Auction 34. Postal stationery

12267

1918 całostka wydania PP/GGW.

Fi.Cp2I
30 PLN
12268

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 31.I.19 do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ.

Fi.Cp2II
101 PLN
12269

Fi.Cp4
220 PLN
12270

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96.

Fi.Cp12II
100 PLN
12271

Fi.Cp13IIA
120 PLN
12272

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 81 - fantazyjna czcionka "15h" wysłana z Wadowic 7.VIII.19 do Austrii, opłata jak w obrocie krajowym, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1.

Fi.Cp16IIx
75 PLN
12273

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
12274

1919 wydanie krakowskie, całostka Jasiennicy koło Brzozowa z nadrukiem typ 73.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
12275

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Poronina z nadrukiem typ 121 - brak rombu.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
12276

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Bobowej z nadrukiem typ 49.

Fi.Cp16IIx
260 PLN
12277

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 116a.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
12278

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 22; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
12279

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 59.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
12280

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Limanowej z nadrukiem typ 25.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
12281

1919 wydanie krakowskie, całostka na odpowiedź wysłana z Dębicy z nadrukiem typ 97.

Fi.Cp17IIB
100 PLN
12282

1919 wydanie krakowskie, całostka część na odpowiedź z nadrukiem typ 128.

Fi.Cp17IIB
130 PLN
12283

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135, gwarancja bez oznaczenia Schmutz.

Fi.Cp19Ix
80 PLN
12284

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
80 PLN
12285

1919 kartka z Warszawy 27.III.19 do Łodzi, kartki tego wydania z oryginalnego obiegu są niezwykle rzadko spotykane.

Fi.Cp21II
800 PLN
12286

Fi.Cs4IIIs
170 PLN
12287

Fi.Cp37
190 PLN
12288

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 4 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
12289

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
20 PLN
12290

1921 kartka do obrotu krajowego, część na odpowiedź.

Fi.Cp41B
20 PLN
12291

1922 kartka z Skulska 25.III.22 do Sompolna.

Fi.Cp40II
10 PLN
12292

Fi.Ct11
800 PLN
12293

1923 przewartościowanie "warszawskie" - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" za 50 mk., przedrukowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu pocztowego - użyte 23.IV; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach); wydanie opisane dopiero po 84 latach !!! w artykule P.Pelczara w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2007, sugerowana tam cena za całostkę z obiegu 1000.- zł.

Fi.Ct13
1 000 PLN
12294

1928 trzy całostki z różnymi sygnaturami; II-1928, IV-1930, I-1931, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp48
10 PLN
12295

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 14, sygnatura VIII-1931, nieostre narożniki.

Fi.Cp50I
50 PLN
12296

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, nieostre narożniki.

Fi.Cp50I
50 PLN
12297

1932 widokówka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji z przeznaczeniem dochodu na walkę z bezrobocie, ilustracja 8, oznaczenie ceny 15 gr.

30 PLN
12298

1932 widokówka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji z przeznaczeniem dochodu na walkę z bezrobocie, ilustracja 4, z oznaczeniem ceny 15 gr.

30 PLN
12299

1932 widokówka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji z przeznaczeniem dochodu na walkę z bezrobocie, ilustracja 10, nadruk nowej wartości 10 gr.

40 PLN
12300

1932 widokówka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji z przeznaczeniem dochodu na walkę z bezrobocie, ilustracja 4, bez oznaczenie ceny.

35 PLN
12301

1932 całostka z sygnaturąVI-1932 i hasłem propagandowym F.

Fi.Cp51
20 PLN
12302

1933 kartka Wejherowa z hasłem propagandowym F i sygnaturą III-1938.

Fi.Cp51
5 PLN
12303

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 18.

Fi.Cp61I
25 PLN
12304

Fi.Cp64
15 PLN
12305

1937 Koperta lotnicza "Śmigły - Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
40 PLN
12306

Fi.Cp72
30 PLN