Auction 30. Danzig

14406

1773 list z Gdańska, wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza na Renie - enklawa, przez którą przekazywano korespondencję poprzez Niderlandy Austriackie do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nieliczony) list (koperta) wysłany 22.VIII.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 000 PLN
14407

1804 list z Gdańska, wysłany 31.I do Bordeaux, niekatalogowany stempelek tranzytowy PAR WESEL (pruska twierdza na Renie - enklawa, przez którą przekazywano korespondencję do Francji), katalogowane wzory stempli granicznych tego urzędu "WESEL (PAR)" są wyceniane w tysiącach euro; adnotacje pocztowe dotyczące wysokości porta, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
14408

1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, obszar operacyjny Legii Poznańskiej pod dowództwem gen. Henryka Dąbrowskiego - oblężenie Gdańska, kompletny list wysłany 27.III do Dijon przez oficera 9 pułku 1 dywizji z 10 korpusu Wielkiej Armii marszałka Lefebvre'a; czysto i wyraźnie odbity kasownik nadawczy - No.46 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta; ogólnie dobry stan zachowania (przebarwienia), doskonały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska; gwarancja J.Pothion; z kolekcji S.Rosińskiego.

800 PLN
14409

1 800 PLN
14410

1844 list z Gdańska, wysłany 23.II do Bordeaux, francuski stempelek tranzytowy "PRUSSE/GIVET", adnotacje pocztowe i stempelek "CPR5" - dotyczące wysokości porta, kasownik odbiorczy 2.III; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
14411

1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heirich Kohler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP.

Fi.11 Np
Mi.11b DD
3 000 PLN
14412

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/30 Pf. z ładnym kasownikiem STEGEN, gwarancja Krawczyk.

Fi.19
30 PLN
14413

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 pf. z nadrukiem skośnie pękniętym przez całą wysokość, rzadki błąd z końcowej fazy druku (sama pęknięta belka - Mi.180 euro), gwarancja Krawczyk.

Mi.23III
600 PLN
14414

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 25 Pf. przedrukowany III formą, z błędem na poz.61 "belka złamana z prawej" (Mi.180 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.24t
Mi.24II
360 PLN
14415

1920 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 Mk./30 Pf., bez poddruku (Mi.25 euro), z liczbą rozrachunkową na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.26V
Mi.46III
50 PLN
14416

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 2 Mk./35 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanymi błędami, lewy górny z poz.49 "pęknięte M", prawy górny z poz.50 "pęknięte M i ścięte 2", prawy dolny z poz.60 "ścięte 2", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.28I B
125 PLN
14417

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 3 Mk./7,5 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanym błędem na prawym górnym znaczku z poz.89 "wypustka na k", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.29I B
75 PLN
14418

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanymi błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5" a prawy dolny z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.30I
70 PLN
14419

Fi.30Is
Mi.30I PF III
20 PLN
14420

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wgięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.31III
Mi.46I PF VIII
600 PLN
14421

Fi.31IIIv
Mi.46II PF VI
500 PLN
14422

1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye.

Fi.35
150 PLN
14423

1920 "mały innendienst", odmiana znaczka za 40 pf. w kolorze karminowo/czarnym (Mi.80 euro), z przesuniętą ku górze, niezasłaniającą napisu DEUTSCHES REICH belką, piękny stan, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.38a
160 PLN
14424

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki z górnym marginesem z tego wydania stosuje się w Michlu 300% dopłaty, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.40
600 PLN
14425

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, znaczek za 40/40 Pf. z błędem na poz.33 "prawe 0 wgięte", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.44s
Mi.50I
300 PLN
14426

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 40/40 Pf., trzy z szerokim ogonem - typ 1, prawy górny z wąskim ogonem typ 2, gwarancja Krawczyk.

Fi.44 t.1+t.2
Mi.50
100 PLN
14427

Fi.45
Mi.51I
200 PLN
14428

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, dwa znaczki za 60/40 Pf., lewy z szerokim - typ 1, a prawy z wąskim - typ 2 zakończeniem ogona. gwarancja Krawczyk.

Fi.45 t.1+t.2
Mi.51
40 PLN
14429

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem, w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.46 Np
Mi.52DD
15 000 PLN
14430

1920 kartka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp9
120 PLN
14431

1920 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 20 Pf. z numerem nakładu znaczka podstawowego.

Fi.HANa- 4
Mi.4 HAN U
50 PLN
14432

1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku.

Fi.HANb - 4
Mi.4HAN A
60 PLN
14433

1920 Zgromadzenie Ludowe w Weimarze, znaczek niemiecki za 10 Pf. użyty w Wolnym Mieście Gdańsku bardzo wcześnie bo cztery dni po jego utworzeniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.PW41
Mi.107
60 PLN
14434

1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana.

Fi.47-56
Mi.53-62
250 PLN
14435

Fi.57
Mi.63
40 PLN
14436

1921 koga, znaczek za 40 pf. z "abklatschem".

Fi.58
Mi.64
30 PLN
14437

1921-22 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta.

Fi.60-65S
Mi.66-71X
50 PLN
14438

1921 wydanie lotnicze, znaczek za 2 mk. z "abklatschem"

Fi.63S
Mi.69X
30 PLN
14439

Fi.66s
Mi.72I
250 PLN
14440

1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, cięty znaczek za 80 Pf., lekki ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.76 nz
Mi.82U
160 PLN
14441

1921 herb Gdańska - duży format, znaczek za 5 pf, z częściowym "abklatschem " koloru zielonego, gwarancja Krawczyk.

Fi.81L
Mi.87Y
35 PLN
14442

1921 herb Gdańska - mały format, znaczek za 500 mk, bez poddruku (Mi.35 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.138s
Mi.144F
70 PLN
14443

1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 5 mk, ze znakiem wodnym leżącym (Mi.40 euro).

Fi.U24u
Mi.24Y
80 PLN
14444

1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, pionowy pasek znaczków za 10 mk, z błędami, przerwa w "pionowej kresce M" na pierwszym (Mi.45 euro) i "ukośnej kresce M" na trzecim znaczku, gwarancja Krawczyk.

Fi.U27u
Mi.D27II
160 PLN
14445

1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 1,25 Mk. z bardzo rzadkim prawdziwym kasownikiem obiegowym KLEINMONTAU, gwarancja Krawczyk.

Fi.90
Mi.95
150 PLN