Auction 30. WW2 foreign postage

12761

1933 Ziemie Zachodnie, karta pocztowa wysłana 21.III z miejscowości Neusalz (Nowa Sól).

Mi.467
15 PLN
12762

Mi.469
20 PLN
12763

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu.

Mi.P251
30 PLN
12764

1937 kartka okolicznościowa z wystawy filatelistycznej we Wrocławiu.

35 PLN
12765

1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, 8.I ostemplowana okolicznościowo we Wrocławiu i wysłana do Gliwic.

Mi.P274/04
30 PLN
12766

1939 Ziemie Zachodnie, bogato frankowany list polecony, wysłany 29.X ze Strzegomia (Striegau) do Wrocławia; kasownik odbiorczy.

Mi.515, 669, 672, 67
50 PLN
12767

1939 obszary anektowane przez ZSRR, polska karta pocztowa użyta jako formularz, ofrankowana sowieckimi znaczkami, wysłana 20.X z Kowla do Kielc, znaczki unieważnione polskim datownikiem; krótka ale ciekawa treść; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.677
250 PLN
12768

1939 parka znaczków z Hindenburgiem za 12 pf. na wycinku, z gdańskim kasownikiem okolicznościowym z dnia wybuchu II wojny światowej.

Mi.519
30 PLN
12769

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, polecona karta wysłana 9.VIII ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; kasownik odbiorczy, cenzury; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

Fi.8, 9
120 PLN
12770

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa z sygnaturą (40-157-1-B9), skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.

Mi.P236
50 PLN
12771

1940 miejscowy list z Sarn koło Raciborza.

20 PLN
12772

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
12773

1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.VI do Tarnopola, kasownik odbiorczy, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; doskonały stan zachowania.

200 PLN
12774

1940 kartka z Wrześni do Szwajcarii ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej.

60 PLN
12775

1940 list z ZSRR 21.5.40 do Piotrkowa Trybunalskiego, cenzury.

70 PLN
12776

1941 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa dofrankowana znaczkiem z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy Polski przez Sowietów, wysłana 8.II z miejscowości Busk do Gródka Jagiellońskiego, kasownik odbiorczy.

Mi.736
150 PLN
12777

1941 okupacja niemiecka terenów litewskich i polskich anektowanych uprzednio przez ZSRR, wydanie przedrukowe, kompletna seria na kopercie, skasowana 2.VIII w Wilnie (znaczki kasowane Mi.400,- euro).

Mi.1-9
800 PLN
12778

1941 całostka z nadrukiem ukraińskim na radzieckiej całostce.

240 PLN
12779

1941 kartka okolicznościowa z wystawy filatelistycznej we Wrocławiu.

35 PLN
12780

1941 obszary anektowane przez Litwę, blok okolicznościowy z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej.

Fi.AnL Bl.2
Mi.Bl.2
80 PLN
12781

1941 okupacja niemiecka terenów anektowanych uprzednio przez ZSRR, wydanie dla okręgu wileńskiego, seria przedrukowa w pięknym stanie, wysoka wycena w katalogu Fischer, gwarancja dwóch najdroższych wartości Krawczyk.

Fi.OkNL1-9
Mi.10-18
3 200 PLN
12782

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, pamiątkowy znaczek z wystawy dokumentującą historię 2 Korpusu.

20 PLN
12783

1943 list z Rawicza 6.2.43 do Poznania.

20 PLN
12784

1943 list urzędowy z Gliwic 7.10.43 do Tarnowa.

20 PLN
12785

1943 tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony z Połogi przez Zaporoże 14.1.43 do Królewca, na odwrocie stempel odbiorczy, list prywatny ostemplowany pieczęcią służbową.

280 PLN
12786

1943 list polecony z Równego Wołyńskiego do Berlina.

80 PLN
12787

1944 kartka miejscowa z Rawicza.

20 PLN
12788

1944 wydanie propagandowo dywersyjne.

120 PLN
12789

1944 list z Pfeilstätt przez Wieluń do Szwajcarii, zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN