The auction will start on 19.04.2024

Auction 31. WW2 foreign postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16605

1928 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 26.X z Gorlic (Goerlitz) do Głogowa (Glogau), znaczek skasowany wirnikiem propagującym usługi poczty samochodowej.


Mi.389 
40 PLN
16606

1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.VIII z miejscowości Słońsk (Sonnenburg).


Mi.D115, D117 
50 PLN
16607

1931 Ziemie Zachodnie, karta pocztowa z ilustracją przedstawiającą wielkiego reformatora poczty Heinricha von Stephena, wysłana 19.I z Neusalz (Nowa Sól).


Mi.P211 
20 PLN
SOLD
16608

1936 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 36-79-1-B4, wysłana 13.IX z Wrocławia.


Mi.P236 
30 PLN
16609

1938 Ziemie Północne, list z okresu inflacji, wysłany 28.VIII z Buetow (Bytów), adresowany do Tschebiatkow (Trzebiatkowa).


Mi.250, 253, 254&nbs
50 PLN
16610

1939 Obszary anektowane przez ZSRR, Ziemia Wileńska - dofrankowana karta wysłana 17.X z urzędu Wilno 2, adresowana do Lwowa, znaczek odbarwiony, na odwrocie minimalne pozostałości taśmy klejącej.

Fi.310, Cp80
150 PLN
16611

1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.VIII z Hohenstein (Olsztynek), adresowany do Bytomia (Beuthen), kasownik okolicznościowy przedstawiający mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem.


Mi.512, W69 
40 PLN
16612

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, 9.II ostemplowana okolicznościowo w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck).


Mi.P274/05 
30 PLN
16613

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.IV z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz).


Mi.P236 
30 PLN
16614

1939 Obszary anektowane przez ZSRR, karta pocztowa napisana 16.IX w miejscowości Słonim, która w wyniku agresji ZSRR została zajęta przez sowietów 19.IX; na stemplu pocztowym widnieje data 26.IX, karta przeleżała na poczcie do czasu uruchomienia przez okupanta komunikacji pocztowej; karta pionowo złamana - niemy świadek dramatycznych wydarzeń.

Fi.Cp72
250 PLN
16615

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, polska karta pocztowa wykorzystana w charakterze formularza, wysłana jako przesyłka urzędowa 18.XII z urzędu pocztowego Żnin, stempelek urzędowy, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp86
200 PLN
16616

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, polska karta pocztowa użyta jako formularz, ofrankowana znaczkiem Rzeszy, wysłana w listopadzie z Bielska do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, gdzie wpłynęła 24.XI, liczne stempelki i adnotacje urzędowe, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp86
300 PLN
16617

1939 Ziemie Zachodnie, karta pocztowa z ilustracją (Głuchołazy) sygn. 39-137-1-B9, wysłana z Gleiwitz (Gliwice) 1.VIII.


Mi.P236 
30 PLN
16618

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 8.VI ze Stalagu XIB do miejscowości Rubieżewicze, kasownik urzędu okręgowego Nowogródek i odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


200 PLN
16619

1940 miejscowy list z Sarn koło Raciborza.


20 PLN
16620

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany z Bielska z wytwórni koniaków STOCK, zwraca uwagę "składana" opłata pierwszy znaczek za 12 fen. naklejono 1.IV, a kolejny doklejono 5.IV; niecodzienna całość, duża ciekawostka.


Mi.519 
130 PLN
16621

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.II ze Lwowa do Warszawy, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem).


Mi.681, 594 
200 PLN
16622

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, radziecka całostka wysłana 27.III ze Lwowa do Krakowa, skasowana polskim przedwojennym wirnikiem; idealny stan zachowania.


200 PLN
16623

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca adresowana do Warszawy, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem.


Mi.P229IF 
40 PLN
16624

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.VIII z Łodzi adresowana do Poznania, ładnie odbity wirnik Czerwonego Krzyża.


