Auction 34. WW1 occupation postage

9029

1911 wydawnictwo patriotyczne na cel narodowy.

100 PLN
9030

1911 druk dobroczynny - formularz listowy o charakterze patriotycznym.

20 PLN
9031

20 PLN
9032

20 PLN
9033

20 PLN
9034

20 PLN
9035

Fi.1-21
2 000 PLN
9036

1915 seria austro-węgierskiej poczty polowej.

Fi.1-21
2 100 PLN
9037

1915 okupacja niemiecka - wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego, seria w pięknym stanie

Fi.1-5
120 PLN
9038

1915 wydanie z nadrukiem Russisch Polen, seria.

Fi.1-5
100 PLN
9039

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", 10 fen. - frankatura pojedyncza, list wysłany 6.VI z Kalisza do Poznania, dekoracyjna pieczęć urzędowa z godłem "AMTLICHE HANDELSSTELLE DEUTSCHER HANDELSKAMMER" (również na odwrocie).

30 PLN
9040

1915 list firmowy z Łodzi do Niemiec.

60 PLN
9041

1915 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

60 PLN
9042

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 10 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie (Fi.1865.-), gwarancja Schmutz.

Fi.21
1 500 PLN
9043

1915 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria.

Fi.22-48
600 PLN
9044

1915 kartka austriackiej poczty polowej.

40 PLN
9045

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, ofrankowana znaczkami wydania przedrukowego, pamiątkowo ostemplowana 13.IV w urzędzie etapowym Dąbrowa in Polen, kasownik z wyróżnikiem "a"; całość sygnowana; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.Cp1, 1-9, 15
65 PLN
9046

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem ukośnym K.U.K. FELDPOST, dofrankowana do wysokości taryfy zagranicznej, wysłana 12.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu do Wiednia, cenzura, dodatkowe stempelki, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania;

1918 okupacja austro-węgierska, specjalny formularz przeznaczony do korespondencji dla jeńców rosyjskich (tekst napisany po polsku), wysłany 18.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Szydłowcu do miejscowości Limburg w Niemczech; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.Cp2
200 PLN
9047

1916 opaska gazetowa z Łodzi do Wiednia.

80 PLN
9048

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", frankatura trójkolorowa, list polecony, wysłany 12.IX z Grodna do Poznania, cenzura, kasownik odbiorczy.

Fi.1, 4, 6
80 PLN
9049

1916 Białystok - poczta doręczeniowa, kasowana seria znaczków, za 25 Pf. z podpisem R.Wolfsohn, a za 1 Mk./25 Pf. bez podpisu, dwa różne stosowane na tej serii kasowniki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikulski, Buchler.

Fi.1I-2II
Mi.1II-2I
2 500 PLN
9050

1916 list firmowy z Częstochowy do Zawiercia.

80 PLN
9051

1916 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

Fi.2, 3
70 PLN
9052

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", 10 fen. - frankatura pojedyncza, miejscowy list, nadany 20.V w Wilnie, dwa różne stempelki cenzury.

100 PLN
9053

1916 wydanie przedrukowe, seria z kompletem odmian.

Fi.6a-16b
1 400 PLN
9054

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 5 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8b
100 PLN
9055

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze lilaczerwonym z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.10b
150 PLN
9056

1916 list firmowy z Łodzi do Niemiec.

Fi.11
80 PLN
9057

1916 list firmowy z Warszawy do Wiednia.

Fi.12
80 PLN
9058

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 15 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.12a
80 PLN
9059

1916 seria znaczków gazetowych.

Fi.49-52
100 PLN
9060

Fi.49-52
50 PLN
9061

1916 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem I wydania, wysłany 25.III z Sint Gillis do Merchienne-au-Pont, znaczek unieważniony poprzez kreślenie ołówkiem kopiowym, cenzurowany w Gandawie (Gent); kasownik odbiorczy.

Mi.3
50 PLN
9062

1916 kartka austriackiej poczty polowej z Włoszczowej.

80 PLN
9063

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 5.I z Częstochowy do Saksonii, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
9064

1916 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - dofrankowana karta pocztowa, wysłana 25.X jako polecona z Łodzi do Warszawy, cenzura, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1, 4, 6
50 PLN
9065

1916 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - dofrankowana karta pocztowa, wysłana 16.XI z Pabianic do Poznania, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1, 6
35 PLN
9066

1916 kartka austriackiej poczty polowej.

Fi.Cp2
30 PLN
9067

1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na kartonie piaskowym, wysłana 18.VII.1918 z urzędu etapowego w Piotrkowie do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
45 PLN
9068

Fi.Cp3
30 PLN