The auction will start on 19.04.2024

Auction 42. Postcards from Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5626

1899 widokówka Warszawa, "Souvenir de Varsovie", karta litograficzna, z obiegu (znaczek zdjęty), bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
5627

1900 około, widokówka Kłodzko - Gruss aus Glatz, litografia czysta, bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
5628

1900 około, widokówka Sopot - Familienbad und Promenade, podbarwiana litograficznie, czysta, doskonały stan zachowania.


200 PLN
5629

1900 widokówka Sopot - kościół garnizonowy św.Jerzego "Gruss aus Zoppot - Erlöserkirche", dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia).


150 PLN
5630

1901 widokówka Gdańsk, z secesyjną tłoczoną ramką, z obiegu, doskonały stan zachowania.


150 PLN
5631

1902 widokówka Warszawa - do patrzenia "pod światło", czysta, bardzo dobry stan zachowania


120 PLN
5632

1902 widokówka Chełmno (Kulm), ramka litograficzna, z obiegu, doskonały stan zachowania.


150 PLN
5633

1903 Wrocław, widok na ratusz.Piękna litografia, długi adres


38 PLN
5634

1907 widokówka Worochata, ambulans ..onezö - Stanisławów.


40 PLN
SOLD
5635

1907 widokówka Łódź - Gazownia, wysłana z Łodzi do Noumea na Nowej Kaledonii !!! doskonały stan zachowania.


250 PLN
5636

1909 widokówka Częstochowa, czysta (zapisana z tyłu).


30 PLN
5637

1909 widokówka Barlinek (Berlinchen), z obiegu.


60 PLN
5638

1910 około, widokówka Śnieżka (Schneekoppe)- budynki na szczycie, czysta.


20 PLN
5639

1911 widokówka Kalisz - Gmach Ministerium spraw wewnętrznych, z obiegu (znaczek zdjęty).


50 PLN
SOLD
5640

1911 widokówka Tatry - Staw Smerczyński w dolinie Kościeliskiej, czysta.


50 PLN
5641

1911 widokówka "Na Biwaku", ręcznie podbarwiana, przedstawiająca żołnierzy Legionów Polskich we Włoszech, czysta.


60 PLN
5642

1911 widokówka artystyczna "Kury" wydana z okazji Świąt Wielkanocnych, litografia sygnowana przez Stanisława Matejkę - wnuka słynnego Jana Matejki, karta z obiegu, wysłana 13.IV miejscowo w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
5643

1912 widokówka Tarnopol, barwiona litograficznie, czysta.


60 PLN
5644

1912 widokówka Kołobrzeg (Kolberg), czysta.


100 PLN
5645

1912 widokówka Grudziądz, litografia sygnowana RT, z obiegu, idealny stan zachowania.


150 PLN
5646

1912 widokówka Grudziądz, z obiegu.


25 PLN
SOLD
5647

1912 widokówka patriotyczna "Mazur", czysta.


40 PLN
5648

1913 Poznań, sala balowa Akademii Królewskiej.


35 PLN
5649

1913 widokówka Grudziądz, czysta.


35 PLN
5650

1913 widokówka Gdańsk, z obiegu.


25 PLN
5651

1913 widokówka Chełm, czysta.


40 PLN
5652

1913 widokówka Grudziądz, czysta.


45 PLN
5653

1914 widokówka.


10 PLN
5654

1914 widokówka Starokonstantynów, czysta.


70 PLN
5655

1914 widokówka Pelplin, z obiegu (z zeszyciku).


30 PLN
5656

1914 widokówka Malbork, czysta.


70 PLN
5657

1914 widokówka Gdańsk, litografia, idealny stan zachowania.


100 PLN
5658

1915 widokówka Poznań, z obiegu.


15 PLN
5659

1915 widokówka Wschowa (Fraustadt) - rynek, litografia sygnowana RW, z obiegu.


150 PLN
5660

1915 widokówka Przemyśl - walki na przedpolu twierdzy, czysta.


40 PLN
5661

1915 widokówka Żywiec, z obiegu.


40 PLN
5662

1915 widokówka Wrocław, z obiegu 1915.


20 PLN
5663

1915 litografia, kartka pocztowa Czerwony Krzyż wysłana ze Szczecina.


45 PLN
5664

1915 widokówka Łódź, z obiegu.


60 PLN
SOLD
5665

1916 widokówka Warszawa - Ratusz, czysta (z książeczki).


40 PLN