Auction 37. Air mail

4650

Fi.15a
500 PLN
4651

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ !!! poczta cywilna Kraków - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 14.V z Krakowa do Wiednia, dodatkowy stempelek KRAKÓW POCZTA LOTNICZA, kasowniki odbiorcze na odwrocie.

Fi.26b
300 PLN
4652

1918 Budapeszt - Wiedeń - Kraków - Lwów, list lotniczy wysłany 7.VII - dzień po otwarciu linii komunikacyjnej na jej przedłużeniu, z Budapesztu do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.28b
Mi.210, 202, 203&nbs
400 PLN
4653

Mi.225-227x
100 PLN
4654

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", cięta nalepka okolicznościowa z okazji próbnego pierwszego lotu pocztowego, bardzo rzadka, fotoatest.

Fi.39
500 PLN
4655

1926 AEROLOT, I lot Kraków - Warszawa, którym 1.X przesłano zaledwie 60 sztuk korespondencji; koperta z wydrukowanym dodatkowym tekstem "Pierwszy lot pocztowy Kraków - Łódź - Warszawa/ (Premier vol postal Cracowie - Lodz - Warszawa), kasownik odbiorczy na odwrocie, gwarancja Vaumund PP.

Fi.48b
600 PLN
4656

1926 list z lotu na trasie Warszawa - Praga - Wiedeń, brak jednego znaczka.

100 PLN
4657

1926 karta pocztowa (druki) przesłana 5.VIII z Krakowa pocztą lotniczą do Wiednia, a stamtąd poczta zwykłą do Schwarzenbach, kasownik tranzytowy Wiedeń i odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
4658

1927 list z lotu Warszawa - Paryż - Casablanka - Dakar opłacony znaczkami polskimi i francuskimi, podniszczona koperta.

900 PLN
4659

1928 list lotniczy wysłany 29.VI z Lublińca do Kurytyby w Brazylii, kasownik odbiorczy 16.VII; regularną komunikację z Ameryką Południową uruchomiono dopiero w październiku tego roku; nietypowy kierunek wysyłki.

700 PLN
4660

Fi.93a
500 PLN
4661

1930 Szwecja, I lot Kalmar - Sztokholm, list lotniczy, wysłany 2.VI, kasownik odbiorczy.

Mi.175, 213
80 PLN
4662

1930 list lotniczy z Warszawy do Paryża.

90 PLN
4663

Mi.485, 472, 476&nbs
250 PLN
4664

500 PLN
4665

1932 list lotniczy z Warszawy do Paryża.

90 PLN
4666

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 7 lot do Ameryki Południowej. poczta chilijska, polecona karta pocztowa, wysłana 8.X z Concepcion do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 193).

150 PLN
4667

150 PLN
4668

220 PLN
4669

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 1 lot do Ameryki Południowej, poczta urugwajska, karta pocztowa wysłana 22.III z Montevideo do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 142).

120 PLN
4670

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 5 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, list ofrankowany m.in. specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej, wysłany 30.VIII z Buenos Aires do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 173B).

120 PLN
4671

Mi.473-477
60 PLN
4672

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Włoch, poczta grecka, list ofrankowany serią greckich znaczków zeppelinowych, wysłany 27.V z Aten do Rzymu, kasowniki odbiorcze, wysoka wycena katalogowa (Sieger 210y - 2000 Mk).

Mi.352-54
1 200 PLN
4673

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - list polecony wysłany 24.V z Rodos adresowany do Brazylii, przesłany do Rzymu, a stamtąd 29.V do Ameryki Południowej (Sieger 211).

Mi.118, 20, 23
1 300 PLN
4674

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta, karta pocztowa przewieziona 23.IX szwajcarskim balonem "Zurich III", a następnie balonem "Legionowo", adresowana do Szwajcarii, unikalny i niezwykły walor; podobna przesyłka opisana jest w katalogu Fischera pod nr.23

600 PLN
4675

1934 list z zawodów balonowych Gordon - Bennetta z okolicznościowymi znaczkami i nalepką, balon Legionowo.

Fi.7a
120 PLN
4676

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki); dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
4677

200 PLN
4678

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.VIII z klubu lotniczego w Malang do szkoły szybowcowej w Grunau (Jeżów Sudecki), niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).

250 PLN
4679

Fi.1b
400 PLN
4680

Fi.11a
60 PLN
4681

1935 list balonowy z okazji międzynarodowych zawodów Gordon Bennetta.

90 PLN
4682

50 PLN
4683

1935 list z Indii Holenderskich, wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do Grunau (obecnie Jeżów Sudecki).

100 PLN
4684

150 PLN
4685

1935 Holandia, polecony list lotniczy, wysłany 19.XII z Amsterdamu do Warszawy, zwraca uwagę ciekawa erka, kasownik odbiorczy na odwrocie.

50 PLN
4686

400 PLN
4687

1936 IV Samochodowy Pościg za Balonem Wolnym w Mościcach, ekspresowy list do Bielska, znaczki skasowane stemplem okolicznościowy w kolorze czarnym, na odwrocie kasownik odbiorczy; przewieziono tylko 184 przesyłki; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.13a
100 PLN
4688

1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, przesyłka przewieziona balonem "Belgica", rzadka odmiana karty - z paskiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.20a
250 PLN
4689

1936 list lotniczy wysłany 12.XI z Warszawy do Buenos Aires, wysoka frankatura opłacona znaczkami o najwyższych nominałach; dodatkowo znaczek za 30 gr. z silnie przesuniętą, dochodzącą do rysunku, perforacją pionową; paryski kasownik przejściowy; stempel odbiorczy 18.XI; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.291, 290, 285
Mi.312, 311, 306&nbs
250 PLN