysłana 9.IV z Montevideo do Friedrichshafen; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 291).


150 PLN
6806

1935 Indie Holenderskie, list lotniczy wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do Grunau (obecnie Jeżów Sudecki).


100 PLN
6807

1935 Argentyna, list lotniczy wysłany 5.II z Buenos Aires do Grunau (Jeżów Sudecki).


50 PLN
6808

1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty.

Fi.2
400 PLN
6809

1936 I lot balonu "Kraków" z okazji Dni Krakowa, dekoracyjna miejscowa karta pocztowa z dodatkową nalepką LOPP (Fi.V8), dodatkowe zielone stempelki POCZTA BALONOWA i trójkątny POCZTA RUCHOMA; datownik odbiorczy Alwernia; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.16a
200 PLN
6810

1936 list lotniczy wysłany 12.XI z Warszawy do Buenos Aires, wysoka frankatura opłacona znaczkami o najwyższych nominałach; dodatkowo znaczek za 30 gr. z silnie przesuniętą, dochodzącą do rysunku, perforacją pionową; paryski kasownik przejściowy; stempel odbiorczy 18.XI; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.291, 290, 285
Mi.312, 311, 306&nbs
250 PLN
6811

1936 Brazylia, list lotniczy, ofrankowany m.in specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej, wysłany 23.IX z klubu szybowcowego w Porto Alegre, przesłany linią lotniczą "Air France" do szkoły szybowcowej w Grunau.


180 PLN
6812

1936 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Północnej, koperta ofrankowana specjalnymi znaczkami dla poczty zeppelinowej, wysłana w pierwszym dniu ich obiegu 1.V z Triesenbergu do Nowego Jorku; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 408).


Mi.149-150 
600 PLN
6813

1937 Warszawa - Helsinki - Warszawa, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, niedoręczony, powrócił 30.V do Warszawy pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.132d
250 PLN
6814

1937 Pierwszy lot Warszawa - Helsinki, powrót pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna, całość ogólnie w dobrym stanie zachowania (zaczernione dane nadawcy i adresata).

Fi.132d
200 PLN
6815

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Mościce I", dodatkowo odbity stempelek balonu "Legionowo"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego; nietypowa całość.

Fi.25j
300 PLN
6816

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przewieziony balonem "Pomorze" zdyskwalifikowanym z uwagi na lądowanie poza granicami RP (Rumunia); pocztę dowieziono do urzędu pocztowego Załucze.

Fi.25k
250 PLN
6817

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, koperta przesłana balonem "Poznań".

Fi.25l
250 PLN
6818

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Pomorze".

Fi.29d
200 PLN