Auction 30. WW1 military postage

11634

1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego.

Fi.1-2
200 PLN
11635

1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadka - jako kasowana, seria na wycinkach, czytelne kasowniki w pięknym stanie, sygnowana TB - Białkowski.

Fi.1-2
700 PLN
11636

1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.1-2
360 PLN
11637

1914 cięty znaczek wydania NKN, gwarancja Mikstein.

Fi.2nz
305 PLN
11638

1914 1.10 - I lot z oblężonego Przemyśla, karta pocztowa ze szpitala polowego wysłana do Linzu, stempel formacyjny szpitala i lekko odbity kasownik jednostki lotniczej przewożącej list "Fliegerkompanie Nr.11", brak stempla odbiorczego ale ten bardzo rzadki walor (Fi.10000.-) jest oferowany po bardzo atrakcyjnej cenie wywoławczej, gwarancja i opis "Fliegerkompanie Nr.11" Schmutz, kolorowy fotoatest Krawczyk.

2 000 PLN
11639

1914 nalepka dobroczynna Legionów.

240 PLN
11640

1914 karta pocztowa wysłana 10.X z Kazania do Czerwonego Krzyża w Genewie, za pośrednictwem którego przekazan do obozu jenieckiego w Nysie (Neisse); cenzury rosyjskie, stempelek Czerwonego Krzyża; wspaniale udokumentowany, niecodzienny obieg pocztowy; doskonały stan zachowania.

300 PLN
11641

1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ IIb według Gryżewskiego na znaczku za 1 kop., stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane.

Mi.63
60 PLN
11642

1914 rosyjski stempel kamuflażowy z Warszawy - typ IIb według Gryżewskiego na wycinku ze znaczkami za 2 i 3 kop. z serii 300 lecie dynastii Romanowych, stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, w związku z szybkimi postępami wojsk niemieckich, podobne rosyjskie ostemplowania z terenów Polski są rzadko spotykane.

Mi.83, 84
150 PLN
11643

1914 sekretnik belgijski, użyty jako formularz, wysłany 25.III do Oranienburga za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 14 Dywizji Piechoty; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.K18
30 PLN
11644

1914 kartka z Węgier 18.XI.14 do Andrychowa ze stemplem POCZTA POLOWA LEGIONÓW L.2. i stemplem austriackiej cenzury, niezwykle wczesna przesyłka.

540 PLN
11645

600 PLN
11646

200 PLN
11647

200 PLN
11648

1914 stempel kamuflażowy "IX/464" (Mielec) stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, karta poczty polowej wysłana 27.X do Wiednia, jako datownika użyto numeratora biurowego, dekoracyjna pieczęć formacyjna , cenzura.

120 PLN
11649

1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 27.XI z Krakowa do 1 pułku piechoty w Jabłonkowie, cenzura; słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

700 PLN
11650

1914, Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta, lekko matowa guma, poza tym w bardzo ładnym stanie, stare sygnatury.

Fi. 1-2
220 PLN
11651

1914 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej (Kucharski K.2.), najwyższy stopień rzadkości - 10 punktów !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.Fp2
500 PLN
11652

10 PLN
11653

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 9.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Wiednia, doskonała czerwona odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1.Baonu II-go Pułku I.BRYG.LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Nowego Sącza, doskonała odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III.Baonu I.p.I.Legionu Pol.", polski stempelek cenzury z ozdobnikami (odmiana u Berka nieopisana); z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
11654

20 PLN
11655

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 25.III z Drezna do II pułku 1 Legionu na pocztę polową 355, zwraca uwagę nietypowy sposób adresowania; doskonały stan zachowania.

60 PLN
11656

1915 (?) formularz poczty polowej, wysłany ze szpitala wojskowego, przesłany miejscowo we Wiedniu; zwraca uwagę nietypowy stempelek zwalniający od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
11657

80 PLN
11658

1915 widokówka, wysłana 4.VI z Trier jako przesyłka poczty polowej, adresowana do jednostki wojskowej w Kolonii.

10 PLN
11659

1915 formularz wysłany 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej V Korpusu Zapasowego, adresowany do Legnicy, cenzura.

20 PLN
11660

30 PLN
11661

25 PLN
11662

1915 Legiony Polskie - widokówka wysłana 13.XII z Zakopanego do Stacji Zbiorczej Transportowej dla Polskich Legionistów w Morawskiej Ostrawie, cenzura.

30 PLN
11663

1915 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 15.X za pośrednictwem poczty polowej 355 do Karlsbadu, stempel formacyjny "3-ci Szwadron 1-go Polskiego Legionu", dwujęzyczny stempelek cenzury w ramce (odmiana u Berka nieopisana); doskonały stan zachowania;

450 PLN
11664

1915 list z Pucka 2.9.15 do Niemiec ze stemplem "Kaiserliche Marine / Briefstempel / Flugstation Putzig" i stemplem "Marinesache !".

300 PLN
11665

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 6.VIII (I rocznica "wymarszu ku wolności") za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, doskonała czarna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III. Baonu I.p. I. Legionu Pol.", polski stempelek cenzury z ozdobnikami (odmiana u Berka nieopisana); dobry stan zachowania (dziurki po szpilkach);

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 6.XI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, stempel formacyjny "1.Brigade der polnischen Legionen", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

350 PLN
11666

150 PLN
11667

1916 Legiony Polskie - nalepka dobroczynna w kolorze różowym z wizerunkiem orła legionowego, skasowana stemplem DEPARTAMENTU WOJSKOWEGO NKN Działu poświadczeń na ładnym formularzu poczty polowej (Kucharski K.23.), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.3b
250 PLN
11668

1916 list wartościowy, wysłany 4.II za pośrednictwem austro-węgierskiej poczty polowej nr.96 (kasownik z wyróżnikiem a) do Liebau, lakowe pieczęcie zabezpieczające, stempelek przeprowadzonej kontroli zawartości Gepruftuggeschlossen, kasownik odbiorczy.

Fi.22, 24, 38
150 PLN
11669

1916 formularz poczty polowej ze szpitala wojskowego, wysłany 17.XI za pośrednictwem urzędu pocztowego w głównej bazie austo-węgierskiej marynarki wojennej w miejscowości Pola; stempelek oddziału szpitalnego; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
11670

1916 widokówka frankowana "znaczkiem" o nominale 2 halerzy, oddziału ratowniczego ochotniczej straży pożarnej w Grazu, wysłana 20.VIII, adresowana na pokład pancernika SMS Arpad; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN
11671

1916 widokówka (Miskolc) wysłana 19.X przez żołnierza pociągu wojskowego za pośrednictwem węgierskiej poczty cywilnej, adresowana na pocztę polową 333; wyraźna odbitka pieczęci formacyjnej.

60 PLN
11672

1916 ilustrowany formularz 179 Brygady Piechoty, wysłany 8.XII za pośrednictwem austro-węgierskiej poczty polowej nr.95I do Welsberg, przesyłka przekierowana; pieczęć formacyjna, cenzura.

60 PLN
11673

1916 list wysłany 13.XII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 8 Dywizji Landwehry, pieczęć formacyjna.

30 PLN