Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 87. Ansichtskarten von polnischen Gebieten

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
8005

1900 około, widokówka Kłodzko - Gruss aus Glatz, litografia czysta, bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
8006

1900 około, widokówka Sopot - Familienbad und Promenade, podbarwiana litograficznie, czysta, doskonały stan zachowania.


120 PLN
8007

1900 widokówka Jarosław - Kościół P.Maryi - Marienkirche, z obiegu.


80 PLN
8008

1901 widokówka Kosów (Zakład leczniczy Dr.Tarnawskiego w Kosowie), z obiegu (znaczek zdjęty).


120 PLN
8009

1902 widokówka Wrocław - Gruss aus Breslau (Denkmal Kaiser Wilhelm I), litografia z obiegu, słabszy bardzo stan zachowania (znaczek zdjęty).


40 PLN
8010

1904 widokówka Kamieniec Podolski - widok ogólny, wydanie Chr.Haun, Kunstanstalt, Darmstadt; z obiegu.


80 PLN
VERKAUFT
8011

1905 widokówka z Skwierzyny (Schwerin an der Warthe), długi adres , gruss aus.


120 PLN
8012

1906 około, widokówka patriotyczna "Cieniom Okrzei" poświęcona Stefanowi Okrzei, członkowi Organizacji Bojowej PPS, który został aresztowany z udział w zamachu na znienawidzonego przez ludność Warszawy oberpolicmajstra Karla Nolkena, stracony na stokach Cytadeli, stał się symbolem walki niepodległościowej; rzadki walor w słabszym stanie zachowania.


100 PLN
8013

1909 widokówka Częstochowa, czysta (zapisana z tyłu).


30 PLN
8014

1909 widokówka Złoczów (Ulica Jabłonowskiego, Ulica kolejowa, Ulica Sobieskiego), z obiegu (znaczek zdjęty).


80 PLN
8015

1910 około, widokówka Śnieżka (Schneekoppe)- budynki na szczycie, czysta.


20 PLN
8016

1910 około, widokówka Jaworów (szkoła przemysłowa), z obiegu, wysłana z Truskawca, dobry stan zachowania (znaczek zdjęty).


80 PLN
8017

1910 widokówka Wilno - Prospekt Śto Jerski; nakładem Wyd.artystyczne D.Wizuna, Wilno; czysta.


80 PLN
8018

1910 widokówka Łowicz - Kościół Ś-go Ducha, nakład księgarni K.Rybickiego w Łowiczu, czysta.


80 PLN
8019

1910 widokówka Lublin - Kasa przemysłowców, wydanie Krajowy dom wydawniczy Fr.Karpowicz, Warszawa, czysta.


100 PLN
8020

1910 widokówka Lublin - Kościół Kapucynów, wydanie Krajowy dom wydawniczy Fr.Karpowicz, Warszawa, czysta.


60 PLN
8021

1910 widokówka Lublin - Brama Krakowska, wydanie Krajowy dom wydawniczy Fr.Karpowicz, Warszawa, czysta.


60 PLN
8022

1910 widokówka Lublin - Kościół Kapucynów, wydawnictwo K.Wojutyński w Warszawie, czysta.


60 PLN
8023

1910 widokówka Bochotnica Ruiny zamku Esterki, Wydawnictwo Snowalew w Kazimierzu, czysta.


50 PLN
8024

1911 widokówka Tatry - Staw Smerczyński w dolinie Kościeliskiej, czysta.


40 PLN
8025

1912 widokówka Grudziądz, litografia sygnowana RT, z obiegu, idealny stan zachowania.


80 PLN
8026

1912 widokówka Kołobrzeg (Kolberg), czysta.


60 PLN
8027

1912 widokówka Tarnopol, barwiona litograficznie, czysta.


60 PLN
8028

1912 widokówka Włocławek - widok ogólny, czysta.


80 PLN
8029

1912 widokówka Nowo-Aleksandrya (Puławy) - rożne obrazki: Oranżerya, Aleja Gotycka, Domek Gotycki, Głęboka droga, wydanie Teodor Piętka, Wrocław, nakładem wydawnictwa księgarni M.Rojza w Nowej-Aleksandryi (Puławy); czysta.


120 PLN
8030

1913 widokówka Gdańsk, z obiegu.


25 PLN
8031

1913 widokówka Grudziądz, czysta.


35 PLN
8032

1913 widokówka Grudziądz, poczta, czysta.


25 PLN
8033

1913 widokówka Chełm, czysta.


40 PLN
8034

1914 widokówka Starokonstantynów, czysta.


63 PLN
VERKAUFT
8035

1914 widokówka Pelplin, z obiegu (z zeszyciku).


30 PLN
8036

1914 widokówka Gdańsk, litografia, idealny stan zachowania.


100 PLN
8037

1914 widokówka Malbork, czysta.


50 PLN
8038

1914 Mysłowice widokówka przedstawiająca most kolejowy na granicy Rosyjsko - Austriackiej.


40 PLN
8039

1914 widokówka Łętownia Lętownia ad Jordanów), z obiegu.


60 PLN
8040

1915 widokówka Wrocław, z obiegu 1915.


20 PLN
8041

1915 widokówka Żywiec, z obiegu.


30 PLN
8042

1915 widokówka Poznań, z obiegu.


15 PLN
8043

1915 widokówka Wschowa (Fraustadt) - rynek, litografia sygnowana RW, z obiegu.


120 PLN
8044

1915 widokówka Stryj (Gr.kat.Cerkiew na Łanach), z obiegu, dobry stan zachowania (znaczek zdjęty).


40 PLN