Auction 31. PoW Gross Born camp

17211

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem, czysta.

110 PLN
17212

1943(?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM".

30 PLN
17213

Fi.Cp1ay
1 800 PLN
17214

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze zielonym, karton żółtawy szorstki, nakład zaledwie 200 sztuk !!!! wysłana 24.XII; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3y
500 PLN
17215

Fi.Cp8yII
50 PLN
17216

Fi.9-11
220 PLN
17217

1944 Rok Olimpijski, seria w czworoblokach na ozdobnych karnetach.

Fi.12-14
1 150 PLN
17218

1944 rok olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14
320 PLN
17219

Fi.16
50 PLN
17220

1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.26
50 PLN
17221

1944 zaproszenie-karnecik do "kawiarenki" obozowej, wysłane do oficerów 61 pułku piechoty z okazji święta pułkowego.

200 PLN
17222

1944 Herby miast, arkusik numerowany znaczka za 30 gr. wydany z okazji druku 100 000 znaczka, w nakładzie po 20 sztuk każdej z pięciu wartości, podpisany przez szefostwo poczty, jeden z najrzadszych walorów poczt obozowych.

Fi.Ark.20
15 000 PLN
17223

1944 Wymarsz Legionów, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl. 2
165 PLN
17224

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja.

Fi.Bl.2
280 PLN
17225

1944 wystawa filatelistyczna - Neubrandenburg, czysty blok z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
550 PLN
17226

1944 Święto Morza, jedyna znana próba bloku na papierze cienkim bibułkowym przezroczystym, unikat wśród wydań obozu Gross Born, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4 P
15 000 PLN
17227

1944 wystawa filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.5
1 400 PLN
17228

1944 blok z okazji rocznicy obrony Warszawy, gwarancja Schmutz.

Fi.bl. 7
320 PLN
17229

Fi.Bl.7
380 PLN
17230

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.7
220 PLN
17231

1944 blok z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz.

Fi.bl. 8
370 PLN
17232

Fi.bl. 8
300 PLN
17233

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, Blok kasowany typu I, gwarancja.

Fi.Bl.8I
300 PLN
17234

1944 całosta grzecznościowo stemplowana kasownikiem wystawy filatelistycznej.

Fi.Cp10
100 PLN
17235

Fi.Cp17II
500 PLN
17236

Fi.Cp18y
140 PLN
17237

1944 znak opłaty pęknięty pionowo u góry, karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; uszkodzenie w rysunku, powstało prawdopodobnie na skutek dostania się ciała obcego między kliszę, a papier, dzięki czemu powstała unikalna odmiana; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.Cp18y
600 PLN
17238

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze), czarny podłużny "obiekt" pod napisem POCZTÓWKA występuje tylko na reprodukcji wskutek niewłaściwego skanowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19
100 PLN
17239

Fi.Cp21
40 PLN
17240

1944 Herby miast - Wilno, całostka wysłana 12.I.1945, dodatkowo odbity stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp22a
150 PLN
17241

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
70 PLN
17242

Fi.Cp24-P
10 000 PLN
17243

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze czerwonym, wysłana 30.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp29a
140 PLN
17244

1944 kartka świąteczna bez znaku opłaty.

Fi.Cp29a
100 PLN
17245

1944 "Pomarańczowy lis" na karcie pocztowej przesłanej 21.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy); doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Ia, Cp26
500 PLN
17246

1944 "Niebieski lis" doklejony na zawiadomieniu z biblioteki opłaconym ryczałtem, wysłanym 28.XI; te znaczki-nalepki wydano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ib
600 PLN