Auction 30. WW1 occupation postage

11570

Fi.1-21
2 000 PLN
11571

1915 wydanie dla terenów okupacji niemieckiej byłego Królestwa Polskiego, marginesowa seria w pięknym stanie.

Fi.1-5
150 PLN
11572

1915 seria wydania dla terenów byłego Królestwa Polskiego.

Fi.1-5
110 PLN
11573

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 10 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie (Fi.1865.-), gwarancja Schmutz.

Fi.21
1 600 PLN
11574

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem poziomym, wysłana 21.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Miechowie (kasownik z wyróżnikiem b) do Wiednia, stempel formacyjny; doskonały stan zachowania;

1918 okupacja austro-węgierska, dekoracyjny formularz poczty polowej wysłany 12.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem c); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN
11575

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, ofrankowana znaczkami wydania przedrukowego, pamiątkowo ostemplowana 13.IV w urzędzie etapowym Dąbrowa in Polen, kasownik z wyróżnikiem "a"; całość sygnowana; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.Cp1, 1-9, 15
60 PLN
11576

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem ukośnym, dofrankowana do wysokości taryfy zagranicznej, wysłana 12.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu do Wiednia, cenzura, dodatkowe stempelki, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania;

1918 okupacja austro-węgierska, specjalny formularz przeznaczony do korespondencji dla jeńców rosyjskich (tekst napisany po polsku), wysłany 18.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Szydłowcu do miejscowości Limburg w Niemczech; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.Cp2
160 PLN
11577

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", frankatura trójkolorowa, list polecony, wysłany 12.IX z Grodna do Poznania, cenzura, kasownik odbiorczy.

Fi.1, 4, 6
120 PLN
11578

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", miejscowy list, nadany 20.V w Wilnie, cenzury; na odwrocie delikatne podlepki.

120 PLN
11579

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 2,5 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.6b
45 PLN
11580

1916 kartka z Płocka 29.9.16 do jeńca wojennego.

Fi.6, Cp1
40 PLN
11581

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 5 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8b
100 PLN
11582

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze lilaczerwonym z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.10b
150 PLN
11583

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 15 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.12a
80 PLN
11584

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 20 Pf. w kolorze fioletowoniebieskim ze smolistym nadrukiem GGW, na podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.13d
40 PLN
11585

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 30 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis.

Fi.14b
70 PLN
11586

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 40 Pf. w kolorze karminowoczerwonym ze słabo błyszczącym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.15b
80 PLN
11587

1916 okupacja austro-węgierska, głowa Merkurego, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.49-52
55 PLN
11588

1916 seria znaczków gazetowych.

Fi.49-52
50 PLN
11589

1916 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem I wydania, wysłany 25.III z Sint Gillis do Merchienne-au-Pont, znaczek unieważniony poprzez kreślenie ołówkiem kopiowym, cenzurowany w Gandawie (Gent); kasownik odbiorczy.

Mi.3
50 PLN
11590

1916 karta pocztowa Samarytanina wysłana z Stanisławowa 24.IV.16.

180 PLN
11591

1916 list z Miechowa do Szczercowa ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej w Miechowie.

40 PLN
11592

1916 koperta Postgebiet Ob. Ost bez ilustracji.

Fi.Ckp6II
120 PLN
11593

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 5.I z Częstochowy do Saksonii, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
11594

1916 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - dofrankowana karta pocztowa, wysłana 25.X jako polecona z Łodzi do Warszawy, cenzura, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1, 4, 6
60 PLN
11595

1916 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - dofrankowana karta pocztowa, wysłana 16.XI z Pabianic do Poznania, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1, 6
40 PLN
11596

1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na kartonie piaskowym, wysłana 18.VII.1918 z urzędu etapowego w Piotrkowie do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
60 PLN
11597

1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, pieczęć formacyjna; część na odpowiedź niewykorzystana.

Fi.Cp4
150 PLN
11598

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa.

Fi.Cp7
60 PLN
11599

1917 firmowa kartka polecona z Skierniewic 6.5.17 do Zakopanego, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

60 PLN
11600

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau" znaczek za 30 fen. z nadrukiem silnie błyszczącym - frankatura mieszana ze znaczkiem "Russich Polen", list polecony, wysłany 12.IX z Kalisza do Poznania; pieczęć urzędowa, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14a, 2
400 PLN
11601

1917 okupacja austro-węgierska, widokówka z miejscowości Chrząstów, wysłana 14.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Koniecpolu, pieczęć urzędowa.

65 PLN
11602

1917 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 4.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378 do 5 pułku piechoty Polskiego Korpusu Posiłkowego; cenzury; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
11603

1917 Judaica - karta pocztowa, wysłana 28.VI z Bukaresztu do Sztutgartu, w sprawie poszukiwania Samuela Rosenfelda i Leona Rosenberga; przebarwienia (Mi.20,- euro).

Mi.P1
40 PLN
11604

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa, skasowana grzecznościowo 15.I.1918 w Bukareszcie; przebarwienia.

Mi.P3
5 PLN
11605

1917 kartka z Janowic 31.VII.17 do Niemiec.

20 PLN
11606

1917 kartka z Krakowa 11.V.17 do Zakopanego.

20 PLN
11607

1917 kartka do Wysokiego ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej w Puławach.

60 PLN
11608

1917 kartka nadana z Ostrowa do Niemiec ze stemplem niemieckiej cenzury w Sprottau, zaplamienia.

25 PLN
11609

1917 kartka z Warszawy 18.4.17 do Zakopanego ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp6
30 PLN