Auction 42. Plebiscites 1920-1922

2407

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 5 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

25 PLN
2408

1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I) skasowana na kopercie 12.IV, a więc na kilka dni przed ich oficjalnym wprowadzeniem do obiegu (!) w urzędzie Cieszyn 2.

Fi.1-10I
150 PLN
2409

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria znaczków z nadrukiem typ I.

Fi.1-10I
10 PLN
2410

1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I), znaczki naklejone na karty wydania definitywnego, skasowane w Bielsku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-10I; Cp25, Cp31
150 PLN
2411

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria znaczków z nadrukiem typ II.

Fi.1-10II
110 PLN
2412

1920 seria bez znaczka za znaczka za 5 mk. na liście ekspresowym z Markushof (Markusy) 11.7.20 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.1-13
90 PLN
2413

1920 znaczki niemieckie z nadrukiem dla plebiscytu w Olsztynie, seria z odmianami, najdroższy znaczek 4b z gwarancją Schmutz.

Fi.1-14a, b, c
1 400 PLN
2414

Fi.1-14a, b, c
1 000 PLN
2415

1920 seria podstawowa znaczków dla plebiscytu w Kwidzynie.

Fi.1-14y
300 PLN
2416

1920 Górny Śląsk, znaczki I i II wydania (serie), w tym najrzadsza wartość 50/5 Mk, skasowane na kopercie listu poleconego wysłanego 21.III z Opola do Kłodzka, kasownik odbiorczy na odwrocie; gwarancja Krawczyk.

Fi.1-9, 10-12
400 PLN
2417

1920 wydanie Komisji Rządzącej Górnego Śląska, kompletna seria z odmianami.

Fi.1a-9b
300 PLN
2418

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 10 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

25 PLN
2419

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, list z Ustronia 12.VII.20 do Pragi, opłata zgodna z taryfa za list zagraniczny w wysokości 1 mk., charakterystyczny kasownik Ustronia z lustrzaną odbitką litery N w USTROŃ.

Fi.2, 3, 4, 5
250 PLN
2420

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 15 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

30 PLN
2421

1920 wydanie dla Sląska Cieszyńskiego kartka austriacka z dodatkowym znaczkiem za 15 fen. nadana z Cieszyna 17.IV.20 do Austrii, opłata za taka kartkę wynosiła 20 fen., a do opłaty zaliczono częściowo austriacką kartkę bez unaradawiającego nadruku nie mającą już mocy obiegowej użyta, jeden z pierwszych dni uzycia znaczków z nadrukiem "S.O. 1920" - wprowadzono do obiegu 15.IV.

300 PLN
2422

1920 kartka z Bytomia 21.2.20.

Fi.3, 4
30 PLN
2423

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 25 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

30 PLN
2424

1920 znaczek wydania przedrukowego dla obszaru plebiscytowego Kwidzyna, gwarancja Schmutz.

120 PLN
2425

1920 Olsztyn, I wydanie plebiscytowe, znaczek "zwycięstwa" za 15 Pf. - nadruk ALLENSTEIN nie zakrywa DEUTSCHES REICH - nakład z lipca po wygraniu przez Niemcy plebiscytu (Fi.400.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4bI
300 PLN
2426

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 50 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

30 PLN
2427

1920 Śląsk Cieszyński, najwcześniejsze znane użycie znaczków plebiscytowych !!! list polecony wysłany 14.IV z urzędu pocztowego Cieszyn 1 do Bazylei, opłacony znaczkami za 50 f. z nadrukiem typu I, wydanie przedrukowe wprowadzono oficjalnie do obiegu 15.IV, ale znaczki z pewnością zostały do urzędów, a przynajmniej głównego, dostarczone już wcześniej, kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 600 PLN
2428

1920 list z Świętochłowic 11.5.20 do Będzina.

70 PLN
2429

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek z silnym abklaczem, rzadkie na tym wydaniu.

90 PLN
2430

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 1 kr., uszkodzone marginesy, w prawym górnym rogu perforacja na zagiętym narożniku arkusza, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

30 PLN
2431

1920 czworoblok znaczków urzędowych z numerem nakładu HAN na marginesie.

85 PLN
2432

1920 parka znaczków urzędowych z numerem nakładu HAN na marginesie.

Fi.10
10 PLN
2433

1920 wydanie przedrukowe, podstawowa seria, znaczek 50/5 gwarancja Schmutz.

Fi.10-12
140 PLN
2434

1920 wydanie przedrukowe, trzy odmiany znaczka podstawowego.

Fi.10a,b,c
35 PLN
2435

Fi.11a,b,c
35 PLN
2436

1920 II wydanie plebiscytowe dla Górnego Śląska, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędem "H nad COMMISSION", na szarym papierze, gwarancja.

Fi.11 B
40 PLN
2437

Fi.12
10 PLN
2438

Fi.12
10 PLN
2439

1920 wydanie przedrukowe,znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.12aa
50 PLN
2440

1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Schmutz.

Fi.12aa
200 PLN
2441

Fi.12b
500 PLN
2442

1920 II wydanie plebiscytowe dla Górnego Śląska, znaczek za 50 fen./5 mk. - Mi.typ Ia - w kolorze czerwonopomarańczowym z nakładu berneńskiego z matowym nadrukiem (Fi.320.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.12ba
Mi.12b
300 PLN
2443

1920 Kwidzyn, I i II wydanie mediolańskie, frankatura mieszana, 3 mk + 2 mk + 5 mk (odmiana w niezwykle ciemnym kolorze) - trzy najwyższe wartości tych wydań na liście poleconym (opłata niezgodna z taryfą), wysłanym 29.VII z Kwidzyna (Marienwerder) do Berlina, na odwrocie kasownik odbiorczy 30.VII; atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.13, 41, 43
400 PLN
2444

Fi.15
10 PLN
2445

1920 znaczki niemieckie z nadrukiem dla plebiscytu w Olsztynie, podstawowa seria.

Fi.15-28
80 PLN
2446

1920 list z Opola 23.8.20 do Wrocławia.

Fi.16
40 PLN