Mi.P226I 
40 PLN
16625

1941 wydanie przedrukowe na radzieckich znaczkach z nadrukiem Vilnius wydanych przez niemieckie władze okupacyjne dla terenów Wilna, kompletna seria stemplowana, 8 znaczków na stemplowanych grzecznościowo na kartce i najdroższy znaczek na wycinku listu poleconego, fotopinia do wycinku listu Schmutz.

Fi.1-9
2 400 PLN
16626

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 16.I ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie, adresowana do miejscowości Rubieżewicze; kasownik urzędu rejonowego Iwieniec; słabszy stan zachowania; ładny obieg.

Fi.46
150 PLN
16627

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka wysłana 18.XII z Bydgoszczy, adresowany do Sommerfeld (Lubsko), czytelna odbitka wirnika.


Mi.748 
35 PLN
16628

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 19.IV z Poznania, adresowany do Nałęczowa, przeadresowany do Dęblina, wirnik czytelnie odbity.


Mi.519 
25 PLN
16629

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 7.V z Bełachatowa, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym -polskim przedwojennym datownikiem (brak tylnej klapy).


Mi.519 
20 PLN
16630

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, ciekawie frankowany, miejscowy list polecony wysłany 30.III w Katowicach, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym z okazji Pomocy Zimowej, kasownik odbiorczy.


Mi.KZ35+36 +35+36&nb
50 PLN
16631

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, przesyłka poczty polowej (widokówka) wysłana 1.I z Mławy do miejscowości pod Berlinem, datownik z utajnionym miejscem nadania, listowa pieczęć formacyjna z godłem i pieczęć nagłówkowa "Kommandantur Tr.Ub.Pl.Nord Mlawa, Sudostpr"; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
16632

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, frankatura mechaniczna 54 pf. - list polecony wysłany 11.VII z Katowic adresowany do PKO w Warszawie; kasownik odbiorczy, przedwojenny polski datownik Pocztowej Kasy Oszczędności.


50 PLN
16633

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony frankowany czworoblokiem znaczków rzadkiej odmiany (pionowo prążkowana guma), wysłany 25.VIII z Poznania do Krakowa, kasownik odbiorczy.


Mi.813x 
200 PLN
16634

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, ładnie frankowany list ekspresowy wysłany 8.VII z Poznania do Warszawy; kasownik odbiorczy.


Mi.814, KZ41, 513&nb
100 PLN
16635

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 24.VI z Łucka za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine, adresowany do Góry Kalwarii, kasownik odbiorczy.

Fi.OkN 21, 24, 30, 3
Mi.1, 4, 10, 11 
250 PLN
16636

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list polecony, wysłany 12.V z Rygi za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ostland; zalepka i stempelki cenzury.

Fi.OkN8, 14
80 PLN
16637

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 10.VI z Poznania do Warszawy.


Mi.836 
20 PLN
16638

1943 Ziemie Zachodnie, seria wydana z okazji Dnia Wojska (Tag der Wehrmacht), ostemplowana 17.IV na karcie pocztowej w Loeben (Lubin).


Mi.831-842 
40 PLN
16639

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, karta pocztowa, nadana grzecznościowo 16.II w Wilnie; niewielkie przebarwienia.


Mi.P294 
60 PLN
16640

1943 Obszary anektowane przez Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy, następnie ZSRR, listownik (część na odpowiedź) wysłany 18.X z Wilna do Stalagu IVA.


120 PLN
16641

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, karta pocztowa skasowana pamiątkowo 22.VI w miejscowości Jeziory w dniu rozpoczęcia wojny niemiecko-sowieckiej.


120 PLN
16642

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 24.IX z Równego Wołyńskiego za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine, adresowany do Frankfurtu nad Odrą, cenzury, kasownik odbiorczy.


Mi.14, 20 
180 PLN
SOLD
16643

1943 list urzędowy z Gliwic 7.10.43 do Tarnowa.


20 PLN
16644

1943 list z Rawicza 6.2.43 do Poznania.


20 PLN