Auction 50. Local postage 1918-1919

18714

1918 Brzeziny, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau", z nadrukami lokalnymi na wycinkach, skasowane miejscowym kasownikiem.

Fi.4-8, 10-14
100 PLN
18715

1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według W.Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedyńcztych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedyńczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przewaznie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW; lekkie przebarwienia jak na większości znaczków z obiegu, poza tym w ładnym stanie; gwarancja Gryżewski.

24 000 PLN
18716

1918 Kalisz, całostka z nadrukiem drugiego wydania.

30 PLN
18717

1918 Kalisz, zestaw znaczków z nadrukiem lokalnym.

145 PLN
18718

1918 Kalisz, kartka z lokalnym nadrukiem grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp2A
150 PLN
18719

1918 Koło - wydanie II, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 f. z lokalnym nadrukiem o charakterystycznym rdzawoczerwonym odcieniu, bez gumy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.10
250 PLN
18720

1918 Koło - wydanie II, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim z lokalnym nadrukiem, gwarancja.

Fi.16a
500 PLN
18721

1918 Konin, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z bardzo rzadkim i w dodatku czytelnie odbitym lokalnym nadrukiem typu I, piękny stan, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja Gryżewski.

2 000 PLN
18722

1918 Łęczyca, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 f. z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Ernst, Falkowski.

Fi.8a No
1 200 PLN
18723

1918 Myślenice, znaczek dopłaty za 1 h. z lokalnym odwróconym nadrukiem typu IV, bardzo rzadki, lekki ślad podlepki, ładny stan, gwarancja Mikstein.

Mi.P58 No
600 PLN
18724

1918 Myślenice, DZIELONY ZNACZEK opłaty za 10 h. + znaczek za 20 h. z lokalnymi nadrukami typu IIIA na karcie pocztowej wysłanej 31.XII do Krakowa, obok znaczka adnotacja "brak marek po 5 h.", podręcznik Polskie Znaki Pocztowe (t.III str.109) odnotowuje użycie znaczków dzielonych w Myślenicach w styczniu 1919; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, na karcie albumowej; gwarancja Krawczyk.

Mi.188, 222
800 PLN
18725

1918 Tarnów, znaczki III wydania na wycinkach.

Fi.1-21
140 PLN
18726

1918 Tarnów, komplet znaczków opłaty, z najrzadszymi wartościami za 3 Kr. i za 10 Kr. oraz znaczek dopłaty za 1 Kr., z lokalnym nadrukiem typu III, skasowane 30.I na kopercie; na odwrocie ślady pieczęci lakowych; znaczki w bardzo ładnym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.30-48, 58
750 PLN
18727

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 1 Kr. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.199 No
180 PLN
18728

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Mi.221 No
180 PLN
18729

1918 Tarnów, znaczki gazetowe z lokalnym nadrukiem.

80 PLN
18730

1918 Tarnów, znaczek z lokalnym nadrukiem.

60 PLN
18731

20 PLN
18732

10 PLN
18733

1918 Tarnów, znaczki wydania lokalnego na grzecznościowym liście do Krakowa.

140 PLN
18734

1918 Tarnów, znaczki z nadrukiem lokalnym grzecznościowo stemplowane na kopercie.

70 PLN
18735

15 PLN
18736

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem "Na Skarb / Narodowy", znaczek za 15 fen. mała podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.18, 19
130 PLN
18737

1918 Włocławek, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem - II wydanie i z kasownikiem prowizorycznym, ze zbioru i z sygnaturą Rachmanowa, gwarancja.

Fi.19
240 PLN
18738

1918 Włocławek, seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym typu III, skasowana na wycinkach.

Fi.24-33
150 PLN
18739

1918 Zduńska Wola - wydanie I, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 f. z unikalnym nadrukiem lokalnym, bez gumy - znaczki te, dofrankowujące karty pocztowe z 7,5 f. do koniecznej opłaty 10 f. pozostawały niekiedy nieskasowane; inne czyste niespotykane, żadne nie są katalogowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Jungjohann BPP, Rachmanow, Bojanowicz.

6 000 PLN
18740

1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 h. z lokalnym nadrukiem, piękny stan; gwarancja.

Fi.1, 5
250 PLN
18741

1921 Słuck, wydanie Nadzwyczajnej Rady Słuczczyzny, nadruk białoruskiej Pogoni, skrótu rosyjskiego brzmienia nazwy Rady i nominału w walucie kopiejkowej, przygotowane jako znaczki opłaty za doręczanie listów w Słucku, niedoszłe do obiegu, marginesowa seria czysta.

Fi.1-3
150 PLN
18742

1921 Słuck, wydanie Nadzwyczajnej Rady Słuczczyzny, nadruk białoruskiej Pogoni, skrótu rosyjskiego brzmienia nazwy Rady i nominału w walucie kopiejkowej, przygotowane jako znaczki opłaty za doręczanie listów w Słucku, niedoszłe do obiegu, znaczki złamane w poziomie.

140 PLN
18743

1921 wydanie Nadzwyczajnej Rady Słuczczyzny, nadruk białoruskiej Pogoni, skrótu rosyjskiego brzmienia nazwy Rady i nominału w walucie kopiejkowej, przygotowane jako znaczki opłaty za doręczanie listów w Słucku, niedoszłe do obiegu, seria czysta w czworoblokach.

Fi.1-3
360 PLN